درج نظر
مطالعه: 2 دقیقه
فواید ماساژ تای (ماساژ تایلندی)

فواید ماساژ تای (ماساژ تایلندی)

ماساژ تای یکی از انواع ماساژ پرفایده می‌باشد که در جهان و همینطور ایران پرطرفدار است و برای درمان انواع بیماری‌ها هم کاربرد دارد.

ماساژ تای یکی از انواع ماساژ است که فواید بسیار زیادی دارد. به ماساژ تای، ماساژ تایلندی هم گفته می‌شود. برای آشنایی با فواید ماساژ تای این بخش از آسمونی را بخوانید و در مورد ماساژ تای اطلاعات لازم را به دست آورید.

فواید ماساژ تای (ماساژ تایلندی)
فواید ماساژ تای (ماساژ تایلندی)

فواید ماساژ تای (ماساژ تایلندی)

تای ماساژ Thai Massage از سبک‌های شرقی می‌باشد و بصورت سینه به سینه و همچنین لوایح باستانی در بین مردمان کشور تایلند چرخیده است. در اجرای تکنیک‌های تای ماساژ درمانگر از دست‌ها، زانوها، پاها و دستان خود استفاده می‌کند تا شما را با یک سری از حرکات نظیر یوگا حرکت دهد و همچنین فشرده سازی عضلات عمقی و طب فشاری را اعمال کند. ماساژ تایلندی نیز از انرژی استفاده می‌کند، که طبق فرهنگ آسیایی باستان باعث ایجاد تعادل در بدن می گردد.

کاهش کمردرد

کمردرد به عنوان یک درد مزمن ممکن است شبها هم با شما همراه است یکی از مطالعات نشان داده افرادی که درد این ناحیه شان با ماساژ تای درمان شده اند نسبت به درمان های دیگر احساس بهتری دارند.

بهبود ناحیه حرکت 

ماساژ بستگی به حالت بدن دارد، کشش با ماساژ و فشار نقطه‌ای از بدن همراه است. محققان می‌گویند شبیه ماساژ سوئدی است ماساژ تای ناحیه ی حرکت وعضوهای های دیگر بدن را بالا می‌برد و همچنین حرکت در شانه ها قوزک پا بهبود میابد.

بهبود حال و کاهش عصبانیت

ماساژ درمان رایج و مکمل برای عصبانیت و افسردگی است محققان بر این باورند ماساژ تای مشکلات روانشناسی مثل عصبانیت گیجی ناراحتی را درمان می‌کند.

کاهش استرس

اس ای ای آنزیمی است که در فضای دهان پیدا می‌شود و استرس را نشان می‌دهد، وقتی که دچار استرس می شوید سطح این آنزیم بالا میرود. ماساژ تای استرس را کاهش می‌دهد و در پی آن این آنزیم پایین می‌آید؛ البته این ماساژ هورمون کورتیزول را در نیز بدن کاهش و موجب آرامش می‌شود.

thai-massage
thai-massage

درمان میگرن و سردردهای مزمن

دربرخی مطالعات پیشنهاد شده افرادی که از سردردهای مزمن و میگرن رنج می‌برند ماساژتای انجام دهند، این ماساژ نسبت به خیلی داروها در تسکین سردرد موثرتر است.

درمان درد زانو و مفاصل

ماساژ تای به خاطر تاثیری که روی ساختمان ماهیچه‌ها می‌گذارد در درمان درد مفاصل و زانو کمر گردن موثر است و تستی بین افراد ۵۰ تا ۸۵ سال صورت گرفته و نشان داده افرادی که ماساژ تایی انجام داده‌اند در مقایسه با افرادی که فیزیوتراپی ورزش ماساژ سوئدی انجام داده‌اند حال بهتری دارند.

توانبخشی بعد از سکته

سکته می‌تواند موجب ضعف و حتی دست دادن بخشی از فیزیک بدن شود افسردگی درد و شکلات احساسی را در پی دارد پرستاران بیان می‌کنند با وجود چنین بیماری‌های افراد چگونه بهبود میابند مطالعات نشان داده افرادی که ماساژدرمانی می‌کنند ۳ ماه بعد از شروع ماساژ بهبود میابند و کمتر احساس درد می‌کنند و الگوی خواب شان تنظیم می‌شود.

بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن

این ماساژ بدن، ماساژ خشکی است اما می‌توانید از روغن هایی مثل زیتون نارگیل استفاده کنید و از فواید آنها بهره مند شوید ، مثلا روغن اسطوخودوس برای استرس و عصبانیت داروی مسکن است. یکی از مطالعات نشان داده ماساژ با روغن نارگیل و زنجبیل در بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن و درمان سرطان موثر است

ممنوعیت ماساژ تای فشاری

این ماساژ نسبت به سایر ماساژ ها قوی‌تر است اما اگر در انجام آن دقت نکنید ممکن است روی سلامتی تان تاثیر عکس بگذارد.

افرادی که بیماری‌های بحرانی فشار خون یا دردهای مفاصلی دارند و یا باردار هستند یا افرادی که اخیرا عمل جراحی انجام داده‌اند و پوست‌های حساسی دارند که با ماساژ روغن واکنش نشان میدهند و افراد زیر ۱۸ سال یا خیلی پیر این ماساژ را انجام ندهند.

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «فواید ماساژ تای (ماساژ تایلندی)» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.