زمان مطالعه: 4 دقیقه
قطار زندگی در کدام مسیرها تردد دارد؟

قطار زندگی در کدام مسیرها تردد دارد؟

رجا، قدیمی‌ترین شرکت ریلی ایران است که قطارهای متنوعی با نام‌های مختلف دارد. هر کدام از قطارهای این شرکت برحسب ستاره‌ای که دارند، سطوح مختلفی از امکانات و خدمات را ارائه می‌دهند.

رجا، قدیمی‌ترین شرکت ریلی ایران است که قطارهای متنوعی با نام‌های مختلف دارد. هر کدام از قطارهای این شرکت برحسب ستاره‌ای که دارند، سطوح مختلفی از امکانات و خدمات را ارائه می‌دهند؛ در‌این‌میان، امکانات قطار زندگی، این واگن‌های لوکس را به انتخاب اول مسافران تبدیل کرده است. البته این قطار در تمامی مسیرهای ریلی کشور تردد ندارد. در این مطلب، مسیرهای تردد قطار پنج‌ستاره زندگی را شرح داده‌ایم تا در‌صورت تطابق با مقصد موردنظرتان بتوانید به‌راحتی بلیط این قطار را هنگام فروش عادی یا در زمان پیش فروش قطار خریداری کنید.

معرفی قطار لوکس زندگی رجا؛ سفر با هتل متحرک

امروزه به‌دلیل پیشرفت‌های چشمگیر در ناوگان راه‌آهن کشور، هم از‌لحاظ توسعه خطوط ریلی و هم از‌نظر پیشرفت در کیفیت و تعدد واگن‌ها، سفر ریلی طرفداران زیادی پیدا کرده است. قطارها نسبت به سفرهای هوایی ارزان‌تر هستند و در مقایسه با هواپیما و یا سفر از‌طریق جاده‌ها، با خطرات و حوادث بسیار کمتری روبه‌رو مواجه می‌شوند. علاوه‌بر‌این، باوجود قطارهای لوکس و باکیفیتی همچون قطار پنج‌ستاره زندگی، طولانی‌بودن مسافت و سپری‌کردن حتی یک شبانه‌روز در مسیر، به‌هیچ‌عنوان خسته‌کننده و کسالت‌آور نخواهد بود.

قطار پنج‌ستاره زندگی متعلق به شرکت رجا است و یکی از لوکس‌ترین قطارهای ایران محسوب می‌شود. این قطار فعالیت خود را از سال 1394 آغاز کرده است. سفر با واگن‌های لوکس زندگی، علاوه‌بر بهره‌مندی از امکانات و خدمات رفاهی مناسب، ایمن و آرامش‌بخش خواهد بود. این قطار از نوع کوپه‌ای 4نفره است و به‌طورکلی، ظرفیت جابه‌جایی 300 مسافر را در هر سفر دارد.

امکانات قطار لوکس زندگی

امکانات سرگرمی رفاهی متنوع به‌همراه خدمات پذیرایی با‌کیفیت، از مهم‌ترین دلایل محبوبیت قطار پنج‌ستاره زندگی هستند. برای نمونه، می‌توانیم به طراحی مدرن، زیبا و شیک کوپه‌های 4نفره و تمیز به‌همراه سرویس خواب و امکانات بهداشتی کامل در این قطار اشاره کنیم. از‌طرفی، رستوران دوطبقه و مدرن و پذیرایی با‌کیفیت در سه کلاس مختلف، از دیگر دلایل تقاضای بالا برای بلیط‌های این قطار هستند. گفتنی است که در ایام پیک سفر، بلیط‌های قطار لوکس زندگی خیلی سریع به فروش می‌رسد. برای مواجه‌نشدن با تکمیل ظرفیت قطارها، پیشنهاد می‌کنیم بلیط‌های موردنیازتان را در زمان پیش فروش بلیط قطار خریداری کنید.

مسیرهای قطار زندگی رجا

قطار پنج‌ستاره زندگی در ابتدا فقط در مسیر تهران به مشهد و بالعکس فعالیت داشت؛ اما با‌توجه‌به درصد بالای رضایت مسافران و تقاضا برای بلیط‌های این قطار، مسیرهای دیگری هم به آن اضافه شد. در‌حال‌حاضر، بلیط این قطار برای مسیرهای زیر در دسترس است.

بلیط قطار رشت به مشهد و بالعکس

مسیر قطار مشهد به رشت یکی از زیباترین و البته پرترددترین مسیرهای ریلی کشور است و قطارهای بسیاری در آن فعالیت می‌کنند. قطار پنج‌ستاره زندگی نیز یکی از قطارهایی است که مسافران را بین این دو شهر جابه‌جا می‌کند. پیمودن فاصله رشت تا مشهد با قطار 16 ساعت طول می‌کشد. در مسیر قطار رشت تا مشهد، ایستگاه‌های راه‌آهن قزوین، کرج، تهران و شاهرود قرار گرفته‌اند. در‌صورت توقف قطار در این ایستگاه‌ها، مسافران قزوین، کرج، تهران و شاهرود نیز می‌توانند با قطار لوکس و باکیفیت زندگی وارد شهر زیبای مشهد شوند.

بلیط قطار برای تهران به مشهد و بالعکس

قطارهای زندگی متعلق به رجا، در‌حال‌حاضر در مسیر رفت‌وبرگشت تهران به مشهد فعالیت دارند. این قطارها فاصله تهران تا مشهد را در مدت‌زمان 11 ساعت طی می‌کنند. ایستگاه‌های قطار در مسیر تهران به مشهد ایستگاه سمنان، شاهرود، نقاب و نیشابور هستند. در‌صورت توقف قطار در این ایستگاه‌ها، مسافران می‌توانند از شهرهای مذکور نیز با قطار لوکس زندگی عازم شهر مشهد شوند.

قیمت بلیط قطار پنج‌ستاره زندگی رجا

بلیط قطار لوکس زندگی بر‌اساس سه کلاس قیمتی عرضه می‌شود. البته تنها تفاوتی که در این کلاس‌ها وجود دارد، مربوط به نوع پذیرایی غذا در رستوران است. کلاس‌های قیمتی این قطار به شرح زیر است.

 • بلیط قطار لوکس زندگی همراه با عصرانه و نوشیدنی
 • بلیط قطار لوکس زندگی همراه با شام و نوشیدنی بعد از غذا
 • بلیط قطار لوکس زندگی همراه با پیش‌غذا، شام ویژه و نوشیدنی بعد از غذا

منوی رستوران قطار پنج‌ستاره زندگی

همان‌طور‌که قبلا هم اشاره کردیم، قطار لوکس زندگی دارای یک رستوران دوطبقه و مدرن است که یکی از بارزترین امتیازات این قطار محسوب می‌شود. این رستوران نه‌تنها ظاهر شیک، مجهز و راحتی دارد، بلکه با منوی غذایی متنوع و بهره‌مندی از سرآشپزهای حرفه‌ای، غذایی باکیفیت را به مسافران ارائه می‌دهد. در منوی این رستوران، غذاهای متنوع زیر وجود دارند.

 • استیک مرغ
 • لوت گوشت
 • میکس کباب (دومینو)
 • باقلا با گوشت گوسفندی
 • چلو ماهی
 • چلو جوجه‌کباب

قوانین کنسلی بلیط قطار پنج‌ستاره زندگی

یکی از موضوعات مهم برای خریداران بلیط قطار، قوانین مربوط به کنسلی، استرداد بلیط و اطلاع از مبلغ جریمه است که معمولا این قوانین توسط شرکت ارائه‌دهنده بلیط تعیین می‌شود. در‌خصوص قطارهای رجا از‌جمله قطار پنج‌ستاره زندگی، قوانین مذکور به شرح زیر است.

 • در‌صورت اعلام کنسلی و اقدام به استرداد بلیط، یک ساعت بعد از خرید بلیط تمام وجه پرداخت‌شده بدون کسر جریمه به خریدار بازگردانده می‌شود.
 • در‌صورت درخواست استرداد بلیط یک روز قبل از حرکت قطار، هزینه بلیط با کسر 10 درصد جریمه بازگردانده می‌شود.
 • در‌صورت اعلام کنسلی بلیط پیش از 3 ساعت مانده به حرکت قطار، هزینه بلیط قطار با کسر 30 درصد جریمه بازگردانده می‌شود.
 • اگر درخواست استرداد در 3 ساعت پایانی مانده به حرکت قطار باشد، 50 درصد از هزینه بلیط به‌عنوان جریمه کسر شده و 50 درصد بازگردانده خواهد شد.
 • کنسلی و استرداد بلیط پس از حرکت قطار امکان‌پذیر نیست.

فروش و پیش فروش بلیط قطار در سایت معتبر و همیشه به‌روز فلای تودی

سفر با قطار حس‌و‌حال متفاوت و دل‌انگیزی دارد؛ به‌خصوص اگر با واگن‌های لوکس و مجهزی همچون قطار پنجستاره زندگی به سفر بروید. این قطار متعلق به شرکت رجا است و در مسیرهای تهران مشهد و رشت مشهد به‌صورت رفت‌وبرگشت تردد دارد. برای خرید بلیط قطار زندگی می‌توانید به سایت معتبر و همیشه آپدیت فلای تودی مراجعه کنید. فلای تودی نه‌تنها اطلاعات تمامی قطارهای موجود ایران را در اختیارتان قرار می‌دهد، بلکه با اطلاع‌رسانی زمان پیش فروش قطار، امکان تهیه بلیط به‌موقع و با قیمت مناسب را نیز میسر کرده است.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «قطار زندگی در کدام مسیرها تردد دارد؟» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.