زمان مطالعه: 1 دقیقه
29 مارس؛ روز مصائب عیسی مسیح

29 مارس؛ روز مصائب عیسی مسیح

نمایش مصائب یکی از آئین‌های سنتی و مذهبی کاتولیک‌ها است که طی آن مصائب عیسی مسیح همچون محاکمه، رنج، شکنجه، مرگ و سرانجام مصلوب شدن به نمایش درمی‌آید.

روز مصائب عیسی مسیح - Passion Play

 روز نخست هفتهٔ پاک یا هفته فصح یا هفته مقدس (29 مارس: هفته آخر زندگانی مسیح) است. هفته‌ای که مصلوب شدن و رستاخیز عیسی در آن صورت گرفته‌است.

قدیمی‌ترین کتاب نگاشته شده درباره این آیین Škofja Loka Passion Play نام دارد که قدیمی‌ترین درام در زبان اسلونیایی نیز به‌شمار می‌رود. این کتاب سه با در قرن نوزدهم و سالهای 1999، 2000 و 2009 به نمایش درآمده‌است.

هفته مقدس

در مسیحیت هفته مقدس آخرین هفته روزه بزرگ می‌باشد که از یکشنبه نخل آغاز می‌شود و تا شنبه شب زنده داری عید پاک ادامه می‌یابد. این هفته شامل روزهای مذهبی و تعطیل یکشنبه نخل، پنج‌شنبه فرمان (روز شستن پای بی‌نوایان) و جمعه نیک می‌باشد.

این هفته از یکشنبه نخل (در کشورهای مسیحی شرقی به خصوص مذهب ارتودوکس، یکشنبه لازاروس) آغاز می‌شود و در کل شامل عید پاک نمی‌باشد. هفته مقدس هفته آخر زندگی عیسی مسیح در کره خاکی بوده است که توسط مسیحیان به صورت سالانه جشن گرفته می‌شود.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «29 مارس؛ روز مصائب عیسی مسیح» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.