زمان مطالعه: 1 دقیقه
شیوه مطالعه و یادگیری در دانشگاه

شیوه مطالعه و یادگیری در دانشگاه

بسیاری از عزیزان که تازه وارد دانشگاه شده اند فکر می کنند مطالعه دروس دردانشگاه همانند دوره دبیرستان است اما اینگونه نیست هردوره وهرمقطع تحصیلی شیوه مطالعه ای متفاوتی دارد.

بسیاری از عزیزان که تازه وارد دانشگاه شده اند فکر می کنند مطالعه دروس دردانشگاه همانند دوره دبیرستان است اما اینگونه نیست هردوره وهرمقطع تحصیلی شیوه مطالعه ای متفاوتی دارد بطور مثال در مهد کودک ازطریق شنیداری یادگیری صورت می گیرد و در دبستان با تکرار بسیار معلم درکلاس یادگیری صورت می گیرد در دبیرستان با تدریس معلم وخواندن درمنزل یادگیری صورت میگیرد .اما در دانشگاه استاد همچون راهنما شما را درمسیر درست هدایت می کند ولی یادگیری اصلی به عهده خود شماست .

در دانشگاه استاد ممکن است کتابی بسیار قطور را به شما معرفی کند اما ندانید که چگونه باید درمدت زمان کم ان را مطالعه کنید .
ابتدا فصول را نگاه کنید ببینید کدام فصلها بیشترین اهمیت را دارند بعد از فصلهای مهم شروع کنید .

در بعضی فصلها ممکن است صفحاتی باشد که مطالب ان را قبلا شنیده ویا بلد هستید پس از آنها زودتر گذر کنید سپس مطالب مهم را با ماژیک مارک کنید تا در مراجعه بعدی به راحتی مطالعه کنید .ارتباط ایجاد کردن مطالب جدید با مطالب قدیم .ونشانه گذاری برای حفظ مطالب بسیار کارامد است .البته دردانشگاه مطالعه باید گسترده باشد تا اطلاعات شما محدود به یک کتاب نباشد .

نظر خود را درباره «شیوه مطالعه و یادگیری در دانشگاه» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره شیوه مطالعه و یادگیری در دانشگاه فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.