درج نظر
مطالعه: 2 دقیقه
سریال جواهری در قصر

سریال جواهری در قصر

سریال جواهری در قصر یا یانگوم یکی از سریال‌های پرطرفدار کره‌ای در کره جنوبی و همینطور ایران است که با بازی درخشان لی یونگ ئه می‌باشد.

سریال جواهری در قصر (Jewel in the Palace) یانگوم (Dae Jang-Geum) یکی از سریال‌های ماندگار در ژانر تاریخی، آشپزی و پزشکی است که در کره جنوبی تهیه شده است.

سریال جواهری در قصر یا یانگوم پس از بارها پخش از تلویزیون ایران، باز هم از شبکه تماشا شروع شده و هر شب ساعت ۲۰:۳۰ این سریال در حال پخش است.

جواهری در قصر که با بودجه‌ای معادل ۱۵ میلیون دلار تولید شد بعدها توانست به ۹۱ کشور صادر شده و درآمدی بیش از ۱۰۰ میلیون دلار نصیب سازندگانش سازد. از این رو این سریال یکی از نشانه‌های اصلی گسترش موج کره‌ای در دنیا تلقی می‌شود. د. ادامه با آسمونی باشید.

این سریال ۵۴ قسمت بود که بر اساس ماجرای واقعی یانگوم با بازی (لی یونگ ئه) ساخته شده که اولین و احتمالا تنها زنی است که نامش در تاریخ به‌ عنوان پزشک خصوصی پادشاه ثبت شده‌ است.

داستان سریال جواهری در قصر
سریال جواهری در قصر

داستان سریال جواهری در قصر

داستان سریال جواهری در قصر در مورد یانگوم است که والدین یانگوم اصالتا اهل دربار بوده‌اند. پدرش مأمور پادشاه بود که وظیفه اجرای حکم مرگ ملکه با مسموم کردن را به عهده وی نهاده بودند. این واقعه چنان وی را تحت تأثیر قرار داد که از پستش استعفا و پایتخت را ترک کرد. مادرش یک گونگ نو یا دختر قصر بود که در قصر آشپزی می‌کرد اما متأسفانه شاهد وقوع جرمی از سوی دختر دیگری در قصر شد و آن را گزارش کرد. اما جنایتکاران برای این‌که از سکوت وی در این مورد مطمئن شوند سعی داشتند او را در خارج از قصر به قتل برسانند و بهترین دوست وی را نیز مجبور کردند در این قتل همراهی‌شان کند اما او با استفاده از زهری که قبلا استفاده شده بود کارشان را خراب کرد.

مادر یانگوم تا دم مرگ پیش رفت اما با کمک همسرش که از شهر فرار کرده بود از مرگ نجات یافت و آن‌ها دوباره همدیگر را پیدا کردند. در این زمان شاهزاده که مادرش مسموم شده بود به سلطنت رسید و نخستین کارش انتقام گرفتن از کسی بود که در قتل مادرش دست داشت. در نتیجه دربه‌دری‌های خانواده یانگوم آغاز شد. مدام در حال حرکت بودند و هویت واقعی‌شان را از مأموران دولتی مخفی نگه می‌داشتند. پس از گذشت چند سال بالاخره پدر و پس از چندی هم مادر یانگ دستگیر و کشته شدند. یانگوم در آن زمان شش، هفت سال داشت. آخرین آرزوی مادر یانگ این بود که یانگوم در صورت تمایل خودش به قصر برگردد و بزرگ‌ترین سرآشپز قصر شود تا از این طریق به کتاب یادداشت‌های سرآشپز دست پیدا کند و بی‌عدالتی‌های قصر را در آن بنویسد و به نسل‌های آینده منتقل کند و این‌گونه سفر یانگوم کوچک و یتیم آغاز می‌شود.

بازیگران سریال جواهری در قصر

لی یونگ آئه در نقش یانگوم
لی یونگ ئه در نقش یانگوم
جی جین هی در نقش مین جانگو
جی جین هی در نقش مین جانگو
ایم هو در نقش پادشاه چونگ‌جونگ چوسان
ایم هو در نقش پادشاه چونگ‌جونگ چوسان
هنگ ری نا در نقش گیومیونگ
هنگ ری نا در نقش گیومیونگ
یانگ می‌گیونگ در نقش بانو هِن
یانگ می‌گیونگ در نقش بانو هِن
کیون میری در نقش بانو چویی
کیون میری در نقش بانو چویی
پارک یون هی در نقش یون سنگ
پارک یون هی در نقش یون سنگ
کیم یئوجین در نقش ینگ دوک
کیم یوجین در نقش ینگ دوک

این سریال از پاییز سال ۱۳۸۵ در ایران، از شبکه دو سیما به روی آنتن رفت و تا پاییز سال ۱۳۸۶ ادامه پیدا کرد. همچنان این سریال از سوی شبکه تلویزیون طلوع در افغانستان نیز با زبان فارسی دوبله شد و پخش آن در تابستان ۱۳۸۶ آغاز شد و تا اوایل سال ۱۳۸۷ ادامه داشت. این سریال پس از ۷ سال (تابستان ۱۳۹۲) از شبکه تماشا سیمای جمهوری اسلامی ایران باز پخش شد و در شهریور ۱۳۹۲ به اتمام رسید و مجددا برای بار سوم، در سال ۱۳۹۵، از شبکه دو سیما پخش شد و در سال ۱۳۹۶ نیز برای بار چهارم از شبکه امید پخش شد. پخش این سریال بارها ادامه یافت.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «سریال جواهری در قصر» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.