زمان مطالعه: 9 دقیقه
انجام کارهای در ارتفاع با راپل و طناب توسط شرکت نماسازان پیشرو

انجام کارهای در ارتفاع با راپل و طناب توسط شرکت نماسازان پیشرو

در عصر حاضر تمامی امور در ارتفاع و نمای ساختمان ها به راحتی و در اسرع وقت توسط راپل یا همان دسترسی با طناب (rope access) قابل انجام است.

آیا می دانید برای انجام کارهای در ارتفاع دیگر نیاز به داربست و جرثقیل و بالابر نیست؟ در عصر حاضر تمامی امور در ارتفاع و نمای ساختمان ها به راحتی و در اسرع وقت توسط راپل یا همان دسترسی با طناب (rope access) قابل انجام است. اگر دنبال یک شرکت معتبر برای انجام این کار می گردید حتما سری به وبسایت شرکت نماسازان پیشرو بزنید تا با خدمات این گروه آشنا شوید.

در ادامه این مطلب تا حدی با خدمات این شرکت و کارهایی که می شود با تکنیک راپل انجام داد آشنا خواهیم شد. به طور قطع خدمات مذکور بخش کوچکی از اموری است که با طناب قابل انجام است.

 نماسازان پیشرو مجری خدمات در ارتفاع
نماسازان پیشرو مجری خدمات در ارتفاع

 

رنگ آمیزی نمای ساختمان توسط راپل

رنگ آمیزی نمای ساختمان یکی از جنبه‌های مهم و تأثیرگذار در طراحی و زیبایی ساختمان‌ها است. این موضوع به عنوان یک عنصر تزیینی نه تنها به زیبایی و جلب توجه نمای ساختمان کمک می‌کند، بلکه از نظر عملکردی و حفاظتی نیز اهمیت دارد. در کل، رنگ آمیزی نما نه تنها جهت بهبود ظاهر و زیبایی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد بلکه برای حفاظت از ساختمان در برابر عوامل خارجی و افزایش عمر مفید آن نیز حائز اهمیت است. از همین رو رنگ آمیزی و نقاشی نمای ساختمان ها اجتناب ناپذیر می باشد.

در قدیم برای رنگ کردن نمای ساختمان ها مجبور به نصب داربست برای اجرای کار بودیم. اجرای رنگ آمیزی نما با راپل ارزانتر و ایمن تر از روشهای قبلی است. هچنین هیچ مزاحمتی برای عبور و مرور به وجود نخواهد آورد. در جدول زیر می توانید روش های گفته شده را با هم مقایسه نمایید.

نماشویی و شستن نما با طناب

شستشو نما با طناب یا راپل امروزه به راحتی و سهولت در کوتاه ترین زمان ممکن و با یک هزینه کاملا مقرون به صرفه قابل انجام خواهد بود. نماشویی توسط راپل یا همان طناب دیگر مشکلات کار با داربست را نداشته و این اجازه را به شما خواهد داد تا از نمای ساختمان خود به صورت دوره ای مراقبت نمایید تا همیشه نمایی ایده آل داشته باشید.

امروزه با توجه به تغییرات آب و هوایی و همچنین تعدد وسایل نقلیه بیش از پیش نیاز به شستشو و نظافت نما احساس می شود. این موضوع در کلان شهرهایی مثل تهران و کرج و … بیشتر خودنمایی می کند. از شستن نما برای ساختمان های قدیمی، ساختمان های نوساز، ساختمان های با نماهای آجری، سنگی، شیشه ای و کامپوزیت و ... می توان برای نظافت نما بهره برد.

شستشوی نمای ساختمان با طناب پاکسازی و تمیز کردن نماها را از همه لحاظ راحت کرده و با انجام این کار علاوه بر بهتر کردن جلوه نما می توان به دیرتر کثیف شدن داخل ساختمان کمک نمود.

محصور کردن و پوشاندن نورگیرها توسط توری

حتما برای شما هم پیش آمده است که پرندگانی من جمله کبوتر ها با رفت و آمد در نورگیر ساختمان ها شما را آزرده خاطر کرده باشند. ریختن پر و فضولات پرندگان بسیار ناخوشایند است.

راه چاره و بهترین روش برای رهایی از این معضل پوشش پاسیو ها توسط توری می باشد. این روش نسبت به دیگر روش ها کاملا از لحاظ اقتصادی به صرفه تر است. همچنین استفاده از توری مزاحمتی برای ورود نور به داخل ساختمان ایجاد نمی کند.

بستن دیوار پاسیو با توری به راحتی توسط کار  با طناب قابل انجام بوده و به هیچ عنوان نیاز به داربست نمی باشد. توری ها با توجه به مساحت کار به همدیگر بافته شده و روی نورگیر پهن و محکم می شوند.

محکم کاری سنگ نما توسط پیچ کردن

به طور قطع یکی از عوامل گرفته شدن جان انسان ها در شهرهای بزرگ که اکثر ساختمان ها چند طبقه هستند، ریزش سنگ از نمای ساختمان است. سالانه علاوه بر مرگ و میر به این علت تلفات مالی زیادی برای عموم به خاطر افتادن سنگ نما رخ می دهد. برای جلوگیری از این خطرات بهترین راه چاره مقاوم سازی سنگ نما توسط پیچ و رولپلاک می باشد. 

همانطور که اشاره شد تنها راه موثر برای ترمیم تثبیت نمای سنگی ساختمان پیچ رولپلاک کردن سنگها می باشد. در ابتدای کار طناب های مورد استفاده به یک جای محکم در بالای پشت بام متصل می گردند و طرف دیگر آن روی نما آویزان می شود. سپس نیرو با ادوات استاندارد و مخصوص این کار، خود را به طناب متصل نموده و توسط طناب روی نما معلق می گردد. ابتدا سنگ ها توسط دریل و مته مناسب سوراخ می شوند. سپس پیچ و رولپلاک درون سوراخ گذاشته شده و پیچ درون رولپلاک توسط پیچ بند بسته می شود.

قابل ذکر است که دریل های استفاده شده برای این کار حتما می بایست مناسب سنگ ها باشند تا سنگ ها در حین سوراخکاری ترک نخورند و نشکنند. برای سنگ های کوچک تر یا همان برجستگی های نما حتما می بایست از دریل های سبک که لرزش ندارند استفاده شود که این سنگها خرد نشوند. پیچ و رولپلاک نما توسط شرکت نماسازان پیشرو با رعایت تمام استانداردهای موجود انجام خواهد شد.

نصب انواع دریچه در ارتفاع

یکی دیگر از خدمات در ارتفاع که به روش راپل قابل انجام است، درآوردن جای هود و دریچه هوا روی نمای ساختمان است. برای انجام این کار ابتدا باید توسط گرد بر یا سنگ فرز سنگ یا آجر موجود در نما بریده شود. سپس با استفاده از دریل های هیلتی مخصوص ملات و آجر یا سفال موجود در آورده شود.

در انتها یک لوله داخل این قسمت قرار می گیرد و سپس دریچه های مربوطه برای پوشش این ناحیه روی نما نصب می گردد. تمامی مراحل نصب دریچه هوا در نما با طناب بوده و برای انجام چنین کای شما نیاز به نصب داربست ندارید.

 پیچ کردن سنگ نما با راپل و طناب
پیچ کردن سنگ نما با راپل و طناب

 

پر کردن و بستن درز انقطاع بین ساختمان ها

درز انقطاع ساختمان فضایی است که به دلایل مهندسی بین دو ساختمان وجود دارد. این درز به دلیل عدم خدشه در زیبایی نما و رفت و آمد حیوانات و پرندگان در انتهای ساخت یک ساختمان حتما می بایست پوشانده شود.

راه های متنوعی برای پوشاندن درز انقطاع وجود دارد. استفاده از ورق، یونولیت و توری بهترین روش ها برای بستن این فاصله می باشند. پوشش درز با ورق بهترین، شکیل ترین و البته پر هزینه ترین راه است. استفاده از توری فقط در صورتی پیشنهاد می شود که هدف جلوگیری از ورود جانوران  و پرندگان باشد و زیبایی اهمیت نداشته باشد.

پوشش درز انقطاع توسط نماسازان پیشرو با استفاده از طناب انجام شده و نیاز به نصب داربست ندارد. برای مشاوره در این خصوص و انتخاب بهترین روش، می توانید با این شرکت تماس بگیرید.

عوض کردن لامپ های سوخته نمای ساختمان

امروزه بیش از پیش از نورپردازی نمای ساختمان استفاده می شود. این کار همانطور که باعث زیبایی و چشمگیر شدن نما می شود نیاز به نگهداری را افزایش می دهد. به طور قطع یکی از دغدغه های موجود در بحث نورپردازی نما سوختن لامپ ها است. این دغدغه به علت در دسترس نبودن این قسمت ها می باشد.

ظهور راپل و کار با طناب باعث شده تا این دغدغه برطرف و در کوتاه ترین زمان ممکن و با قیمت مناسب بتوان چراغ های نما را تعویض یا ترمیم نمود.

برای انجام امور نورپردازی نمای ساختمان و همچنین تعویض و ترمیم چراغ نما می توانید از خدمات نماسازان پیشرو که کادری متخصص و مجرب در این حیطه دارند، بهره مند گردید.

جوشکاری در نقاط مرتفع

چنانچه قصد جوشکاری در ارتفاع و نقاط غیر قابل دسترس را دارید استفاده از یک راپل کار که تخصص در جوشکاری را دارد بهترین گزینه است. به عنوان مثال اگر بخواهید برای پنجره ها و تراس های نما حفاظ نصب نمایید و آن را از طریق جوش مهار کنید، می توانید از خدمات کار با طناب استفاده نمایید.

در این روش راپل کار از نمای ساختمان معلق شده و در نقطه مربوطه قرار می گیرد. سپس با استفاده از دستگاه جوش پرتیبل که همراه او می باشد کار را انجام خواهد داد.

جوشکاری در ارتفاع با طناب شما را نسبت به نصب داربست بی نیاز کرده و از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه تر برای شما تمام خواهد شد.

اجرای ایزوگام در ارتفاع و نمای ساختمان ها

ایزوگام نمای ساختمان یکی از راه‌حل‌هایی است که برای بهبود عملکرد ساختمان‌ها در مقابل تغییرات آب و هوا، صدا، حرارت و رطوبت استفاده می‌شود. این نوع نمای ساختمان از جنس پوشش‌های ساختمانی است که ضمن افزایش عمر مفید ساختمان، نقش موثری در کاهش هزینه‌های انرژی و حفاظت از محیط زیست دارد.

مزیت اصلی ایزوگام نمای ساختمان، عملکرد بالای ساختاری آن است که باعث کاهش هزینه‌های مربوط به حفظ دما و کاهش صدا می‌شود. این نوع پوشش ساختمانی با فضای گازی درون خود قابلیت جذب حرارت و حفظ آن را دارد که باعث کاهش هزینه‌های انرژی مصرفی ساختمان می‌شود.

به علاوه، ایزوگام نمای ساختمان همچنین باعث کاهش پدیده ترک خوردگی و زنگ زدگی ساختمان می‌شود. این پوشش ساختمانی به علت داشتن قابلیت انعطاف‌پذیری بالا و عدم جذب رطوبت، در مقابل تغییرات شدید آب و هوایی مقاوم است و همچنین به عنوان یک عایق صوتی هم عمل می‌کند که نقش مهمی در کاهش نفوذ صدا به ساختمان دارد.

با توجه به تمامی این مزایا، ایزوگام دیوار نما ساختمان به عنوان یک پوشش ساختمانی مطمئن و کارآمد، در بسیاری از ساختمان‌های مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع، استفاده از این نوع پوشش ساختمانی باعث کاهش هزینه‌های مصرفی و حفاظت از محیط زیست در بلندمدت خواهد شد.

بنابراین، با توجه به مزایای بیان شده، استفاده از ایزوگام نمای ساختمان به عنوان یک راه‌حل کارآمد و اقتصادی در بهبود عملکرد ساختمان‌ها و حفاظت از محیط زیست، پیشنهاد می‌شود.

اجرای ایزوگام دیوار نما ساختمان و نصب ایزوگام در ارتفاع چنانچه توسط افراد دوره دیده و متخصص انجام شود، بهترین گزینه استفاده از راپل است. اجرای کار با طناب از نظر اقتصادی کاملا به صرفه خواهد بود.

سیمان کاری در ارتفاع بدون داربست

سیمانکاری نمای جانبی ساختمان پس از اتمام ساخت ساختمان امری ضروری است که امروزه می توان این مورد را توسط کار با طناب یا همان راپل و بدون نیاز به داربست انجام داد. با این روش هم سرعت انجام کار بهبود خواهد یافت و هم از نظر هزینه مقرون به صرفه تر خواهد بود. مهمترین دلایلی که ما را مجاب به استفاده از راپل برای انجام کار می کند بدین ترتیب است:

  • مهمترین دلیل برای استفاده از طناب برای سیمانکاری نمای جانبی ساختمان این است که همسایگان بقلی ساختمان اجازه زدن داربست را نمی دهند. از نظر آنها داربست باعث آسیب به کفپوش پشت بام آنها مخصوصا ایزوگام می شود.
  • دلیل بعدی سرعت کار مناسب سیمانکاری توسط کار با طناب می باشد. کار با طناب نیاز به داربست ندارد و زمان صرف باز و بست داربست نخواهد شد.
  • دلیل دیگر بحث هزینه کار می باشد. مسلما نه مقوله سیمانکاری بلکه همه امور در ارتفاع اگر توسط طناب انجام شود، از لحاظ اقتصادی کاملا مقرون به صرفه تر از استفاده از داربست و کلایمر و بالابر خواهد بود.

سیمان کاری در ارتفاع و نمای ساختمان ها برای اهداف مختلفی از جمله سیمان کاری و بندکشی نما به منظور عایق کاری و آب بندی، سیمان کاری نمای جانبی و کناری ساختمان، اجرای سیمان تگری و ... کاربرد دارد.

نصب تابلو و بنر در ارتفاع و نمای سختمان ها

ساختمان و سازه های بلند در عصر حاضر، در امر تبلیغات هم مزیت هستند و هم یک مانع محسوب می شوند.در گذشته نصب تابلوهای تبلیغاتی بوسیله یک نردبان یا توسط داربست انجام می شد ولی در حال حاضر با توجه به بلندی و ارتفاع ساختمانها، انجام این کار با این روشها دیگر امکان پذیر نیست. اما با توجه به پیشرفت علم و تجهیزات در صنعت دسترسی با طناب، این کار بسیار راحت تر و سریعتر از گذشته(حتی در ارتفاع بسیار بالا) انجام می شود. بنابراین از این مزیت می توان استفاده نمود و تبلیغات خود را در دیوارهای بلندتر و با میدان دید بیشتر نصب کرد.

نصب بنر روی نما با طناب و نصب تابلو بدون داربست در ارتفاع جزء خدمات نما هستند که نیاز به تخصص بالایی دارند و نباید توسط افراد غیر متخصص انجام شوند.

شرکت کار در ارتفاع نماسازان پیشرو آماده است تا این خدمات را به همراه خدمات دیگری همچون نصب بنر در تهران و نصب تابلو در کرج به شما مشتریان عزیز انجام دهد و نیاز‌های مشتریان در این زمینه را برطرف سازد. 

سخن پایانی از زبان شرکت نماسازان پیشرو

خدمات ذکر شده در این مقاله تنها تعدادی معدود از خدمات قابل ارائه توسط راپل بود که نیازی به داربست نداشته و با قیمتی مناسب و در اسرع وقت قابل انجام است. شرکت نماسازان پیشرو از سال 1388 تا کنون در این حوزه مشغول فعالیت می باشد. این شرکت دارای 5 شعبه فعال است و بیشتر فعالیت این شرکت در استان های تهران و البرز می باشد. البته اجرای کار در تمام نقاط کشور برای این شرکت مقدور می باشد.

 نظافت نمای ساختمان با راپل
نظافت نمای ساختمان با راپل

 

بسیاری از افراد این حس را دارند که شاید این کار خطرناک باشد. هرچند با گذشت زمان این دید رو به کاهش است. این روش به مراتب از تمام روش های کار در ارتفاع ایمن تر است. تنها در صورتی این کار می تواند خطر آفرین باشد که مجریان دوره دیده نبوده و یا اعتیاد داشته باشند.

برای ارتباط با این شرکت می توانید با شماره 09128316620 تماس گرفته و یا به وبسایت این شرکت به آدرس www.petzlrappel.com مراجعه نمایید.

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «انجام کارهای در ارتفاع با راپل و طناب توسط شرکت نماسازان پیشرو» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.