زمان مطالعه: 3 دقیقه
لحظه تحویل سال

لحظه تحویل سال

تحویل سال ۱۴۰۴ چه ساعتی است؟ در این مقاله لحظه‌ی دقیق تحویل سال ۱۴۰۴ بر اساس اعلام موسسه‌ ژئوفیزیک را ببینید.

تحویل سال ۱۴۰۳ هجری خورشیدی به ساعت رسمی کشور ایران بر اساس اعلام مرکز ژئوفیزیک دانشگاه تهران به شرح زیر است، با پورتال آسمونی برای شمارش معکوس سال تحویل ۱۴۰۳ همراه باشید.

لحظه تحویل سال نو 1401 در ایران و جهان (آغاز سال جدید)تحویل سال 1404 چه ساعتی است؟

ساعت 12 و 31 دقیقه و 00 ثانیه

تحویل سال 1404 چند شنبه است؟

روز پنج شنبه 30 اسفند 1403 هجری شمسی

(مطابق با 19 رمضان 1446 هجری قمری / 20 مارس 2025 میلادی)

نماد سال 1404

سال مار


لحظه تحویل سال نو 1401 در ایران و جهان (آغاز سال جدید)تحویل سال 1403 چه ساعتی است؟

ساعت 06 و 36 دقیقه و 26 ثانیه

تحویل سال 1403 چند شنبه است؟

روز چهارشنبه 1 فروردین 1403 هجری شمسی (1403/1/1)

(مطابق با 9 رمضان 1445 هجری قمری / 20 مارس 2024 میلادی

لحظه تحویل سال نو 1401 در ایران و جهان (آغاز سال جدید)

سال 1403 چه حیوانی است؟

براساس طالع‌بینی چینی، هر سال نماد یک حیوان است و خصوصیات و طالع‌بینی متولدین سال‌های مختلف را با توجه به سالی که در آن متولد شده‌اند بیان می‌شود. سوالی که این روزها زیاد پرسیده می‌شود این است که سال 1403 سال چه حیوانی است؟

نماد حیوان سال 1403 حیوان اژدها است. سال‌هایی که در تاریخ ایران نماد اژدها بوده عبارت است از:

1307-1319-1331-1343-1355-1367-1379.

اژدها حیوانی خوش خط و خال و پر از انرژی و انگیزه است و برای مردم تندرستی و شادی را به همراه می‌آورد و به عنوان یک نیروی مثبت در نظر گرفته می‌شود. شعار حیوان اژدها: من سلطنت می‌کنم.

سال 1403 چه رنگی است؟

شرکت پنتون، رنگ سال 2024 را رنگ APRICOT CRUSH یا (زردآلوی له) معرفی کرد. بنابراین، رنگ سال 1403 نیز هلویی است و مردم می‌توانند برای آغاز سال جدید و عید نوروز 1403 از این رنگ برای رنگ لباس، کفش، کیف، رنگ موی خود استفاده کنند.

همه چیز درباره عید نوروز

هدیه های عید نوروز

بسیاری از ایرانیان در ایام نوروز در زمان عید دیدنی یک هدیه نقدی یا غیر نقدی به میهمانان خود تقدیم می کنند، حتی هدیه عید نوروز سازمانی نیز می تواند باشد، یعنی یک سازمان به کارمندان و شرکای تجاری خود هدیایی را تقدیم کند، اما در این بخش پیشنهادهاتی را برایتان نوشته ایم:

پول نقد، کارت هدیه نقدی، گل و گلدان، دفترچه یادداشت، تقویم و سررسید، ست اداری رومیزی، ماگ فانتزی، کافی باکس یا پک هدیه قهوه نوش، فلاسک و دمنوش، پک آجیل، شیرینی و شکلات، لوازم کادوئی آشپزخانه و...

خوراکی های ویژه آغاز سال

با نزدیک شدن لحظه میوه و انواع نوشیدنی‌ها نیز در این ایام مصرف می‌شود.

برای مطالعه دستور پخت رشته‌پلو و سبزی پلوی مخصوص عید نوروز بر روی لینک‌های زیر کلیک کنید.

رشته پلو مخصوص عید نوروز

سبزی پلو مخصوص عید نوروز

لطیفه‌های عید نوروز

معمولا در هر زمان با توجه به مناسبت‌های تقویمی و ترکیب آن با موارد فرهنگی جامعه، جملاتی زیبا و گاهی خنده‌دار بیان می‌شود. مانند:

  • امسال یک تاریخ خیلی رند و جالبی داریم: 03/03/03؛ پس برنامه‌ریزی کنید که بهترین اتفاق‌های زندگیتون توی همین تاریخ زیبا رقم بخوره!

برای دیدن لطیفه‌های بیشتر در رابطه با عید نوروز و سال نو، بر روی لینک زیر کلیک کنید.

جوک های عید نوروز

پیام‌های تبریک سال تحویل

در روزهای قبل از تحویل سال مردم به دنبال پیام‌های تبریک پیشواز هستند و می‌خواهند نخستین کسی باشند که عید نوروز را به عزیزان خود تبریک می‌گویند. پس از آن، از خود لحظه تحویل سال اکثر مردم شروع به ارسال پیامک‌های تبریک به فامیل، دوستان، آشنایان و همکاران خود می‌کنند. پیامک‌هایی در این رابطه از پیش تهیه شده تا به بهترین نحو ممکن سال نو را به یکدیگر تبریک بگویید. برای دیدن این پیامک‌ها بر روی لینک زیر کلیک کنید.

پیامک تبریک عید نوروز

تفاوت عمو نوروز و بابا نوئل

عمو نوروز یک شخصیت اصیل و کهن ایرانی است که همه با آن آشنایی دارند. شخصیت مقابل عمو نوروز، ننه سرما است. با رفتن ننه سرما، عمو نوروز می‌آید و بهار آغاز می‌شود. همچنین عمو نوروز در شب عید نوروز برای بچه‌ها هدیه می‌آورد و به همراه حاجی فیروز سفر می‌کند. در کشورهایی که مذهب مسیحی دارند، بابانوئل همین وظیفه را دارد. 

ویژگی های عمو نوروز و بابا نوئل

فلسفه تحویل سال

طبق روایت‌های افسانه‌ای، نوروز در زمان جمشید، پادشاه چهارم پیشدادی ایران ایجاد شده است. در اوستا که یکی از قدیمی‌ترین کتاب‌های ایران باستان است از فردی به نام جمشید یاد شده که از قدرت فر ایزدی برخوردار بوده است. جمشید با دستور اهورامزدا شروع به مقابله با اهریمن کرد؛ زیرا اهریمن در آن زمان خسارات زیادی از جمله قحطی و خشک‌سالی به بار آورده بود. پس از آن که جمشید، اهریمن را شکست داد، دوباره شادی و برکت به سرزمین ایران بازگشت. مردم بعدها این روز را به نوروز یا روز نوین تغییر دادند و با کاشتن جو در تشت، این جشن باستانی را جاودانه کردند.

دعای لحظه تحویل سال

یا مُقلّبَ القلوبِ و الأبصار
ای دگرگون کننده قلب‌ها و چشم‌ها

یا مُدبِّرَ اللیلِ و النَّهار
ای گرداننده و تنظیم کننده روزها و شب‌ها

یا مُحوِّلَ الحَولِ و الأحوال
ای تغییر دهنده حال انسان و طبیعت

حوِّل حالَنا إلى أحسنِ الحال
حال ما را به بهترین حال دگرگون فرما

  •  
  • عید نوروز بر شما فرخنده باد!
  •  
  • باعث افتخار آسمونی است که در بخش نظرات این مقاله، اهداف و آرزوهای خود برای سال جدید را با دیگر مخاطبان به اشتراک بگذارید.
ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «لحظه تحویل سال» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
نمایش نظرات بیشتر

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.