زمان مطالعه: 1 دقیقه
سلامت روان

سلامت روان

همه ی انسانها کوله باری از تجربیات رابهمراه خود دارند.هرچه این تجربیات به سمت ایجاد حس و هیجان منفی پیش رود احتمال بیماری وعدم سلامت روان بیشتر خواهد شد چون هیجانات منفی وافکار ودرنتیجه رفتار ناکارآمدایجاد خواهد شد.

بهزیستی روانشناختی یا عدم بیماری روانی را سلامت روان می گویند.
همه ی انسانها کوله باری از تجربیات رابهمراه خود دارند.هرچه این تجربیات به سمت ایجاد حس و هیجان منفی پیش رود احتمال بیماری وعدم سلامت روان بیشتر خواهد شد چون هیجانات منفی وافکار ودرنتیجه رفتار ناکارآمدایجاد خواهد شد. اما کسیکه چرخه تجربیاتش به سمت مثبت باشد درنتیجه احساس بنیادین آن همیشه در ناخوداگاه باقی می ماند وتعادل وارامش روانی خواهد داشت.و در واقع سلامت روان جنبه های مختلف عاطفی،روانی ،رفاه اجتماعی را شامل می شود.
بهزیستی فرد در تحقق بخشیدن به توانایی‌های خود، مقابله با فشارهای عادی زندگی معنا میشود.مشکلات بهداشت روان ممکن است در اثر تجربیات افسردگی ،تنهایی،اضطراب واسترس و....ایجاد شود.در واقع زمانیکه در نحوه تفکر و تنظیم احساسات و کنترل رفتارسلامت کلی وجود داشته باشد می گوییم سلامت روان داریم .
زمانیکه شما از سلامت روان برخوردارهستید می توانید در برابر استرها و مشکلات به راحتی پیروز شوید.تواناییهای خودتون را بهتر میشناسید و در مواقع لزوم استفاده می نمایید.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «سلامت روان» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
: برای دریافت مشاوره درباره سلامت روان فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.