زمان مطالعه: 7 دقیقه
بهترین پکیج های آموزش زبان انگلیسی به کودکان

بهترین پکیج های آموزش زبان انگلیسی به کودکان

آموزش زبان انگلیسی به کودکان امروزه یکی از دغدغه های هم خانواده ها شده است.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان امروزه یکی از دغدغه های هم خانواده ها شده است. با توجه به اینکه رشد و ارتقاء خصوصا در زمینه های آموزشی و شغلی تا حدی با یادگیری زبان دوم نیز وابسته است این موضوع اهمیت پیدا کرده است. در کنار آشنایی با فواید آموزش زبان برای کودکان باید روش های درستی نیز انتخاب کرد. انتخاب بهترین پکیج آموزش زبان انگلیسی به کودکان نیز خود موضوعی است که عدم توجه به آن فرصت های مناسبی را به هدر خواهد داد.

رده های مختلف سنی برای کودکان در نظر گرفته شده که در هر مقطع می توان با توجه به خصوصیات آن از مطالب و روش های مختلف استفاده کرد. در این مقاله می خواهیم اطلاعات کامل و مفیدی را در این زمینه در اختیارتان قرار دهیم پس تا پایان همراه ما باشید.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان

آموزش زبان انگلیسی به کودکان از طریق روش های بازی گونه و تعاملی دارای بازدهی بهتری خواهد بود. استفاده از بازی ها، آهنگ ها، داستان ها و تصاویر باعث می شود یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان جذاب تر و سرگرم کننده تر شود. هدف از این روش ها، ایجاد تجربیات مثبت و ارتباط عاطفی با زبان است تا کودکان به صورت طبیعی و دقیق با زبان انگلیسی ارتباط برقرار کنند. البته در کنار روش های مختلف همواره ابزارها و پکیج های مختلفی نیز وجود دارد. متد های نوینی که سعی دارند کیفیت را بهبود بخشند. پکیج کودک دو زبانه، کتاب ها و سی دی های آموزشی، انواع محتواهای تصویری و صوتی در کنار بازی های مختلف بخشی از تلاش های انجام شده در این راستا است.

 آموزش زبان انگلیسی به کودکان
آموزش زبان انگلیسی به کودکان

 

چرا باید به کودکان زبان انگلیسی را آموزش دهیم؟

در اینجا مواردی را بیان می کنیم که زوایای مختلف اهمیت آموزش زبان دوم به کودکان را بیان می کند.

 1. جهانی شدن: زبان انگلیسی به عنوان زبان بین المللی در تجارت، تکنولوژی، علم و موارد دیگر استفاده می شود. کسب مهارت و تسلط در این زمینه کودکان را برای مواجهه با جهانی شدن آماده می کند.
 2. فرصت های شغلی: در زمینه های مختلف مهارت در زبان انگلیسی می تواند در پیدا کردن فرصت های شغلی مناسب در آینده به کودکان کمک کند.
 3. تربیت چند زبانه: یادگیری زبان انگلیسی به کودکان این فرصت را می دهد که تسلط چند زبانه داشته باشند. این مهارت به افزایش انعطاف پذیری شناختی و ارتباطات آنها کمک شایانی می کند.
 4. یادگیری زبان های دیگر: آموزش زبان انگلیسی به کودکان زمینه را برای یادگیری زبان های دیگر فراهم می کند. دلیل این موضوع این است که ذهن آنها در مراحل اولیه زندگی به زبان های مختلف بسیار حساس است.
 5. تقویت ارتباطات اجتماعی: زبان انگلیسی فراتر از محدوده جغرافیایی خود، درک و ارتباط با فرهنگ ها و جوامع مختلف را افزایش داده و دنیای کودکان را گسترده تر می کند.

در مجموع می توان گفت یادگیری زبان برای کودکان در دنیای امروز به عنوان یک مهارت اساسی و ضروری مورد توجه قرار گرفته است.

برای شروع آموزش زبان انگلیسی به کودکان چه کارهایی باید انجام دهیم؟

برای شروع روش های مختلفی وجود دارد که از آنها می توان برای آموزش استفاده کرد. اما در مجموع روش های خلاقانه بسیاری نیز وجود دارد که اشتیاق به یادگیری را در کودکان افزایش می دهد. در زیر برخی از روش ها برای شروع آموزش به زبان گفته شده است:

 1. پکیج های آموزشی: یادگیری می توان با استفاده از یک پکیج آموزش زبان انگلیسی برای خوب به کودکان شروع شود. بسته ای که کتاب ها، سی دی های آموزشی، کتاب کار و سایر موارد لازم زبان را در خود داشته باشد.
 2. آهنگ ها و ترانه ها: از آهنگ ها و ترانه های انگلیسی برای یادگیری زبان استفاده کنید. ترتیب و تکرار کلمات و جملات در قالب موسیقی می تواند یادگیری زبان برای کودکان را جذاب تر کند.
 3.  خواندن داستان‌: داستان‌های کوتاه و تصاویر را به کودکان نشان دهید. از داستان‌های ساده با تصاویر رنگارنگ استفاده کنید تا واژگان و ساختارهای جمله را یاد بگیرند.
 4. فعالیت‌های دست ورزی: با فعالیت هایی که با دست انجام می شود. مانند نقاشی، برش و چسباندن، کودکان را در این فعالیت ها مشارکت دهید. با این کار آنها از طریق تجربه‌های تعاملی و خلاقانه با زبان انگلیسی آشنا خواهند شد
 5. گفتگوهای روزانه: در زندگی روزمره، از اصطلاحات و عبارات انگلیسی در مکالمات با کودکان استفاده کنید. مثلاً از سوالات ساده برای پرسیدن درباره اتفاقات روزمره می توانید بهره بگیرید.
 6. فعالیت‌های بازی‌گونه: از فعالیت‌های بازی‌گونه مثل ادامه یک داستان، بازی دستوریا تقلید کردن صداها برای تقویت تلفظ و مکالمه استفاده کنید.
 7. استفاده از وسایل چندرسانه‌ای: از ویدئوها و برنامه‌های آموزشی برای کودکان به منظور ترکیب یادگیری با سرگرمی و تعامل می توان استفاده کد.با ترکیب این روش‌ها، می‌توانید محیطی مشوق‌دهنده و مثبت برای کودکان برای یادگیری زبان انگلیسی ایجاد کنید.

بهترین پکیج آموزش زبان انگلیسی به کودکان چه ویژگی هایی دارد؟

برای برگزاری کلاس های آموزش زبان و یا اجرای دوره های منظم به ابزار ها، کتاب ها و پکیج های مناسب نیز نیاز خواهیم داشت. این وسایل به م کمک می کنند تا یادگیری را به صورت استاندارد و پیشرفته انجام دهیم. از این رو خواهید دید که پکیج های آموزش زبان انگلیسی ویژه کودکان نیز به صورت متنوع در بازار یافت می شود. اما بهترین آنها چه ویژگی دارد؟ از کجا بفهمیم که پکیج مورد نظر با ساختار مد نظر ما همخوانی دارد؟

 پکیج آموزش زبان انگلیسی به کودکان
پکیج آموزش زبان انگلیسی به کودکان

 

۱. جذابیت و تنوع: پکیج باید بازی‌ها، داستان‌ها، ترانه‌ها، ویدئوها و فعالیت‌های متنوعی را در بر داشته باشد. کودکان از طریق تنوع و جذابیت اشتیاق به یادگیری بیشتری دارند.

۲. مناسب برای رده سنی مورد نظر: پکیج زبان انگلیسی باید با توجه به رده سنی کودکان طراحی شده باشد. محتواها و مفاهیم نیز باید با سطح توانایی کودکان همخوانی داشته باشند.

۳. تعاملی بودن: فرصت‌های فعالیت به صورت تعاملی ایجاد کند که کودکان بتوانند فعالانه در فرآیند یادگیری مشارکت موثر کنند.

۴. تصاویر جذاب: تصاویر و گرافیک‌ها باید جذاب و واضح باشند تا به یادگیری کودکان کمک کنند و مفاهیم را تصویرسازی کنند.

۵. پیشرفت تدریجی و پیوسته: پکیج باید از سطوح پایه تا پیشرفته مفاهیم زبان انگلیسی را پوشش ده. کودکان نیز خواهند توانست به تدریج مهارت‌های زبانی خود را افزایش دهند.

۶. ترکیب مفاهیم و مکالمه: آموزش لغات و ساختارهای جملات به همراه تمرین‌های مکالمه و درک مطلب مفید است.

۷. پشتیبانی و مشاوره: پکیج باید منابع و راهنمایی‌هایی برای والدین یا مربیان فراهم کند تا بتوانند در فرآیند یادگیری کمک کنند.

۸. استفاده از فناوری های نوین: استفاده از برنامه‌ها و نرم‌افزارهای آموزشی، بازی‌های آموزشی اپلیکیشن‌ها و وبسایت‌ها می‌تواند مطالب را تعاملی‌تر و جذاب‌تر کند.

این را باید توجه داشت خرید بهترین پکیج آموزش زبان انگلیسی به کودکان زمانی می تواند موثر باشد که در کنار یک برنامه ریزی درست قرار داشته باشد. اما توجه به موارد گفته شده در انتخاب یک گزینه مناسب بسیار موثر است.

کلاس آنلاین زبان انگلیسی کودکان

توجه به برنامه های آموزشی آنلاین در سالهای اخیر افزایش قابل توجهی داشته است. از این رو کلاس های آنلاین متنوعی برای کودکان همه روزه توسط موسسات و مراکز آموزشی مختلف برگزار می شود. از جمله آنها می توان به کلاس های آنلاین آموزش زبان انگلیسی به کودکان اشاره کرد.

این دوره ها اصولا بر اساس یک برنامه ریزی دقیق در ساعتی معین اجرا می شود. در قالب این برنامه ها جزوات، تمرین ها و فعالیت های فوق برنامه نیز برای تسلط کودکان به زبان انگلیسی ارائه می شود. برای ثبت نام کلاس آموزش زبان به کودکان می توان از مرجع هایی مانند دانالاین استفاده کرد که ساختاری مبتنی بر آموزش آنلاین دارند.

آیا می توان آموزش زبان انگلیسی به کودک را در منزل انجام داد؟

امروزه روش هایی وجود دارد که امکان یادگیری برای کودکان را حتی در منزل نیز فراهم می کند. در این زمینه آموزش زبان انگلیسی به کودک در منزل نیز از جمله این موارد است. مقالات آموزشی زیادی را میتوان در اینترنت یافت که راهکارهای مناسب برای ارائه یک آموزش درست و اصولی در منزل بیان کرده اند. از این رو می توان به راحتی برنامه های مختلف آموزشی مانند زبان انگلیسی را در منزل به کودکان آموزش داد. اما به یاد داشته باشید توصیه های مهم که در ابتدای این مقاله اشاره شد را نیز فراموش نکنید!

آموزش زبان خارجی با استفاده از متد کودک دو زبانه چیست؟

برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان از متد ها و روش های متنوعی می توان استفاده کرد. روش های جدید همواره سعی دارند تا بهترین کارایی را به نمایش بگذارند. پرورش کودک دو زبانه از جمله روش های نوین برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان است. در این روش سعی می شود تا با متدی مشابه یادگیری زبان اصلی کار شود. کودکان کارتون ها و انیمیشن های زبان انگلیسی را مشاهده و طی آن تسلط خود را به زبان اصلی کارتون بالا می برند. 

برای استفاده از این روش ابزارها و اقلام زیادی لازم نیست. کافی است یک پکیج آموزش کودک دو زبانه شامل جدیدترین لیست کارتون های کودکان را تهیه نمود. سپس با یک برنامه ریزی و زمانبندی مناسب برنامه آموزش دو زبانه را شروع کرد.

نتیجه گیری

یادگیری زبان های بین المللی امروزه یک نایز مهم تلقی می شود. با روند موجود ارتباطات گسترش یافته و یادگیری زبان انگلیسی به عنوان یک زبان بین المللی از اهمیت بالایی برخوردار است. بهره گیری از روش های درست کاری است که باید در بهترین زمان انجام داد. کودکی دوره است که می توان بهترین برنامه های آموزشی را در آن اجرا کرد. از این رو خانواده ها و مراکز آموزشی مختلفی که با کودکان در ارتباط هستند در این مسیر نقش مهمی بر عهده دارند.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بهترین پکیج های آموزش زبان انگلیسی به کودکان» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.