درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
احساس شرم

احساس شرم

شرم، یک احساس درونی و ناخوشایندی است که سنگینی بار آن را هر لحظه احساس می‌کنید.

شرم چیست؟

شرم، یک احساس درونی و ناخوشایندی است که سنگینی بار آن را هر لحظه احساس می‌کنید.

زمانیکه نتوانید انتظارات مختلفی همچون خانوادگی ،شغلی،در آمد،تحصیلی،و امثال آنها را به درستی تامین نمایید این احساس در شما نمایان خواهد شد.این فکر که همیشه ناکافی و ناقص هستید و عدم اعتماد بنفس نسبت به توانایی ها و اینکه نمی‌توانید هیچ کاری را درست انجام دهید بسیار عذاب آور است و مانع پیشرفت در مراحل مختلف زندگی می‌گردد.

احساس شرم همچون سم عمل می کند زیرا تصوری که از خود ساخته‌اید را تحت تاثیر قرار می‌دهد و آن را مسموم می سازد .اگر تصور کنید از بقیه ی اطرافیان خود کوچک‌تر و بدون کارایی هستید از درون احساس پوچی و توخالی بودن خواهید کرد. و همین امر موجب می شود که شما در هیچ کاری موفق نباشید .
و نارضایتی و احساس منفی بر شما غالب می شود.و دائما در حال سرزنش کردن خود خواهید بود و قاعدتا گوشه گیر می شوید .

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «احساس شرم» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.