زمان مطالعه: 2 دقیقه
عکاسی مینیمال چگونه است؟

عکاسی مینیمال چگونه است؟

سبک مینیمال در عکاسی بخشی است که کمتر شناخته شده است. در این سبک با بهره گیری از تصاویری آرام و ساده اما در...

minimal-photography4
minimal-photography4

سبک مینیمال در عکاسی بخشی است که کمتر شناخته شده است. در این سبک با بهره گیری از تصاویری آرام و ساده اما در عین حال پر ار معنی است که دارای کادربندی ساده و ترکیب بندی متفاوتی است. آسمونی در این بخش مطالب جالبی در مورد سبک عکاسی مینیمال برای شما عزیزان تهیه کرده است. از شما کاربران خوبمان دعوت می کنیم تا پایان این مقاله همراهمان باشید.

در این سبک با استفاده از یک یا دو عنصر و پاک کردن جزییات،به مفهوم میپردازد.

تعاریف آماده در منابع،سبک مینیمال رو به این شکل توضیح دادند: ((اساس هنر مینیمال خلاصه گرایی در فرم و تاکید بر محتوا ی اثر است و پیش از آنکه به احساسات شخصی و بیان آنها علاقه مند باشد،سعی دارد از قوانین فیزیک و ریاضی و استعاره و نشانه در خلق آثار استفاده کند.))

اما توضیح بهتر را میتوان به این شکل شرح داد:”’هر جه ساده تر،قابل فهم تر”’

پس به سادگی میتوان گفت از سبک های هنر عکاسی به حساب آمده و کارآمد است.

ویژگی های سبک عکاسی مینیمال

سادگی: در نگاه اول به اینگونه عکس ها به سادگی آنها پی می بریم.در این نوع عکاسی سعی شده تا عوامل غیرضروری حذف شوند تا عوامل اصلی به چشم آیند و تاکید بر روی هدف می باشد.

جلب توجه: از ویژگی های دیگر عکاسی مینیمال جلب توجه عکس است که خود تاثیر مثبتی در اینگونه سبک دارد.به عبارتی عکس خوب عکسی ست که بتواند افراد را به خود جلب کند.

انتخاب سوژه مناسب: مانند موارد دیگر انتخاب سوژه و محل مناسب برای تهیه عکس مینیمال موثر است.برای تهیه عکس مناسب باید حوصله بیستر ی داشت تا در زمان و مکان  انتخاب شده بهترین عکس را ثبت کرد.

اهمیت عکس مینیمال: این عکس ها از نظر تجاری دارای اهمیت بالایی هستند زیرا بسیاری از نشریه ها به دنبال قرار دادن متن های خود روی عکس ها هستند،و عکس های مینیمال بهترین انتخاب برای نشریه ها هستند زیرا در فضاهای خالی این عکس ها می توان متن ها را جای داد.

minimal-photography1
minimal-photography1

یک عکس مینیمال دارای مشخصات زیر است:

 • سادگی و به بیان ساده رساندن مطلب به صورت مختصر و مفید

 • وجود تکرار

 • عکسی با قاب های تیز و کناره های مستطیل گونه

 • بکارگیری رنگ های صنعتی و سرد

 • بیان ساده و نشان دادن مفهوم با یک نگاه

minimal-photography3
minimal-photography3

نکات مهمی که در عکاسی مینیمال استفاده میشود شامل موارد زیر است:

 1. سادگی در تصویر

 2. تکرار و سریالی بودن عناصر عکس

 3. استفاده از اشکال هندسی

 4. کاهش اشیا در تصویر

 5. دوری از موضوعات سیاسی،اجتماعی،اقتصادی و دیگر موضوعات گسترده و پیجیده

 6. ابراز منظور و مفهوم به شکل مستقیم

جرا سبک مینیمالیستی به دل ببینده می نشیند ؟

در دیگر سبک های عکاسی به دلیل شلوغی و کمبود نظم قابل توجه،این سبک متفاوت دیده تازه ای به بیننده می دهد و در اکثر اوقات سادگی قابل فهم تر است تا پیچیده تر.در این سبک تفاوت را بخاطر بازی با رنگ ها،حذف شدن اضافات،وجود فضای تنفس و پس زمینه هایی ساده به راحتی می توانید حس کنید.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «عکاسی مینیمال چگونه است؟» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.