زمان مطالعه: 1 دقیقه
هفته اطلاع رسانی و پیشگیری از سوانح و حوادث

هفته اطلاع رسانی و پیشگیری از سوانح و حوادث

سوانح و آسیب‌ها پدیده‌هایی هستند که در پیدایش آنها عوامل متعددی دخالت دارند. آسیب‌ها و سوانح مهم‌ترین عوامل تهدید کننده سلامتی و علل مرگ و میر افراد محسوب می‌شوند.

حادثه یـک اتفـاق پـیش بینـی نـشده است که در شرایط متفاوتی رخ می دهد. شناسایی، تجزیه و تحلیل حوادث گذشته سبب ارتقای دانش و کمـک بـه پیـشگیری از حوادث دیگر می شود.

اگرچه در طول تاریخ عمر بشر سوانح و حوادث یا باصطلاح بیماری‌های غیرواگیر بخش عمده‌ای از علل مرگ و میر انسانها بوده است، لیکن بر اثر تغییراتی که در سبک زندگی مردم پس از انقلاب صنعتی پیش آمده امروزه حوادث و سوانح خانگی، ناشی از کار، ناشی از وسائط نقلیه، در مکان‌های عمومی و ناشی از آسیب‌های اجتماعی که هر ساله جان میلیون‌ها انسان را گرفته ناتوانی و معلولیت کثیری از مردم را موجب شده و خسارات مادی و معنوی زیادی ببار می‌آورند، از مهمترین عوامل مرگ و میر و معلولیت در جامعهِ انسانی شمرده می‌شوند.

همه ساله ۱۳ الی ۱۹ مرداد ماه مصادف با ۴ الی ۱۰ آگوست  به منظور اطلاع‌رسانی و پیشگیری از سوانح و حوادث و با هدف اطلاع‌رسانی و تمرکز بر عوامل خطر و راه‌های پیشگیری از سوانح و حوادث هفته‌ای به نام "هفته اطلاع رسانی و پیشگیری از سوانح و حوادث" نامگذاری شده است.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «هفته اطلاع رسانی و پیشگیری از سوانح و حوادث» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
: برای دریافت مشاوره درباره هفته اطلاع رسانی و پیشگیری از سوانح و حوادث فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.