روز 26 آذر به عنوان روز حمل و نقل و رانندگان شناخته شده است. تعیین این روز به این مناسبت در سال 1376 به پیشنهاد وزارت راه و ترابری و برای آگاه‌سازی جامعه با نقش و جایگاه بخش حمل و نقل، از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور صورت گرفت.

در آذر ماه سال 1362، تعداد کشتی‌های منتظر تخلیه در بندرهای ایران به حدود 100 فروند رسیده بود که مشکلات زیادی را برای ترابری ایران به بار آورده‌بود. در سال 1362 با صدور فرمانی از سوی رهبر وقت ایران، امام خمینی کامیون‌ها و تریلی‌های زیادی برای تخلیه بارها اعزام شدند.

با این فرمان و اعزام کامیون‌ها مشکل تجمع کالاهای وارداتی و نوبت‌های طولانی تخلیه کشتی‌ها در بندرهای ایران به مرور تا اندازه‌ای حل شد. 14 سال پس از زمان صدور این فرمان، در سال 1376 به پیشنهاد وزارت راه و ترابری روز 26 آذر به عنوان روز حمل و نقل و رانندگان شناخته شد.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «26 آذر؛ روز حمل و نقل و رانندگان» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.