درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
۸ سندرم عجیب و غریب

۸ سندرم عجیب و غریب

تمام بیماری‌های روانی برای افرادی که آن را تجربه می­کنند ترسناک هستند، اما چند اختلال نادر وجود دارد که کمی عجیب به نظر می‌رسند و آن سندرم مکان است.

سندرم مکان شاید کمی عجیب باشد. در نگاه اول شاید فکر کنید که موارد زیر لیستی از اماکن دیدنی و فرهنگی کشورهای مختلف است. بله درست دیدید! اما به نظر می‌رسد که این مکان‌ها هم دچار بعضی از بیماری‌های روانی عجیبی شده‌اند و ممکن است به انسان ها نیز سرایت کند. بسیاری از این سندرم ها ریشه در اتفاق‌هایی دارند که در این مکان‌ها رخ داده است. با آسمونی همراه باشید تا به سندرم های مکان‌ها نگاهی بیاندازیم.

سندرم استکهلم

احتمالا مشهورترین "سندرم مکان" سندرم استکهلم است. این سندرم زمانی اتفاق می‌افتد که یک فرد ربوده شده شروع به احساس همدلی با گروگان گیران خود می‌کند.

سندرم پاریس

سندرم پاریس چیست
سندرم پاریس چیست

سندرم پاریس زمانی رخ می‌دهد که شخصی برای اولین بار از پایتخت فرانسه دیدن می‌کند و می‌گوید: باورم نمیشه اومدم پاریس، این برج ایفل واقعیه! آنها گیج می‌شوند و از حال می‌روند.

سندرم اورشلیم

 سندروم پاریس
سندروم پاریس

سندرم اورشلیم تقریبا مشابه سندرم پاریس است، تنها نسخه مذهبی! " نمی‌توانم باور کنم که در اورشلیم هستم". سندرم پاریس کمی شیک تر، صادقانه تر و بسیار جذاب تر از پسر عموی خاورمیانه‌ای خود است.

سندرم سارایوو

سندرم سارایوو در اصل یک اختلال استرس پس از سانحه است و در افرادی که از جنگ های خونین یوگسلاوی جان سالم به در برده‌اند دیده می‌شوند. در حالی که خود سارایوو بسیار دوست داشتنی است.

سندرم لندن

سندرم لندن
سندرم لندن

نقطه مقابل سندرم استکهلم سندرم لندن است. یعنی زمانی که گروگان گیر شروع به احساس همدردی با گروگان خود می کند. مانند اتفاقی که در سریال ۲۴ افتاد!

سندرم لیما

سندرم لیما نام دیگر سندرم لندن است. زمانی که گروگان گیر شروع به همدردی با گروگان خود می‌کند. اگر شخصی را دزدیدید و احساس بدی به کاری که انجام داده اید داشتید، به هرکدام از این سندرم هایی که دوست داشتید مبتلا شده اید.

سندرم هلسینکی

سندرم هلسینکی چیست
سندرم هلسینکی چیست

سندرم هلسینکی مربوط به جلسات رسمی است که در آن "همفکری" صورت می‌گیرد و در آن ها تصمیمات ضعیفی بر اساس ایده آل گرایی بی اساس گرفته می شود؛ به این معنی که مشکلات هرگز حل نمی شوند. بنابراین بله، به طور کلی، تمام سیاست‌های معاصر نشان دهنده سندرم هلسینکی هستند.

سندرم فلورانس

سندرم فلورانس چیست
سندرم فلورانس چیست

این سندر که به سندرم استندال نیز معروف است. این سندرم زمانی اتفاق می‌افتد که جذب دیدن یک اثر هنری می‌شوید و مغز شما درگیر می‌شود. این سندرم همیشه در فلورانس اتفاق می‌افتد، زیرا این شهر به طرز باشکوهی از زیبایی‌های هنری و معماری پوشیده شده است.

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «۸ سندرم عجیب و غریب» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.