زمان مطالعه: 1 دقیقه
روانشناسی رنگها

روانشناسی رنگها

به نام یگانه عالم در این متن به خواص چند رنگ به اختصار می پردازیم. رنگ بنفش : اگر کم خواب هستید سعی کنید وسایل...

به نام یگانه عالم

 در این متن به خواص چند رنگ به اختصار می پردازیم.

رنگ بنفش : اگر کم خواب هستید سعی کنید وسایل اتاق خوابتان را بنفش انتخاب کنید و حتی نور چراغ خوابتان بنفش باشد زیرا این رنگ آرامش بخش و خواب آور است.

رنگ زرد : برای افرادی که از افسردگی رنج می برن بسیار مفید است و استفاده نمودن از غذاهایی که دارای رنگ زرد است باعث افزایش سطح انرژی افراد می شود.

رنگ نارنجی : این رنگ از بین برنده بی حوصلگی شماست سعی کنید صبح ها از حوله نارنجی به هنگام استحمام استفاده نمائید.

رنگ قرمز : نشانه شادی و جسارت و سرشار از انرژی و قدرت است. این رنگ کاهش دهنده علائم کم خونی , کاهش فشار خون , و کم بودن سطح انرژی است. و همچنین باعث افزایش فعالیت اعصاب سمپاتیک و افزایش سطح متابولیسم بدن می گردد.

رنگ آبی آسمانی : بهبود در تمرکز و ذهن : رنگهایی با طول موج کم مانند سبز روشن و ملایم و آبی آسمانی دو مورد از رایج ترین رنگهای موجود در بطن طبیعت است. بهره وری و تمرکز ذهن را بهبود می بخشد همچنین موجب آسودگی خیال است و آسایش به همراه دارد. آبی یک رنگ بسیار مناسب برای تمرکز است. آبی آرامش بخش و با ثبات است

اختصاصی پورتال آسمونی

نوشته از خانم سارا فلاحی (کارشناس ارشد روانشناسی)

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «روانشناسی رنگها» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.