زمان مطالعه: 1 دقیقه
15 اسفند؛ روز درختکاری

15 اسفند؛ روز درختکاری

در ایران، روز 15 تا 22 اسفند ماه به عنوان «هفته منابع طبیعی» نامگذاری شده است.

 روز درخت‌کاری یکی از روزهای سال است که در آن مردم تشویق به کاشتن نهال و درخت می‌شوند. این روز معمولا در روزهای پایانی زمستان یا روزهای نخست بهار است. روز درختکاری در بسیاری از کشور های جهان گرامی داشته می‌شود. در ایران، 15 اسفندماه هر سال روز درختکاری نام گذاری شده است. همچنین هفته منابع طبیعی در تقویم جهانی از 5 تا 12مارس مصادف 15 تا 22 اسفند برای گرامی‌داشت و یادآوری اهمیت گیاهان تعیین شده‌است. 

روز درختکاری یکی از روزهای سال است که در آن مردم تشویق به کاشتن نهال می‌شوند.

15 اسفند ، روز درختکاری
15 اسفند ، روز درختکاری

این روز برای نخستین بار توسط جولیوس استرلینگ مورتون از ایالت نبراسکا در 10 آوریل 1872 پایه گذاشته شد. در ایالات متحده بعدها این روز (Arbor Day)، به چهارمین جمعه آوریل، منتقل شد.

در ایران، روز 15 تا 22 اسفند ماه به عنوان «هفته منابع طبیعی» نامگذاری شده است که نخستین روز این هفته یعنی 15 اسفند «روز درختکاری» است.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «15 اسفند؛ روز درختکاری» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
: برای دریافت مشاوره درباره 15 اسفند؛ روز درختکاری فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.