درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
تنبیه؛ عوارض در بزرگسالی

تنبیه؛ عوارض در بزرگسالی

کسانیکه در کودکی تنبیه می شوند دچار یکسری علائم وعوارض در بزرگسالی می گردند.

کسانیکه در کودکی تنبیه می شوند دچار یکسری علائم و عوارض در بزرگسالی می گردند. بطور مثال : اگر وظایفم را درست انجام ندهم سزاوار تنبیه هستم . وقتی کارم را درست انجام ندهم نسبت به خودم خشمگین می شوم. این افراد معتقد هستند که تمام کسانیکه اشتباهی از آنان سر می زند باید بشدت تنبیه شوند. این افراد تنبیهی که برای خود و دیگران درنظرمی گیرند بسیار شدید و بیشتراز اشتباهی است که مرتکب شده اند.

طرحواره تنبیه باعث می شود تا فرد رفتارهای خشونت آمیزی را انجام دهد و به خود و دیگران آسیب هایی را وارد کند و آگاهی لازم در مورد این طرحواره به دست آورید. افرادیکه مبتلا به طرحواره تنبیه هستند بسیار ناشکیبا و پایبند به اخلاق هستند. آنها مطمئن هستند دیگران به آنها آسیب می رسانند پس از جمع دوری می کنند. والدین شان بسیار سخت گیرهستند و معتقدند در صورتی که کودک معیارهایی که از آن ها خواسته شده است نرسند باید مورد تنبیه و مجازات قرار گیرند. و کودکان آن ها گمان می کنند تنبیه روشی برای رسیدن به اهداف می باشد.و به همین ترتیب این طرحواره نسل به نسل منتقل می گردد.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «تنبیه؛ عوارض در بزرگسالی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.