زمان مطالعه: 7 دقیقه
بهترین روغن ها برای سرخ کردن؛ ۳ روغن سالم و خوشمزه

بهترین روغن ها برای سرخ کردن؛ ۳ روغن سالم و خوشمزه

غذاهای سرخ کردنی مصرف روغن بالایی دارند به دلیل طعم خوبشان در خانواده ها از محبوبیت بالایی بروخوردار هستند.

غذاهای سرخ کردنی جزء خوشمزه ترین غذاهای دنیا هستند که هم برای بزرگترها دلپذیر است و هم برای بچه جذاب. مصرف غذاهای سرخ شده در میان خانواده های ایرانی بسیار زیاد است و به طبع آن افراد حجم زیادی از روغن سرخ کردنی مصرف می کنند.

 بنابراین مهم است که روغنی برای سرخ کردن غذا مورد استفاده قرار گیرد که سالم باشد و به سلامت فرد زیان نرساند. به علاوه این که چند مولفه تکمیلی دیگر داشته باشد تا بتوانیم آن را به عنوان بهترین و سالم ترین روغن سرخ کردنی بشناسیم.

 روغن های مناسب برای سرخ کردن غذا
روغن های مناسب برای سرخ کردن غذا

در این مطلب قصد داریم ویژگی های یک روغن سالم را بررسی کنیم و روغن های مختلف را با این مولفه های مورد نظر ارزیابی کنیم تا بتوانیم به این طریق چند روغن سالم و مناسب برای سرخ کردن را انتخاب نماییم. پس با ما همراه باشید.

معیارهای انتخاب روغن مناسب برای سرخ کردن غذا

برای این که بتوان از یک روغن برای سرخ کردن غذا استفاده کرد باید به یکسری مولفه ها توجه کرد. مولفه هایی که وجود یا عدم وجود آنها در یک روغن نقش مهمی در طعم و مزه غذای سرخ شده، کیفیت و سلامت آن دارد.

در انتخاب روغن برای سرخ کردن، باید به موارد زیر توجه کرد:

- نقطه دود

نقطه دود یا نقطه دودی شدن دمایی است که در آن روغن می سوزد و شروع به دود کردن می کند. در این دما روغن تجزیه شده و تولید مواد سمی می‌کند. بنابراین هرچه آستانه تحمل حرارت در روغن بیشتر باشد آن روغن نقطه دود بالاتری داشته و برای سرخ کردن سالم تر است.

- طعم و مزه

 روغنی که برای سرخ کردن استفاده می‌شود، نباید طعم و بوی غذا را تغییر دهد. از این منظر بهترین روغن سرخ کردنی آن روغنی است که هیچ طعم و مزه ای از خود وارد غذای سرخ شده نکند. البته این ویژگی تنها در روغن های تصفیه شده وجود دارد که متاسفانه چنین روغن هایی به دلیل فرایند تصفیه خواص خود را از دست داده و مضراتی نیز پیدا می کنند. بنابراین روغنی مناسب سرخ کردن است که هم سالم باشد و هم طعم و مزه غذا را تغییر ندهد.

- چربی اشباع شده

چربی های اشباع شده چربی خون را افزایش می دهند و مصرف زیاد آنها برای سلامتی انسان مضر است. به دلیل این که غذاهای سرخ کردنی روغن زیادی مصرف می کنند لذا بهتر است روغنی برای سرخ کردن مورد استفاده قرار گیرد که چربی اشباع شده کمی داشته باشد تا برای سلامتی مضر نباشد. روغن هایی که چربی اشباع شده کمی دارند یک روغن سرخ کردنی مناسب به حساب می آیند.

- قیمت مناسب

طبیعتا برای همه افراد قیمت مواد غذایی اهمیت زیادی دارد. روغن خوراکی و سرخ کردنی هم از این قاعده مستثنا نیست. معمولا روغن های مضر یا غیرسالم ارزان هستند و روغن های طبیعی و سالم قیمت بالایی دارد. با این حال اگر بتوان روغنی پیدا کرد که هم سالم باشد و هم قیمت آن مناسب باشد قطعا آن روغن گزینه مناسبی برای مصرف است.

 روغن طبیعی و خالص
روغن طبیعی و خالص

انواع روغن‌های مناسب برای سرخ کردن

با توجه به مولفه های فوق حالا می توان از میان ده ها روغن خوراکی بهترین گزینه برای سرخ کردن غذا را انتخاب کرد. برخی از روغن‌های مناسب برای سرخ کردن عبارتند از:

- روغن کنجد

روغن کنجد یکی از محبوب ترین روغن های گیاهی در جهان است که دارای نقطه دود ۲۳۲ درجه سانتیگراد است که دمای مناسبی برای سرخ کردن غذا است. روغن کنجد دارای طعم و بوی خوبی است و اصلا یکی از دلایل محبوبیت روغن کنجد همین عطر و بوی خوب آن است. لذا از نظر عطر و طعم هم گزینه مناسبی برای سرخ کردن به حساب می آید.

در مورد سلامت روغن هم همین بس که روغن کنجد از دانه های کنجد استخراج می شود و روغن کنجد خالص و اصل تمام خواص و فواید تغذیه ای کنجد را در خود دارد و از ارزش های غذایی آن بهره می برد. روغن کنجد اسید چرب شده ندارد و دارای مقدار زیادی اسید چرب اشباغ نشده است که برای سلامتی بسیار مفید است.

با توجه به موارد فوق روغن کنجد هر سه مولفه اصلی یک روغن سرخ کردنی خوب را در خود دارد و می توان از آن به عنوان یک روغن سالم و طبیعی برای سرخ کردن استفاده کرد. با این حال، برخی از افراد معتقدند که روغن کنجد برای سرخ کردن مناسب نیست و می‌تواند مضر باشد. البته باید استدلال این افراد را بررسی کرد اما این افراد عمدتا مخالفان طب سنتی و مواد ارگانیک هستند و رویکردشان تنها مصرف محصولات کارخانه ای و صنعتی است.

شاید بتوان گفت که تنها نکته منفی روغن کنجد قیمت بالای آن است که باعث می شود نتوان به راحتی از آن برای سرخ کردن همه مواد غذایی استفاده کرد چون هزینه تمام شده خانوار بسیار بالا می رود.

- روغن آفتابگردان

روغن آفتابگردان دارای نقطه دود ۲۵۲ درجه سانتیگراد است که عدد نسبتا بالایی است و از این جهت برای سرخ کردن غذا بسیار مناسب است. در عین حال روغن آفتابگردان طعم و بوی ملایمی دارد و بو و مزه ای از خود در غذا به جای نمی گذارد. این مورد تنها در روغن های تصفیه شده کارخانه ای نیست. بلکه روغن های تولید شده در کارگاه های سنتی به روش پرس سرد هم بوی بسیار کمی دارند و پس از سرخ کردن غذا در آن تغییری در مزه غذا ایجاد نمی کنند.

این مورد در کنار قیمت پایین و مقرون به صرفه بودن آن روغن آفتابگردان را به یک گزینه عالی برای سرخ کردن غذا تبدیل کرده است. همین موضوع باعث شده درصد بالایی از روغن های خوراکی و روغن های سرخ کردنی موجود در بازار بر پایه روغن آفتابگردان باشند. این روغن برای سرخ کردن انواع مواد غذایی، از جمله سیب‌زمینی، مرغ، و ماهی مناسب است.

- روغن کانولا

روغن کانولا دارای نقطه دود بالایی در حدود ۲۲۰ درجه سانتیگراد است و میزان اسیدهای چرب اشباع شده آن بسیار کم است. بر اساس این دو مولفه می توان گفت که روغن کانولا برای سرخ کردن مناسب است. اما متاسفانه بیشتر (یا شاید تمام) روغن های کانولا موجود در بازار به روش صنعتی تولید و تصفیه می شوند که این باعث تغییر ساختار روغن و ورود مواد مضر به داخل آن می شود. به علاوه این که کانولا گونه ای از گیاه کلزا است که در آن تغییر ژنتیکی ایجاد شده است و از این جهت ممکن است روغن تولیدی از کانولا هم به دلیل تغییرات ژنتیکی مشکلاتی برای سلامتی انسان ایجاد کند.

 روغن مایع سالم برای سرخ کردن
روغن مایع سالم برای سرخ کردن

نکاتی برای استفاده از روغن مناسب برای سرخ کردن

برای سرخ کردن غذا در روغن های فوق و استفاده از روغن سرخ کردنی مناسب هم لازم است به چند نکته هم زیر دقت کنید.

- روغن را زیاد داغ نکنید چون اگر روغن خیلی داغ شود، شروع به دود کردن می‌کند. دود کردن روغن، نشانه‌ای از اکسیداسیون و تجزیه روغن است که می‌تواند خطرناک باشد. درست است که گفتیم روغن کنجد، آفتابگردان و کانولا نقطه دود بالایی دارند و برای سرخ کردن مناسب هستند اما به این معنی نیست که شعله گاز هر چقدر که دلتان می خواهد باشد. اگر حرارت به نقطه دودی شدن روغن برسد روغن می سوزد و مضر می شود. تفاوتی هم ندارد که روغن کنجد باشد یا هر روغن دیگر.

- روغن را پس از چند بار استفاده، دور بریزید چون در هر بار سرخ کردن غذا روغن حرارت می بیند و این باعث می شود از حرارت پذیری آن کاسته شود و در نهایت زوتر از دمای نقطه دود بسوزد. زمانی می توان از روغن برای چند بار استفاده کرد که قبلا حرارت کمی به آن رسیده باشد. ضمنا برای نگه داشتن روغن باید بعد از استفاده آن را صاف و تمیز کنید تا مواد غذایی داخل آن وجود نداشته باشد.

- به روغن برای زمان طولانی حرارت ندهید چون حرارت دیدن طولانی مدت روغن باعث می شود روغن کم کم بسوزد و دیگر قابل استفاده نشود. البته منظور از حرارت دیدن طولانی چیزی غیر از حالت عادی آشپزی است.

- از روغن تازه استفاده کنید چون روغن‌های کهنه احتمالا طعم و بوی نامطبوعی دارند و هم طعم غذا را خراب می کنند و هم ممکن است برای سلامتی مضر باشند.

- در صورت تمایل از روغن تصفیه شده استفاده کنید چون برخی افراد با وجود عطر و طعم دل انگیز روغن های گیاهی مثل روغن کنجد باز هم از آن متنفر هستند. اگر شما از این دست افراد هستید می توانید روغن تصفیه شده استفاده کنید که طعم و بوی کمتری دارد و یا حتی بدون طعم و بو است. اما در نظر داشته باشید که تصفیه روغن یک فرایند صنعتی است که توسط روش های شیمیایی انجام می شود و در کنار عطر و مزه خواص روغن هم از بین می رود.

با رعایت این نکات، می‌توانید از روغن مناسب برای سرخ کردن استفاده کنید و غذاهایی سالم و خوشمزه طبخ کنید.

جمع‌بندی

روغن مناسب برای سرخ کردن، روغنی است که نقطه دود بالایی داشته باشد، طعم و بوی خوبی داشته باشد، و در آن چربی های اشباع شده کمی وجود داشته باشد. همچنین باید قیمت آن نسبتاً ارزان باشد. روغن کنجد، روغن آفتابگردان و روغن کانولا سه روغنی هستند که بیشترین مولفه های مثبت در آنها وجود دارد. بنابراین برای جمع بندی می توان گفت که روغن کنجد و روغن آفتابگردان بهترین روغن های سرخ کردنی هستند و می توانید از آنها با خیال راحت برای سرخ کردن غذا استفاده نمایید.

در پایان لازم به ذکر است که شرکت داتام یکی از شرکت های تولیدکننده روغن های گیاهی سالم و اصل است و انواع روغن های مایع و سرخ کردنی را در سبد محصولات خود دارد. اگر می خواهید از این پس زندگی سالم داشته باشید و هنگام سرخ کردن غذا از روغن سالم و طبیعی استفاده کنید روغن داتام بهترین انتخاب برای شما است. پس فرصت را از دست ندهید و برای خرید روغن سالم و طبیعی مخصوص سرخ کردن همین الان اقدام کنید.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بهترین روغن ها برای سرخ کردن؛ ۳ روغن سالم و خوشمزه» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.