زمان مطالعه: 1 دقیقه
دمنوش به و سیب

دمنوش به و سیب

دمنوش به و سیب برای درمان انواع سرماخوردگی توصیه می‌شود. پخته‌ی میوه‌های سیب و به باعث تقویت سیستم ایمنی بدن هم می‌شود.

دمنوش به و سیب از میوه به و میوه سیب تهیه می‌شود و در فصل سرد پاییز و زمستان که سرماخوردگی، آنفلوانزا و کرونا شیوع پیدا می‌کند بسیار توصیه می‌شود. طرز تهیه دمنوش به و سیب ساده است و به راحتی می‌توان هر روز آن را آماده کرده و میل نمود. در ادامه با آسمونی باشید و طرز تهیه دمنوش به و سیب را آموزش ببینید.

دمنوش به و سیب

مواد لازم برای تهیه دمنوش به و سیب

میوه به ۱ عدد
سیب ۱ عدد
عسل ۱ ق م
برش لیمو ۲ ورق
آب جوش ۲ لیوان

طرز تهیه دمنوش به و سیب

برای تهیه دمنوش به و سیب ابتدا میوه به و سیب را برش داده و آن را به صورت خلالی یا نگینی درشت خرد کنید. می‌توانید این میوه‌ها را با پوست برش بزنید. میوه به، سخت‌تر پخته می‌شود پس ابتدا میوه به را پس از خرد کردن داخل یک ظرف مخصوص دمنوش با دو یا سه لیوان آب جوش اضافه کرده تا به مدت پنج دقیقه بجوشد.

سپس میوه سیب را به ظرف آب جوش اضافه کرده تا پنج دقیقه دیگر هم بجوشد. پس از خاموش کردن اجاق، عسل را به سیب و به اضافه کنید تا داخل آب جوش حل شود. دمنوش را داخل فنجان ریخته و چند قطره لیمو اضافه کنید و به صورت گرم آن را میل کنید.

نکته:

  • تخم به را هم به دمنوش اضافه کنید تا دمنوش شما لعاب دهد.
  • در صورت تمایل می‌توانید از چوب دارچین هم در دمنوش استفاده کنید.

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «دمنوش به و سیب» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.