درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
تشکیل خانواده و عدم فرزندآوری

تشکیل خانواده و عدم فرزندآوری

خانواده یکی از اعضای کوچک و ارکان اساسی جامعه میباشد .

خانواده یکی از اعضای کوچک و ارکان اساسی جامعه میباشد . خانواده حاصل ازدواج زن و مرد است که میتوانند در این ازدواج فرزند هم متولد گردد. اما امروزه بیشتر زوجین به علل های گوناگونی از داشتن فرزند خودداری می کنند. از دو موضع می توان مورد بررسی قرار داد منطقی و سالم غیر منطقی و ناسالم .

یک زوج بنا به دلایل منطقی و با توجه به یک سری انتخاب های صحیح به این توافق رسیده که فرزند دار نشوند، به طور مثال زوجی که انتخابشان این است که ابتدا روی رشد فردی، شخصیتی و بهتر کردن کیفیت روابط زناشویی خود کار کنند و انتخاب اول آنها بچه دار شدن نیست و اختلالی هم متوجه آنان نیست، به طور مسلم عملکردشان در حیطه انتخاب و رفتار های سالم است.اولین مسئله سن ازدواج است: چون ازدواج درسنین بالاتر صورت میگیرد . بعضی از زوجین بعلت شغل و حرفه خود از فرزندآوری خودداری می کنند.

گروهی دیگر به علت وجود شرایط ومشکلات اقتصادی  دسته ای دیگر اصلا فرزندآوری را دوست ندارند . گروهی نیز به این فکر هستند که با وجود فرزند بسیار محدود در فعالیت وشغل و تفریح خود می شوند . دسته ای دیگر از پذیرش مسئولیت گریزان هستند. و می گویند تامین مایحتاج وسلامت و امنیت و نقش والدی بسیار سنگین است و می ترسند که از پس آن بر نیایند چون مهارت لازم و کافی ندارند.

: برای دریافت مشاوره درباره تشکیل خانواده و عدم فرزندآوری فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۶۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «تشکیل خانواده و عدم فرزندآوری» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.