درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
بودجه هوش مصنوعی متا به ۴۰ میلیارد دلار افزایش یافت

بودجه هوش مصنوعی متا به ۴۰ میلیارد دلار افزایش یافت

متا از برنامه‌‌های خود در سال ۲۰۲۴ برای سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی رونمایی کرد. طبق گزارشات، بودجه هوش مصنوعی متا ۴۰ میلیارد دلار در نظر گرفته شده است.

شرکت متا قصد دارد سرمایه گذاری در بخش هوش مصنوعی و زیرساخت‌های مرتبط را افزایش دهد. طبق گزارشات، در ابتدا بودجه اختصاص یافته برای هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۴، ۳۰ تا ۳۷ میلیارد دلار پیش بینی شده بود، اما به تازگی متا این مبلغ را به ۳۵ تا ۴۰ میلیارد دلار تغییر داد. بودجه اضافی به توسعه تراشه، مراکز داده، تحقیق و توسعه و سایر حوزه‌های مرتبط با هوش مصنوعی اختصاص خواهد یافت. این تصمیم در بحبوحه تلاش‌های فعال این شرکت در زمینه هوش مصنوعی اتخاذ شده است.

به گزارش آسمونی، در سه ماهه اول سال ۲۰۲۴، درآمد متا با افزایش ۲۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۳۶.۵ میلیارد دلار رسید. با این حال، انتظار می‌رود رشد درآمد در سه ماهه دوم با کاهش جزئی بین ۳۶.۵ تا ۳۹ میلیارد دلار، کمتر از پیش بینی تحلیلگران روبرو شود.

چشم انداز هزینه‌های بالا با رشد اندک درآمد، موجب نگرانی سرمایه گذاران و ذینفعان و کاهش ۱۶ درصدی قیمت سهام متا شده است. علاوه بر این، بخش Reality Labs از زیرمجموعه‌های متا با کسب درآمد ۴۴۰ میلیون دلاری، ۳.۸ میلیارد دلار زیان شناسایی کرد.

با این وجود، شرکت متا نسبت به آینده خود خوش بین است. مارک زاکربرگ عملکرد موفق‌آمیز عینک هوشمند Ray-Ban را که در برخی بازارها به طور کامل فروخته شده است، برجسته کرده است.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بودجه هوش مصنوعی متا به ۴۰ میلیارد دلار افزایش یافت» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.