زمان مطالعه: 1 دقیقه
منشا اسم زبان های برنامه نویسی

منشا اسم زبان های برنامه نویسی

زبان‌های برنامه‌نویسی ساختارهای زبانی دستور مدار الگوریتم را به‌وسیلهٔ ساختارهای دستوری متفاوت برای اجرای رایانه توصیف کرد.
در این مطلب می خوانید : [بستن]

زبان‌های برنامه‌نویسی ساختارهای زبانی دستور مدار الگوریتم را به‌وسیلهٔ ساختارهای دستوری متفاوت برای اجرای رایانه توصیف کرد و با این روش امکان نوشتن برنامه جهت تولید نرم‌افزارهای جدید برای وارد کردن متن برنامه، اجرا، همگردانی و رفع اشکال آن هستند. با آسمونی همراه باشید.

پایتون

Python از اسم یک سریال کمدی به نام "Monty Python’s Flying Circus" گرفته شده است. خالق این زبان، گیدو ون روسوم، به خاطر علاقه‌اش به این سریال، نام آن را برای زبان برنامه‌نویسی خود انتخاب کرد.

جاوا

Java از اسم یک قهوه به نام "Java coffee" گرفته شده است. جیمز گاسلینگ، یکی از طراحان اصلی زبان جاوا، در سفر خود به اندونزی با قهوه‌ای به نام "Java" آشنا شد و به دلیل طعم و عطر آن، نام این قهوه را برای زبان برنامه‌نویسی خود انتخاب کرد.

کاتلین

Kotlin از اسم یک جزیره به نام "Kotlin Island" در روسیه گرفته شده است. این جزیره در نزدیکی محل تولد جت‌بِرِینز، شرکت سازنده زبان کاتلین، قرار دارد.

روبی

Ruby از اسم جواهر "روبی" گرفته شده است. یوکیکو اوئوِمُرا، خالق زبان روبی، به دلیل علاقه‌اش به این جواهر، نام آن را برای زبان برنامه‌نویسی خود انتخاب کرد.

راست

Rust اسم یک قارچه است. زبان راست به دلیل سادگی و خوانایی بالا، به نام این قارچه نام‌گذاری شده است.

نظر خود را درباره «منشا اسم زبان های برنامه نویسی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره منشا اسم زبان های برنامه نویسی فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.