زمان مطالعه: 3 دقیقه
دانلود رایگان کتاب های نایاب ، قدیمی و ممنوعه

دانلود رایگان کتاب های نایاب ، قدیمی و ممنوعه

بگذریم از این که اگر این روزها از کسی بپرسید تفریح مورد علاقه اش چیست خواهد گفت که کتابخوانی! گویی مردم متوجه...

بگذریم از این که اگر این روزها از کسی بپرسید تفریح مورد علاقه اش چیست خواهد گفت که کتابخوانی! گویی مردم متوجه شده اند که اگر به کتاب ( حتی در زبان) احترام بگذارند، افراد دیگر آن ها را بافرهنگ و دانش تلقی می‌کنند. در هر صورت کتاب خواندن یا نخواندن چیزی نیست که بتوانیم به آن ها افتخار کنیم. کتاب ها به خودی خود کاغذهایی هستند که با مقداری جوهر پوشانده شده اند. آن ها ارزشی نخواهند داشت تا زمانی که بتوانند در تفکر و عمل ما تاثیر داشته باشند.

اما با فرض این که تاثیرپذیری خوبی از کتاب ها داشته باشیم و این که قدرت تشخیص خوبی برای تمیز مطالب درست و نادرست داشته باشیم، کتاب خواندن چه تاثیری در ما خواهد داشت؟

ایجاد جرقه برای یک فکر جدید

هنگامی که کتاب می‌خوانید ( داستان ، فلسفی ، علمی ، زندگینامه و ... ) سبب خواهد شد که به زندگی از دید یک انسان دیگر بنگرید. این موضوع باعث می‌شود که چیزهایی را ببینید و لمس کنید که هرگز در زندگی عادی خود با آن ها روبرو نشده اید. پس از آن ایده هایی در ذهن شما خطور خواهد کرد که تا به حال حتی به آن ها فکر هم نکرده بودید. بارها برای خود من پیش آمده است که با خواندن یک متن و پیدایش ایده های جدید در ذهنم به این نتیجه رسیدم که چقدر پیش از خواندن آن متن احمق بوده ام.

اما در واقع من احمق نبودم! من از دید خودم به موضوعات می‌نگریستم و با خواندن کتاب توانستم از دید یک انسان دیگر هم به موضوع بنگرم.

بهبود عملکرد مغز

واضح است که مغز شما بر اثر مطالعه پردازش بیشتری می‌کند. مغز خواهان آن است که بتواند اطلاعات را به خاطر بسپارد. به همین دلیل این موضوع سبب خواهد شد که از بیماری‌هایی مانند آلزایمر جلوگیری شود. همچنین جلوگیری از زوال عقل هم از دیگر فواید خواندن کتاب است. مغز مانند یک ماهیچه است. هر چه که بیشتر از آن کار بکشید، قوی تر خواهد شد. همانطور که ورزش و تمرینات مختلف باعث قدرتمندتر شدن ماهیچه های شما خواهد شد. کتاب خواندن نوع دیگری از تمرین مغز مانند پازل حل کردن است.

افزایش قدرت تخیل

یکی از بهترین روش ها برای این که بتوانید آفریننده باشید این است که تخیل خود را پرورش دهید. شما نباید محدود به آنچه دیده اید و شنیده اید باشید. بلکه باید بتوانید به چیزهایی فکر کنید که هرگز به مخلیه کسی هم نیامده است. مهم ترین تفاوت ما با سایر جانداران این است که می‌توانیم به چیزهایی فکر کنیم که در واقعیت وجود ندارند. مثلا انسانی که 10 پا و 10 دست دارد. شاید چنین تخیلی ارزشمند به نظر نرسد اما بهتر است بدانید که وجود چنین پتانسیلی سبب اختراع دستگاه های جدید، نوشتن داستان های بی نظیر، تنظیم موسیقی های مختلف و ... خواهد شد.

ketab2
ketab2

مهارت های انتقاد کردن افزایش می‌یابد

هنگامی که با خواندن کتاب با نظرات افراد مختلف آشنا می‎شوید در واقع قدرت انتقاد کردن خود را افزایش می‌دهید. به این صورت که می‌توانید دیدگاه های متفاوت را درک کنید، خود را جای فرد نظر دهنده قرار دهید، کم و کاست را بفهمید و به طور کلی تصمیم های بهتری بگیرید. در این صورت می‌توانید موضوعات مختلفی را به خاطر داشته باشید که در موقعیت های مختلف زندگی تاثیرگذارند. هر چه که کتاب های خوب بیشتری بخوانید، درک عمیق ترین از زندگی ، خوشی ها و ناخوشی های آن خواهید داشت.

افزایش قدرت تمرکز

سبک زندگی امروزی به شیوه ای است که باید در یک زمان به فکر چندین چیز مختلف بود. این کار سبب خواهد شد که به زودی ذهن ما خسته و مستهلک شود. اما وقتی کتاب می‌خوانیم، تمام تلاش خود را می‌کنیم که ذهن خود را تنها بر یک چیز معطوف کنیم و این به افزایش تمرکز کمک می‌کند.

قدرت نویسندگی افزایش پیدا می‌کند

خوب نوشتن یکی از آن مهارت هایی است که به شما کمک می‌کند تا مراحل متفاوت زندگی خود را بهتر و با موفقیت بیشتری سپری کنید. گذشته از آن اگر می‌خواهید نویسنده خوبی باشید، باید کتاب های مختلفی بخوانید. با سبک نگارش متفاوت آشنا شوید. دنیای واژگان سایر افراد را درک کنید. کلمات و جملات را به خاطر بسپارید. با آن ها بازی کنید. در این بازی واژه های زیادی یاد می‌گیرید. می‌توانید قدرت نویسندگان قبل تر از شما را که به نوعی استاد شما هستند را هم درک کنید.

معرفی یک سایت خوب برای دانلود بهترین کتاب های ممنوعه و نایاب

سایت پرشین کتاب مرجع اصلی دانلود کتاب های ممنوعه رایگان است. در این سایت هر چه که از آثار قدیمی و نایاب بخواهید پیدا خواهید کرد. کلیه کتاب ها در فرمت پی دی اف و به صورت رایگان است.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «دانلود رایگان کتاب های نایاب ، قدیمی و ممنوعه» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.