زمان مطالعه: 4 دقیقه
نکات کلیدی در طراحی لوگو ((اصولی و تخصصی))

نکات کلیدی در طراحی لوگو ((اصولی و تخصصی))

یکی از بهترین اقداماتی که می توان برای بهبود روند رشد کسب و کار خود انجام داد، طراحی لوگو است.

یکی از بهترین اقداماتی که می توان برای بهبود روند رشد کسب و کار خود انجام داد، طراحی لوگو است. لوگو به عنوان بخش اساسی و مهم هویت یک کسب و کار و همچنین هویت تصویری یک برند محسوب می شود. به همین دلیل طراحی اصولی و تخصصی آن بر اساس نوع و حوزه کسب و کار اهمیت زیادی دارد.

 نکات کلیدی در طراحی لوگو اصولی و تخصصی
نکات کلیدی در طراحی لوگو اصولی و تخصصی

برای طراحی لوگو مانند سایر حوزه های دیگر قوانین و قواعد مختلفی وجود دارد که یادگیری این قوانین و همچنین نکات کلیدی آن کمک می کند در نهایت یک لوگو ویژه و جذاب طراحی کنید. به همین منظور در ادامه این مقاله قصد داریم که به بررسی نکات کلیدی در طراحی لوگو اصولی و تخصصی بپردازیم.

نکات و اصول طراحی لوگو

یکی از مهم ترین موارد و نکاتی که زمان شروع طراحی لوگو باید مد نظر داشته باشید، این است که یک لوگوی خوب می تواند تا سالیان متوالی در ذهن مخاطبین ماندگار شود. حتی بعضا در برخی موارد مشاهده لوگو سبب می شود که برخی از مشتریان و مخاطبین جذب شده و برای ترغیب یا دنبال کردن یک برند تشویق شوند.

 نکات و اصول طراحی لوگو
نکات و اصول طراحی لوگو

بنابراین نکته مهم این است که با در نظر داشتن این اصل و تاثیر طراحی لوگو با کیفیت و اصولی، اقدام به طراحی لوگو کنید. مهم ترین نکات و اصول طراحی لوگو به شرح زیر است:

الهام گرفتن از ایده های مختلف

طبق بررسی های انجام شده بسیاری از لوگوها الهام گرفته از ایده ها و طرح های مختلف هستند. در صورتی که یک طراح لوگو مبتدی و تازه کار هستید، برای شروع کار طراحی خود، می توانید از طرح های مختلف و انواع لوگوهایی که در حوزه های کاری مشابه با شما طراحی شده اند، ایده بگیرید. منظور از ایده گرفتن این است که بدون کپی کردن، صرفا لوگوهای مختلف و مشابه را آنالیز و بررسی کنید.

بررسی مخاطبین حوزه کاری کسب و کار

یکی از مهم ترین نکاتی که زمان سفارش طراحی لوگو باید مد نظر داشته باشید، این است که مخاطبین حوزه کاری را به طور کامل بررسی کنید. در واقع همان طور که یک لوگو باید جذاب و منحصر به فرد باشد، این لوگو باید به ایجاد یک برند نیز به کسب و کار کمک کند.

یک لوگو اصولی و با کیفیت، می تواند یک پل ارتباطی خوب بین مخاطبین هدف و کسب و کار باشد. بنابراین قبل از این که شروع به طراحی لوگو کنید، از طریق ارتباط با کارفرما، مخاطبین هدف آن حوزه کاری را به خوبی بررسی کنید.

بررسی برند

پس از مخاطبین برند و یک کسب و کار را به طور کامل بررسی کردید، خود برند را به صورت تخصصی بررسی و آنالیز کنید. برای بررسی برند آنالیز کنید که این برند یا کسب و کار چه کاری انجام می دهد؟

بازار کار، بازار فروش و هدف برند چیست؟ اگر در گذشته یک لوگو داشته اند، اشتباهات لوگوی قبلی را بررسی کنید و در لوگوی جدید آن ها را تکرار نکنید.

ایجاد نقشه راه و تابلو احساسات

یکی از بهترین روش هایی که می تواند به ایجاد ایده های ذهنی جدید در ذهن طراح لوگو کمک کند، ایجاد نقشه راه و تابلو احساسات است. برای این کار هر ایده، تصویر، رنگ یا حتی لوگویی که با حوزه کسب و کار مورد نظرتان همسو و مشابه است، جمع آوری کرده و آن را روی یک تابلو نصب کنید.

مشاهده و بررسی جزئیات طرح های جمع آوری شده، به شما در طراحی یک ایده و طرح لوگو جدید، کمک ویژه ای می کند.

با قلم و کاغذ طراحی کنید

پس از انجام مراحل بالا، یکی از بهترین روش ها و نکاتی که برای طراحی لوگو اصولی پیشنهاد می شود، این است که با قلم و کاغذ طراحی کنید. همان طور که می دانید برنامه ها و نرم افزارهای مختلفی برای طراحی لوگو وجود دارد که کار طراحی را برای طراحان آسان تر می کند.

اما زمانی که با قلم و کاغذ طراحی می کنید، ایده های جذاب و خلاقانه تری به ذهنتان می رسد. برای اطمینان حاصل کردن از این کار، فقط یک بار این روش را امتحان کنید تا شاهد ایده های نوین و خلاقانه خود باشید.

استفاده و طراحی فونت های جذاب

یکی از بهترین عناصر کاربردی برای طراحی لوگو حرفه ای و جذاب، طراحی و استفاده از فونت های جذاب و زیبا است. برای این کار می توانید به صورت اختصاصی و با تکیه بر خلاقیت خود، فونت های زیبا و جذاب طراحی کنید.

همچنین می توانید از فونت های ساده اما جذابی که از قبل وجود داشته استفاده کنید و در آن ها کمی تغییرات اعمال نمایید. نکته مهم برای تاثیر گذار بود طراحی با استفاده از فونت ها، این است که به هیچ وجه فونت های پیچیده و شلوغ را انتخاب نکنید. چون باعث ناخوانا شدن لوگو می شود و مخاطبین با آن ارتباط خوبی برقرار نمی کنند.

استفاده از رنگ ها

بسیاری از سازمان ها و کسب و کارهای مختلف، رنگ یا رنگ هایی به عنوان رنگ سازمانی دارند. به همین دلیل می توانید از این رنگ ها نیز برای شناخت هر چه بهتر برند و برند سازی بهتر استفاده کنید.

همچنین در صورتی که قصد طراحی لوگو با یک یا دو رنگ ثابت را دارید، توصیه می شود از رنگ های تیره و روشن همان رنگ به عنوان سایه روشن استفاده کنید تا جذابیت لوگو بیشتر شود.

کلام آخر

یکی از بهترین اقداماتی که می توان به منظور برند سازی بهتر و همچنین برای تبلیغات موثرتر انجام داد، طراحی لوگو است. در صورتی که قصد طراحی لوگو را دارید، می توانید با مطالعه این مقاله با اصول تخصصی طراحی لوگو حرفه ای آشنا شوید و از روش های ذکر شده ایده بگیرید.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «نکات کلیدی در طراحی لوگو ((اصولی و تخصصی))» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.