زمان مطالعه: 5 دقیقه
12 برند معروف نوشیدنی های انرژی زا

12 برند معروف نوشیدنی های انرژی زا

امروزه نوشابه های انرژی زا به دلیل ترکیبات و طعم های متنوعی که دارند طرفداران خود را در میان جوانان پیدا کرده اند.

نوشابه های انرژی زا تاثیر بسیار زیادی بر عملکرد مغز می گذارند و به شما کمک می کنند تا در مدت زمان بیشتری بتوانید کار کنید و فعالیت داشته باشید. اثری گذاری نوشیدنی های انرژی زا به این صورت است که با ایجاد انرژی کاذب موجب می شوند که شما خستگی را احساس نکنید. در ادامه با آسمونی همراه باشید تا با بهترین انرژی زاهای خارجی و ایرانی پرطرفدار آشنا شوید.

ردبول (Red Bull)

ردبول
 نوشابه انرژی زای ردبول

نوشیدنی ردبول به عنوان پرطرفدارترین نوشیدنی انرژی زا در دنیا شناخته می شود. شرکت ردبول در اتریش قرار دارد و از طریق حمایت از مسابقات ورزشی برند خود را تبلیغ می کند. محتویات این محصول شامل تائورین، کافئین، ویتامین ب 3، ب 5، ب 6، ب 12، گلوکز و سوکروز می باشد. کافئین موجود در رد بول معادل یک فنجان قهوه خواهد بود. این نوشیدنی در انواع بدون قند برای افراد دیابتی نیز وجود دارد.

مونستر (Monster)

نوشیدنی مانستر
نوشابه انرژی زای مانستر

این برند از نوشابه انرژی زا در سال 2002 تولید خود را شروع کرد و همانند ردبول از ورزش های مختلفی مثل موتورکراس، دوچرخه سواری، اسکیت برد و ... حمایت می کند و یکی از حامیان بزرگ مسابقات فرمول یک آمریکا می باشد. سوکروز، آب کربنه، گلوکز، طعم دهنده های طبیعی، سیتریک اسید، تائورین، رنگ های خوراکی، سدیم سیترات، ال کارنیتین، سوربیک اسید، کافئین، اینوزیتول، سوکرالوز و عصاره ی دانه ی گوارنا از ترکیبات اصلی نوشیدنی مانستر هستند. هم چنین، رنگ سبز روی قوطی این نوشیدنی نشان دهنده چنگال هیولایی است که در حال خارج شدن از قوطی می باشد.

راکستار (Rockstar)

نوشیدنی روکستار
نوشابه انرژی زای روکستار

یک شرکت آمریکایی در نوادا، از ایالت های غربی آمریکا در سال 2001 ا نوشیدنی انرژی زای راکستار (rockstar) را به بازار عرضه کرده است. این برند با 30 طعم مختلف و در دست داشتن 14% از سهام بازار تا سال 2008 صدرنشین انواع انرژی زا در جهان بود. از ترکیبات اصلی این نوشیدنی می توان به  شکر، کافئین، جینسنگ جینکو، عصاره ی دانه ی گوارنا و تائورین اشاره کرد. به طور کلی نوشیدنی های انرژی زا عوارضی نیز دارند که از میان آن ها می توان به افزایش قند خون، اضطراب اشاره کرد.

ریبورن (Reborn)

نوشابه انرژی زا ریبورن
نوشابه انرژی زا ریبورن

کمپانی کوکاکولا خالق این برند از نوشابه های انرژی زا می باشد که تا کنون اسپانسر رویداد های ورزشی بسیاری بوده است. این نوشیدنی از تنظیم کننده های اسیدیته (سدیم سیترات، سیتریک اسید)، آرژنین، آنتی اکسیدان، ویتامین های خانواده ب، کافئین، آب گازدار، جینسنگ، رنگ های غذایی، گوارنا، مالتودکسترین، مواد نگه دارنده، تائورین، شکر و آب تشکیل شده است و در بیشتر کشور ها ی دنیا به فروش می رسد. ریبورن در انواع بدون قند نیز وجود دارد که برای افراد دیابتی قابل استفاده می باشد.

هایپ (Hype)

این نوشابه یکی از بهترین نوشابه انرژی زا به شمار می رود زیرا در سه مدل توزیع می شود:

  • هایپ مشکی (MFP Energy) که رنگ  آن زرد است و شامل تورین، گوارانا، جینسینگ و کافئین می باشد.
  • هایپ آپ ( Energy Up ) که از سال 2013 وارد بازار شده از ویتامین های مختلف و نعناع تشکیل شده است.
  • هایپ صورتی ( Twisted) که با طعم سیب در بازار موجود است حاوی ویتامی هایی از قبیل نیاسین اسید پانوتنیک، ریبوفلاوین، B6  و  B12رنگ بتاکاروتن بوده و فواید بسیاری دارد.

شاتل (Shuttle)

نوشابه انرژی زا شاتل
نوشابه انرژی زا شاتل

نوشابه انرژی زای شاتل، دارای میزان کافئین 60 تا 80 میلی گرم است و جنسینگ ندارد. این نوشابه دارای تائورین حدود 0.4 درصد و ویتامین های گروه B است. میزان قند این نوشیدنی حدود 10 درصد می باشد. این نوشیدنی عطر اسانس توت فروتی قوی دارد و موقه بازکردن آن حس خوبی به شخص می دهد. علاوه بر ظاهر شیک، کیفیت نسبتاً خوبی در بین برندهای موجود دارد، همچنین قیمت نوشیدنی شاتل نسبت به دیگر نوشیدنی های بازار، مناسب است و تبدیل به یکی از بهترین انرژی زا در ایران شده است.

هپی لایف (Happy Life)

نوشابه انرژی زا هپی لایف
نوشابه انرژی زا هپی لایف

نوشیدنی هپی لایف جزء آن دسته از نوشیدنی هایی است که ورزشکاران از آن استفاده می کنند. در نوشیدنی لایف مانند دیگر برندها از یک سری مواد محرک ازجمله کافئین و تورین استفاده شده است. در برخی از کشورها، این نوشیدنی ممنوع اعلام شده یا با علائم هشدار دهنده به فروش می رسد. در آمریکا نیز نوشیدنی های انرژی زا که حاوی الکل هستند ممنوع می باشد زیرا افزودن کافئین به آنها خطرناک است و عوارض بدی به دنبال دارد.

لمسر (Lemser)

نوشابه انرژی زا لمسر
نوشابه انرژی زا لمسر

نوشابه انرژی زای لمسر، باعث تقویت سیستم اعصاب مرکزی می شود. این نوشیدنی می تواند ویتامین ها و انرژی موردنیاز بدن را فراهم کند. یک بطری نوشیدنی لمسر حاوی مقدار زیادی کافئین، برابر یا چهار فنجان قهوه، دو اسپرسو، تقریباً چهار بطری کوکاکولا یا شش فنجان چای می باشد. همچنین این نوشیدنی بدون چربی و بسیار خوش طعم است.

جنسینگ بیگ (Big Bear Ginseng)

نوشابه انرژی زا جنسینگ بیگ بیر
نوشابه انرژی زا جنسینگ بیگ بیر

نوشابه انرژی زا جنسینگ بیگ بیر تولید کشور آلمان است و طی چند سال اخیر در ایران نیز شناخته شده است. این نوشیدنی تقریباً در بیشتر سوپرمارکت های ایران یافت می شود. بیگ بیر سیستم عطبی مرکزی را تحریک می کند و روی حالت روحی و روانی فرد تاثیر می گذارد. همچنین باعث افزایش هشیاری و قدرت فرد می شود. این نوشیدنی بسیار محبوب است اما نه برای همه! خانم های باردار و شیرده اجازه مصرف آن را ندارند. همچنین دارای قند بالایی است و برای افراد دیابتی بسیار خطرناک است. علاوه بر این، کودکان و افرادی که بیماری های خاص دارند نباید از بیگ بیر استفاده کنند.

بلک (Black)

نوشیدنی انرژی زا گیاهی بلک
نوشیدنی انرژی زا گیاهی بلک

نوشابه انرژی زای گیاهی بلک نیز تولید کشور آلمان است. این نوشیدنی فاقد هرگونه نگه دارنده و رنگ یا طعم دهنده مصنوعی و همچنین فاقد تائورین و گلوتن می باشد و کاملاً گیاهی است. قیمت و طعم این محصول نسبت به سایر نوشیدنی هایی مانند لایف و هایپ، بسیار مناسب است.

دالاس (Dallas)

نوشابه انرژی زا دالاس
نوشابه انرژی زا دالاس

نوشابه انرژی زا دالاس تحت لیسانی اتریش است. این نوشیدنی نیز یکی از نوشیدنی های مورد علاقه ورزشکاران می باشد. قیمت آن اندکی بیشتر از بقیه است. و در انواع مختلف در بازار وجود دارد. نوعی دیگر از نوشیدنی دالاس، نوشیدنی ویتامین دالاس است که دارای انواع گوناگونی از ویتامین هاست. و به صورت بطری کوچک شیشه ای تولید می شود.

نوشابه انرژی زا ایرانی بلک ولف (Black Wolf)

نوشابه انرژی زا ایرانی بلک ولف
نوشابه انرژی زا ایرانی بلک ولف

بلک ولف یک نوشابه انرژی زا ایرانی است که توسط شرکت بهنوش تحت لیسانی آلمان فرموله شده است. بلک ولف بین 54 تا 62 گرم شکر دارد که از حداکثر جهانی فراتر رفته است. این نوشیدنی ایرانی مانند همه انرژی زاها هوشیار ذهنی و عملکرد بدن را افزایش می دهد. قیمت نوشیدنی انرژی زا ایرانی بلک ولف به عوامل زیادی بستگی دارد، مثلاً بصورت تکی یا عمده، یا از فروشگاه ها یا بصورت اینترنتی بخرید.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «12 برند معروف نوشیدنی های انرژی زا» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.