زمان مطالعه: 1 دقیقه
پرسپولیس و تغییر نام به پیروزی

پرسپولیس و تغییر نام به پیروزی

باشگاه پرسپولیس نزدیک به سه دهه با نام پیروزی در میادین حضور پیدا می کرد.

پس از انقلاب و از دهه 60 بود که زمزمه هایی مبنی بر تغییر نام پرسپولیس به گوش رسید. با مصادره بولینگ عبده( که متعلق به علی عبده بنیانگذار پرسپولیس بود) و تغییر نام آن به شهید چمران، پیشنهاد شد که نام تیم فوتبال پرسپولیس نیز شهید چمران شود. اما این اسم تصویب نشد و حتی اسم آزادی هم که پیشنهاد شد، مورد قبول قرار نگرفت تا سرانجام این تیم به پیروزی تغییر نام دهد.

نام پیروزی تا ابتدای دهه 90 به صورت رسمی در باشگاه ماند، هرچند هواداران هنوز تیم را با نام قدیمی اش صدا می کردند. هرچند وقت یک بار هم شایعاتی مبنی بر تغییر نام پیروزی به پرسپولیس مطرح می شد که توسط سازمان تربیت بدنی تکذیب می شد. یکی از این آگهی های مربوط به بهمن ماه سال 1376 را مشاهده می کنید.

در اطلاعیه سازمان تربیت بدنی اعلام شده که هیچ تیمی توسط این سازمان با نام پرسپولیس به رسمیت شناخته نمی شود.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «پرسپولیس و تغییر نام به پیروزی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
: برای دریافت مشاوره درباره پرسپولیس و تغییر نام به پیروزی فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.