زمان مطالعه: 1 دقیقه
هفته پژوهش و فناوری

هفته پژوهش و فناوری

اساسی ترین ارکان گسترش علم و همچنین رشد و پیشرفت هر کشور پرداختن به مقوله تحقیق و پژوهش می باشد.

موضوعی که می تواند زمینه ساز بزرگترین تحولات و جهش علمی یک کشور به شمار رود و از آنجایی که رکن اساسی و اصلی جامعه بشری محسوب می شود می توان با برنامه ریزی و تمرکز روی آن نتایج و تاثیرات شگفت انگیزی در جامعه مشاهده نمود.

پژوهش یکی از بنیادی­ ترین احتیاج­های مهم برای پیشرفت و توسعه ­ی یک کشور است. میزان قدرت سیاسی و خودکفایی­ های اقتصادی هر کشوری به پژوهش و تحقیقات علمی آن متکی است. واضح است یکی از موارد اصلی و تاثیرگذار در روند همه جانبه ­ی یک کشور پژوهش است تا آن­جا که مسیر موفقیت تمام فعالیت­ های مرتبط با توسعه از قبیل صنایع، کشاورزی، دامداری و خدمات از وادی پژوهش می­ گذرد.

عدم انجام پژوهش موجب خواهد شد که عملا هیچ دانش جدیدی تولید نشود و توسعه ­یافتگی در وضعیتی ساکن قرار گیرد. در این بین استقلال کشور از هر جنبه ­ای تهدید خواهد شد که عواقب جبران ­ناپذیری برای آن و نسل­ های آینده اش خواهد داشت.

به منظور ترویج فرهنگ پژوهش در کشور، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری چهارمین هفته آذرماه را با توجه به نامگذاری ۲۵ آذر ماه به نام روز پژوهش، با کسب مجوز از شورای فرهنگ عمومی، به نام "هفته پژوهش و فناوری " نام نهاده شده است.

تمامی تلاش هفته پژوهش و فناوری شناساندن این امر به عموم مردم و بازگو کردن اهمیت فراوان آن است. امید است که مقام پژوهش و پژوهشگر آنچنان ارج نهاده شود که دیگر هیچ فرد و نهادی بدون پژوهش و مطالعه در عرصه های مهم زندگی شخصی و مخصوصا اجتماعی تصمیم نگیرد و دست به عملی نزند که دیگر جبران ناپذیر باشد.

 

نظر خود را درباره «هفته پژوهش و فناوری» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره هفته پژوهش و فناوری فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.