زمان مطالعه: 3 دقیقه
آشنایی با بازی رولت و تاریخچه آن + علت قمار بودن آن

آشنایی با بازی رولت و تاریخچه آن + علت قمار بودن آن

بازی رولت یکی از بازی های قمار خانه ای است که در اسلام و در همه کشورهای اسلامی حرام اعلام شده است. در این بخش...
بازی رولت یکی از بازی های قمار خانه ای است که در اسلام و در همه کشورهای اسلامی حرام اعلام شده است. در این بخش آسمونی در مورد بازی رولت بیشتر صحبت می کنیم.

آشنایی با بازی رولت و تاریخچه آن + علت قمار بودن آن

آسمونی : رولت یک نوع بازی قمارخانه‌ای است که نامش از مصغری فرانسوی به معنای چرخ کوچک گرفته شده‌است.

در این بازی، می‌توان بر روی یک عدد معین یا محدوده‌ای از اعداد، رنگ‌های قرمز، سیاه و سبز، یا حتی فرد یا زوج بودن عدد شرط بست.

آشنایی با بازی رولت و تاریخچه آن + علت قمار بودن آن
آشنایی با بازی رولت و تاریخچه آن + علت قمار بودن آن


برای تعیین عدد و رنگ برنده، یک کارت‌پخش‌کن چرخی را می‌چرخاند، سپس توپ کوچکی را در جهت مخالف بر مسیری مدور و کج پیرامون چرخ به چرخش درمی‌آورد.

توپ در نهایت از حرکت بازمی‌ایستد و بر روی چرخ و داخل یکی از 37 (رولت اروپایی) یا 38 (رولت آمریکایی) خانهٔ رنگی و شماره‌دار می‌افتد.

رولت آمریکایی یک عدد (عدد دو صفر) که رنگ سبز دارد از رولت اروپایی بیشتر دارد.

رولت روسی

آسمونی : رولت روسی نام نوعی شرط‌بندی بر زندگی یا مرگ است که طی آن شرکت‌کنندگان یک گلوله در هفت‌تیری با ظرفیتی از یک تا پنج گلوله و معمولاً شش‌گلوله قرار می‌دهند و بقیه را خالی می‌گذارند.

سپس خشاب چندین‌بار چرخانده می‌شود تا نتوان فهمید گلوله کجاست.

سپس لولهٔ هفت‌تیر را بر روی شقیقه خود می‌گذارند ماشه را می‌کشند.

عبارت «رولت روسی» نخستین‌بار توسط نویسنده‌ای آمریکایی در 1937م. به کار رفت.

آسمونی : در حالت کلاسیک پس از هر بار فشردن ماشه (و دادن هفت‌تیر به نفر بعد) خشاب دوباره چرخانده می‌شود.

در این حالت احتمال شلیک‌شدن گلوله در هر دست، یک‌ششم یا تقریباً 16٫67 درصد است.

در نوع دیگر که پس از هر بار فشردن ماشه خشاب چرخانده نمی‌شود، هر بار احتمال اینکه با فشردن ماشه گلوله شلیک بشود طبق قوانین احتمال بدین‌ترتیب افزایش می‌یابد:

مرحله     احتمال شلیک‌شدن گلوله

1          1/6 = 0٫166 = 16,6٪

2          1/5 = 0٫2 = 20٪

3          1/4 = 0٫25 = 25٪

4          1/3 = 0,3 = 33,3٪

5          1/2 = 0,5 = 50٪

6          1/1 = 1 = 100٪

دلیل این بازی می‌تواند بسیار متنوع باشد.

از نشان دادن شجاعت گرفته تا بی‌حوصلگی یا میل به خودکشی یا حتی قمار، یا شکنجه.

فوتبالیست قمار باز خودکشی کرد!

جسد آدام بیلینگ، ورزشکار و فوتبالیستی که آینده روشنی پیش‌رو داشت دو روز پس از مفقود شدنش از آب رودخانه بیرون کشیده شده و پرونده مرگش تشکیل شد.

تلاش ماموران برای کشف عامل مرگ «بیلینگ» با روشن شدن نقاط تاریک زندگیش نشان داد آسیب دیدگی زانو، او را از بازی و کسب پول و شهرت در فوتبال محروم کرد و او به قمار روی آورد که سبب بدهی 10هزار پوندی‌اش شد و ظاهرا چون قادر به بازپرداخت بدهی‌اش نبود، عمدا خودش را از پل پرتاب کرده است.

خانواده آدام او را پسری محجوب و آرام توصیف کرده‌اند هرگز متوجه نشده‌اند او به دام قمار افتاده است.

یکی از دوستانش گفته است او پس از ترک اجباری فوتبال دچار افسردگی شده بود و می‌خواست با برنده شدن در قمار آرامش پیدا کند اماخودش را قربانی کرد.

سلطان قمار بازان خودکشی کرد!

آسمونی : این خبر درباره میلیار در آلمانی، به نام رولف لودر است، او گفته بود اگر درآمد ماهانه‌ام از ده هزار مارک کمتر شد خودم را می‌کشم.

وی در یک معامله به خاطر استعداد زیادش ده میلیون مارک سود کرد و چون علاقه زیادی به قمار و بازی رولت داشت، هر شب به کازینوهای معروف می‌رفت، او پیوسته در قمار بازی برنده می‌شد و تنها چهار مرتبه باخت.

در این اوج، ناگهان، باخت‌های کلان او شروع شد و در یک قمار، 8 میلیون مارک باخت، کم‌کم دچار ناراحتی و عصبانیت شد و ثروت چند میلیاردی او رو به کاهش رفت و چند ویلای شخصی خود را هم فروخت، این پول را هم در قمار باخت و ده میلیون هم مقروض شد.

این بود که با ناامیدی به آپارتمان کوچک خود رفت و یک لوله قرص خواب آور خورد و جسد او را پس از 24 ساعت در آپارتمان پیدا کردند.
ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «آشنایی با بازی رولت و تاریخچه آن + علت قمار بودن آن» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.