زمان مطالعه: 1 دقیقه
فیلم وانکا

فیلم وانکا

فیلم وانکا با بازی تیموتی شالامی ماجرای ابتدای زندگی ویلی وانکا همانند فیلم چارلی و کارخانه شکلات‌سازی است که جانی دپ در سال ۲۰۰۵ بازی کرده بود.

فیلم وانکا یا ونکا (Wonka) با بازی تیموتی شالامی است که دسامبر ۲۰۲۳ منتشر شد و بسیار مورد توجه منتقدین سینمایی قرار گرفت. کارگردان فیلم موزیکال و فانتزی ونکا هم پل کینگ است. یکی دیگر از بازیگران فیلم وانکا، روآن اتکینسون یا مستر بین معروف است.

تیموتی شالامی در فیلم وانکا در نقش ویلی وانکا که همانند یکی از شخصیت‌های فیلم چارلی و کارخانه شکلات‌سازی بوده ایفای نقش کرده است. رمان این فیلم در سال ۱۹۶۴ به نویسندگی رولد دال نوشته شده است. در ادامه با آسمونی باشید تا به معرفی فیلم سینمایی وانکا بپردازیم.

ژانر

فانتزی/موزیکال

زبان اصلی

انگلیسی

سال تولید

۲۰۲۱ و ۲۰۲۲

سال انتشار

۱۵ دسامبر ۲۰۲۳

مدت زمان

۱۱۶ دقیقه

عنوان اصلی

Wonka

 

پوستر فیلم وانکا

داستان فیلم وانکا

فیلم وانکا داستان اوایل زندگی ویلی وانکا با بازی (تیموتی شالامی) و روزهای اول زندگی‌اش به عنوان شکلات‌ساز است که با مادرش زندگی‌می‌کند اما پس از اتفاقاتی مجبور به ترک خانه برای فروش شکلات‌هایش می‌کند و اتفاقاتی در این راه برای او رقم می‌خورد.

بازیگران فیلم وانکا برای اکران فیلم

عوامل و بازیگران فیلم وانکا

بازیگران

تیموتی شالامی، کالاه لین، کیگان-مایکل کی، پترسون جوزف، مت لوکاس، متیو بینتون، سالی هاوکینز، روآن اتکینسون، جیم کارتر، تام دیویس، الیویا کلمن و هیو گرانت

کارگردان

پل کینگ

تهیه کننده

دیوید هیمن، الکساندرا دربایشایر، لوک کلی

نویسنده

سایمن فارنابی و پل کینگ

موسیقی

جوبی تالبوت
توزیع کننده Warner Bros. Pictures

تصاویر فیلم وانکا

تیموتی شالامی در نقش ویلی وانکا
روآن اتکینسون در فیلم وانکا
پترسون جوزف در فیلم وانکا
متیو بینتون در فیلم وانکا
مت لوکاس در فیلم وانکا
کیگان-مایکل کی در فیلم وانکا
ناتاشا روثول در فیلم وانکا
فیلم ونکا

Wonka Movie

تیموتی شالامی در اکران فیلم وانکا

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «فیلم وانکا» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.