زمان مطالعه: 4 دقیقه
تاثیر وبلاگ در سئو سایت های فروشگاهی

تاثیر وبلاگ در سئو سایت های فروشگاهی

وقتی بحث بازاریابی محتوا پیش می‌آید، بیشتر در مورد شرکت‌های B2B صحبت می‌شود و کمتر کسی در مورد بازاریابی...

وقتی بحث بازاریابی محتوا پیش می‌آید، بیشتر در مورد شرکت‌های B2B صحبت می‌شود و کمتر کسی در مورد بازاریابی محتوا برای فروشگاه‌ها صحبت می‌کند. سایت‌های فروشگاهی به بازاریابی محتوا نیاز بیشتری دارند. بسیاری از فروشگاه‌های آنلاین (مخصوصا در ایران) صرفا روی محصولات خود تمرکز می‌کنند و چندان به وبلاگ و تاثیر آن در سئو ندارند. آیا می دانید سئو چیست؟  به فرآینده بهینه سازی وب سایت جهت مشاده بیشتر در نتایج جستجو سئو یا بهینه سازی سایت گفته می شود. مزیت های سئو عبارتند از:  • باعث ایجاد اعتبار می‌شود و رتبه‌ی شما در موتورهای جستجو بالاتر می‌برد.
  • ترافیک بالایی برای سایت شما فراهم می‌کند.
  • برند شما را به مخاطبان معرفی می‌کند.
  • به جذب مشتری کمک می‌کند.

این 4 مزیت اصلی سئو سایت صرفا برای شرکت‌های بزرگ کارکرد ندارد. بلکه فروشگاه‌های آنلاین کوچک هم از این طریق می‌توانند اعتبار کسب کنند. ما در ادامه به 6 دلیل اصلی برای ایجاد یک وبلاگ قدرتمند برای فروشگاه‌های آنلاین پرداخته‌ایم.

تاثیر وبلاگ در سئو سایت های فروشگاهی
تاثیر وبلاگ در سئو سایت های فروشگاهی

همه‌ی مشتریان به دنبال جواب سوالات خودشان می‌گردند.

یکی از دلایلی که بازاریابی محتوا در حال حاضر حرف اول را در دنیای دیجیتال مارکتینگ می‌زند همین است. مردم در اینترنت به دنبال جواب سوالات‌شان می‌گردند. اصلا دلیل به وجود آمدن گوگل هم همین است. در حقیقت تمام کاربران اینترنت برای رفع مشکلاتشان به جستجو می‌پردازند. اگر شما محصولی می‌فروشید باید در مرحله‌ی اول بتوانید مشکلات کاربرانتان را برطرف کنید.

اگر بتوانید مشکلات کاربرانتان را برطرف کنید و به سوال‌های آن‌ها پاسخ دهید اعتماد بازدیدکنندگان به شما بیشتر می‌شود و امکان دارد محصولات شما را بخرند. کارکرد اصلی بازاریابی محتوا برای فروشگاه‌های آنلاین این است که میزان اعتماد کاربران به برند شما را بالاتر می‌برند و شما هم باید در همین مسیر حرکت کنید تا بتوانید آن‌ها را جذب کنید.وبلاگ ترافیک سایت را بالاتر می‌برد.

می‌خواهید ترافیک بیشتری برای سایت فروشگاهی خود ایجاد کنید؟ وقت آن رسیده که  با تولید محتوا وبلاگ خود را تقویت کنید.

وبسایت معتبر Hubspot‌ گزارش می‌دهد که وبسایت‌هایی که وبلاگ فعالی دارند 434 درصد بیشتر از وبسایت‌های بدون وبلاگ، صفحه‌ی ایندکس شده دارند. هر چه تعداد صفحات ایندکس شده‌ی شما توسط گوگل بالاتر برود شانس دریافت ترافیک بالاتری دارد.

هر بار یک پست وبلاگ با کلیدواژه‌های مختلف منتشر می‌کنید به این معناست که کاربران احتمالی که این کلیدواژه‌ها را جستجو می‌کنند هدف قرار داده‌اید. افرادی که این کلیدواژه‌ها را جستجو می‌کنند روی سایت شما کلیک می‌کنند و شما به راحتی ترافیک دریافت می‌کنید. در حقیقت شما با وبلاگ کاربران خود را تغذیه می‌کنید و کاربران جدیدی را به سمت وبسایت خود می‌کشانید.وبسایت‌های دارای وبلاگ موفق‌تر هستند.

وبسایت Shopify یک فروشگاه آنلاین است که ابزارها و پلتفرم‌های آنلاین می‌فروشد. این وبسایت تنها با تکیه بر استراتژی محتوایی خود توانست میزان مشتریان خود را 55 درصد افزایش دهد. در حقیقت آن‌ها با بازاریابی محتوا و صرفا از طریق وبلاگ نویسی توانستند درآمدشان را 55 درصد بالاتر ببرد و در حال حاضر سالانه 389 میلیون دلار درآمد دارند.

آن‌ها روی کلیدواژه‌های خاص کسب و کار خود تمرکز کردند و توانستند از این طریق مخاطب هدف خود را جذب کنند. کیفیت محتوای آن‌ها هم به گونه‌ای است که مشتریان به راحتی با آن ارتباط برقرار می‌کردند و محصولات آن‌ها را خریداری می‌کردند.مردم قبل از خرید پست‌های وبلاگ را می‌خوانند.

اکثر افرادی که قصد خرید یک محصول را دارند اطلاعات چندانی در مورد این محصولات ندارند و معمولا برای اینکه خریدی مطمئن داشته باشند پست‌های وبلاگ مربوط به محصول موردنظرشان را مطالعه می‌کنند تا اطلاعات تکمیلی را در این باره کسب کنند. نتیجه یک تحقیق در سال 2014 نشان می‌دهد که:  • 84 درصد از افرادی که یک محصول بخصوص را خرید می‌کنند اطلاعات مربوط به آن را در وبلاگ می‌خوانند.
  • یک چهارم خریدهایی که در دنیای تجارت آنلاین انجام می‌شود بر پایه‌ی اطلاعاتی است که از طریق وبلاگ‌ها منتشر می‌شود.
  • 46 درصد از افراد در پرسشنامه‌ی خود ذکر کرده بودند که برای اینکه درباره‌ی محصول خاصی اطلاعات اولیه را کسب کنند در مورد آن مطالعه می‌کنند.

اگر مخاطبان شما قبل از خرید محصول یک پست وبلاگ حاوی نکات مهم در مورد آن بخوانند با اطمینان بیشتری محصولات را می‌خرند. (جالب است بدانید اکثر افرادی که محصولی را به سبد خرید خود اضافه می‌کنند به دلیل کمبود اطلاعات کافی در مورد محصول خرید خود را تکمیل نمی‌کنند.)وبلاگ اعتبار برند شما را تقویت می‌کند.

وبلاگ‌نویسی یکی از اصلی‌ترین المان‌ها در برندسازی است. موسسه‌ی CMI در سال 2019 گزارش داده است که 81 درصد از برندهای مطرح دنیا از طریق وبلاگ به فعالیت برندینگ می‌پردازند. 56 درصد از برندها هم بودجه‌ی ویژه‌ای برای برندینگ از طریق وبلاگ در نظر گرفته‌اند. بودجه‌ای که صرفا در خدمت برندینگ است.

اما چرا باید چنین بودجه‌ای صرف وبلاگ شود؟ جواب ساده است. اینکه شما برای وبسایت خود ترافیک جذب کنید مهم است. اما اینکه بتوانید به کاربران خود محتوایی ارائه کنید که دوباره و دوباره به سایت شما مراجعه کنند مهم‌تر است و موفقیت شما را رقم می‌زند. وبلاگ این وفاداری را در ذهن مخاطب شما ایجاد می‌کند و Brand Awareness را افزایش می‌دهد.نرخ بازگشت سرمایه وبلاگ مداوم و همیشگی است.

یک نکته‌ را در نظر داشته باشید. شما بعد از انتشار یک وبلاگ قرار نیست در یک روز یا یک هفته یا یک ماه و حتی یک سال نتیجه‌ی آن را ببینید. اگر پستی که منتشر می‌کنید باکیفیت باشد و در مورد آن تحقیق شده باشد و تمام نکات یک محتوای تاثیرگذار را داشته باشد نتایج آن به صورت مداوم و همیشگی روی درآمد شما خودش را نشان می‌دهد.

به طور مثال اگر شما در هفته‌ی اول 50 بازدید داشته باشید با گذر زمان و اشتراک‌گذاری محتوا توسط کاربران و ایندکس شدن توسط گوگل آمار بازدید آن به صورت تصاعدی بالا می‌رود و نتایج آن هم تشدید پیدا می‌کند. در حقیقت محتوا در گذر زمان ازکارافتاده نمی‌شود بلکه قوی‌تر و قوی‌تر می‌شود و ترافیک و مشتریان بیشتری را جذب می‌کند. اگر محتوای شما در گوگل رتبه‌ی خوبی کسب کند و از رقبا جلو بزند به این معناست که می‌توانید حجم بازار قوی‌تری را کسب کنید. هر چه وقت و انرژی بیشتری روی وبلاگ بگذارید نتایج آن بهتر و بیشتر می‌شود.

جمع بندی

وبلاگ‌نویسی یک فعالیت مثمرثمر در دنیای تجارت آنلاین  و مخصوصا سایت‌های فروشگاهی است که به صورت طولانی مدت برای شما کار خواهد کرد. اگر می‌خواهید ترافیک بیشتری جذب کنید و مشتریان بیشتری به شما اعتماد کنند بهترین راه وبلاگ‌نویسی است. تنها روی محصولات‌تان تمرکز نکنید. برندینگ از مسیر وبلاگ‌نویسی می‌گذرد. پس همین امروز وبلاگ سایت‌تان را راه بیندازید و به صورت مستمر فعالیت داشته باشید. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با شرکت سئوکار با آدرس seokar.com در ارتباط باشید.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «تاثیر وبلاگ در سئو سایت های فروشگاهی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.