زمان مطالعه: 1 دقیقه
هفته ملی انتقال خون

هفته ملی انتقال خون

انتقال خون و فرآورده های خونی سالانه جان میلیون ها نفر را نجات می دهد. این می تواند به بیمارانی که از شرایط تهدید کننده زندگی رنج می برند کمک کند زندگی طولانی تر و با کیفیت زندگی بالاتری داشته باشند.

خون یک نیاز جهانی است ، اما دسترسی به آن به خصوص در کشورهای با درآمد کم و متوسط به پایین کمتر است. کمبود خون در زنان و کودکان تاثیر بیشتری دارد، زیرا این افراد به خون بیشتری نیاز دارند. تبدیل شدن به فردی که اهدای خون می‌کند ساده است اما این اقدام، گامی فداکارانه است که همه می‌توانند برای تقویت جامعه خود بردارند و از سیستم سلامت کشور خود و جان‌های ملت خود مراقبت کنند. مردم کشور ما هم در این امر پیشگام هستند و با اهدای خون خود در مواقع ضروری جان هزاران نفر را از مرگ نجات می‌دهند.

در مرداد سال ۱۳۵۳ شمسی سازمان انتقال خون ایران با هدف سامان بخشیدن به وضع آشفته خون رسانی و به منظور ترویج فرهنگ اهدا، تهیه و تأمین خون و فرآورده‌های سالم و مطمئن و رایگان برای رفع نیاز بیماران نیازمند، به خصوص مبتلایان به تالاسمی، هموفیلی و لوسمی به وجود آمد. از آن تاریخ به بعد، سالروز تأسیس این سازمان در نهم مرداد ماه، به عنوان روز ملی اهدای خون و 7 لغایت 13 مرداد ماه به عنوان هفته اهدای خون نام گذاری شده است.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «هفته ملی انتقال خون» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
: برای دریافت مشاوره درباره هفته ملی انتقال خون فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.