زمان مطالعه: 1 دقیقه
یکی از مهارتهای زندگی؛ همدلی

یکی از مهارتهای زندگی؛ همدلی

همدلی چیست؟یعنی زمانیکه فردی با شما شروع به دردودل می کند شما خوب گوش بدهید حتی اگر تجربه چنین شرایطی را که گوینده برای شما مطرح میکند.

همدلی چیست؟یعنی زمانیکه فردی با شما شروع به دردودل می کند شما خوب گوش بدهید حتی اگر تجربه چنین شرایطی را که گوینده برای شما مطرح میکند تجربه نکرده باشید .پس همدلی گوش دادن به صحبتهای فرد مقابل و درک و فهمیدن اوست البته بدون قضاوت .همدلی به معنای تایید درست و یا نادرست نیست بلکه فقط فهمیدن ودرک متقابل است .یعنی شما باید موضوع را از دید طرف مقابل ببینید.

گاهی اوقات همدلی با همدردی یا دلسوزی اشتباه گرفته می شود.
همدلی دلسوزی کردن نیست بلکه فهمیدن است .شما در همدردی ودلسوزی واکنش های عاطفی نشان خواهید داد اما در همدلی درک کردن وفهمیدن (بدون داشتن حتی تجربیات مشابه ) طرف مقابل مطرح است .

در همدلی اصلا مشکل طرف مقابل را کوچک و یا بزرگ نمی کنیم.
بلکه تمام تلاش خود را انجام می دهیم تا مشکل را از زاویه دید طرف مقابل ببینیم ودرک کنیم.
در زمان همدلی کردن هیچ گاه باب نصیحت و پند و اندرز را بازنمیکنیم.

همدلی یک مهارت است و نیاز به آموزش و یادگیری است .مهارت همدلی درتمامی روابط شما تاثیر خواهد داشت و باعث میشود تا دیگران به راحتی به شما اعتماد کنند و در بهبودی روابط بسیار موثر است.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «یکی از مهارتهای زندگی؛ همدلی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.