زمان مطالعه: 1 دقیقه
سامانه حقوق مسافر

سامانه حقوق مسافر

سامانه حقوق مسافر به منظور حمایت از حقوق شهروندی مسافران در پروازهای داخلی و خارجی راه اندازی شده است.

سامانه حقوق مسافر به منظور رسیدگی به شکایات مردمی درباره ایرلاین ها ایجاد شده است. افراد میتوانند شکایات خود را ازجمله تخلفات قیمت بلیت هواپیما، رعایت شیوه نامه های بهداشتی کرونا و غیره را از طریق این سامانه به اطلاع مسئولین مربوطه برسانند. در ادامه مطلب آسمونی به معرفی سامانه حقوق مسافر بیشتر می پردازیم.

سامانه حقوق مسافر

سازمان هواپیمایی کشوری جهت رضایت حال مسافران محترم و رسیدگی به مشکلات احتمالی آنها این سامانه را راه اندازی نموده تا علاوه بر تکریم ارباب رجوع از حضور مستقیم ایشان جلوگیری به عمل آمده و بر روند فعالیت ارگان های زیر نظر خود نظارت کاملتری داشته باشد.

شهروند گرامی در حال حاضر  امکان ثبت شکایات مربوط به پروازهای داخلی میسر میباشد و بخش مربوط به پروازهای خارجی بزودی راه اندازی خواهد گردید. ضمنا می توانید پیشنهادات و انتقادات خود را جهت بهبود سامانه حقوق مسافر به آدرس ایمیل adineh@cao.ir ارسال نمایید و یا به سایت زیر مراجعه کنید.

جهت ثبت پیشنهاد و شکایت از یک شرکت هواپیمایی به لینک مراجعه نمایید.

  • نوع پرواز داخلی یا بین المللی را انتخاب کرده و شیوه نامه های آن را مطالعه کنید و سپس بر روی گزینه مرحله بعدی کلیک کنید. 
  • پس از وارد کردن اطلاعات شخصی خود، شکایت ثبت خواهد شد و نتیجه اش به اطلاع شما خواهد رسید.
  • مدت زمان پاسخگویی به شکایات در سامانه حقوق مسافر در پروازهای داخلی حداقل 7 روز کاری و در پروازهای بین المللی 14 روز کاری خواهد بود که از طریق ارسال پیامک به شماره همراه مسافر ارسال می گردد.
سامانه حقوق مسافر برای ثبت شکایت از ایرلاین ها
سامانه حقوق مسافر برای ثبت شکایت از ایرلاین ها

تذکرات بسیار مهم در مورد سامانه حقوق مسافر

  • شهروندان گرامی خواهشمند است از ثبت شکایت جهت پیگیری شکایات قبلی خود اکیدا خودداری فرمایید، بدیهی است به چنین شکایاتی ترتیب اثر داده نخواهد شد.در صورت نیاز می توانید از طریق بخش پیگیری  درخواست سامانه با درج کد رهگیری و کدملی  از آخرین وضعیت درخواست خود اطلاع حاصل فرمایید.
  • شهروندان گرامی خواهشمند است چنانچه شکایت شما دارای مستندات قابل ضمیمه می باشد حتما مستندات را ضمیمه نمایید و در صورت فراموش کردن ضمایم از ارسال مجدد شکایت و گرفتن کد رهگیری جدید خودداری نمایید. کارشناسان سیستم پس از مطالعه شکایت شما در صورت فقدان ضمایم آن را به شما عودت داده و شما از طریق همان کد پیگیری قبلی امکان ویرایش مجدد همان شکایت و ارسال ضمایم را خواهید داشت.

شیوه نامه حقوق مسافر در پروازهای داخلی و بين المللی

برای مطالعه و آگاهی از حقوق مسافران در پروازهای داخلی بر روی لینک زیر کلیک کنید:

https://files.asemooni.com/pdf/CAD_2040.pdf

برای مطالعه و آگاهی از حقوق مسافران در پروازهای بین المللی بر روی لینک زیر کلیک کنید:

https://files.asemooni.com/pdf/CAD_1940.pdf

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «سامانه حقوق مسافر» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
  • Negar

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.