درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
26 مه ، روز جهانی مو قرمزها

26 مه ، روز جهانی مو قرمزها

26 مه روز جهانی مو قرمزها است. کمتر از 2 درصد از جمعیت جهان موهای قرمز دارند.

26 مه، روز جهانی مو قرمزها است. (May 26 - World Redhead Day)

روز ملی موهای قرمز در ماه نوامبر جشن گرفته می شود اما در ماه مه هم یک جشن به همین مناسبت وجود دارد.

کمتر از 2 درصد از جمعیت جهان موهای قرمز دارند. بیشترین غلظت موهای قرمز در اسکاتلند (13٪) و بعد از آن ایرلند (10٪) است.

از سال 2010 تا 2016، کنوانسیون موی سرخ ایرلندی هر تابستان هزاران سرخ مو را دور هم جمع می کرد تا جشن بگیرند. این جشنواره شامل مسابقات بلندترین مو و بلندترین ریش ها، همراه با تاج گذاری یک پادشاه و ملکه مو قرمز بود.

داشتن موهای قرمز و چشم های آبی نادرترین ترکیب رنگ مو / چشم است. شانس یک فرد با داشتن هر دو از آن صفات مغلوب اطراف 0.17٪ است.

اگر فرزندی پدر و مادرش موی قرمز داشته باشد احتمال اینکه او نیز با موی قرمز به دنیا بیاید 25% می باشد و البته دانشمندان می گویند که تا صد سال دیگر ظاهرا کسی با موی قرمز شاید به دنیا نیاید.

بسیاری از موهای قرمز نیز چپ دست می شوند. محققان بر این باورند که یک توضیح این است که هر دو ویژگی از ویژگی های مغلوب هستند و این ویژگی ها اغلب به صورت جفت هستند.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «26 مه ، روز جهانی مو قرمزها» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.