زمان مطالعه: 1 دقیقه
4 نوامبر؛ فستیوال دیوالی

4 نوامبر؛ فستیوال دیوالی

فستیوال نورها جشنی محبوب میان هندی ها است. در این جشن تمام خانه ها و خیابان ها با نور تزیین می شوند و افراد با آتش بازی آسمان را نورانی می کنند.

یکی از مهم ترین جشن های هندوستان دیوالی (فستیوال نورها) است که نور بخش اصلی آن است و تمام خانه ها در این فستیوال با نورهای نارنجی و قزمز تزیین می شوند. دیپا در لغت به معنی نور و آوالی به معنای ردیف و صف می باشد و این یعنی صفی از نور. این فستیوال که ریشه در تاریخ و افسانه های هندی دارد در فصل پاییز و معمولا در ماه های اکتبر یا نوامبر برگزار می شود.

تاریخ جشن دیوالی 2021

« 4 نوامبر = 13 آبان »

فستیوال دیوالی یک جشن 5 روزه است که هر روز برنامه خاص خود را دارد و برای هندی ها جشن پایاین سال محسوب می شود. هندی ها برای این جشن خانه تکانی می کنند و خود را برای شروعی جدید آماده می کنند. لازم به ذکر است که نقاط مختلف هند به دلایل مختلفی این شب را جشن می گیرند.

دیوالی
دیوالی

مراسم اصلی دیوالی در شب اجرا می شود و افراد با چراغ ها و فانوس ها این شب ها را در خانه ها و خیابان ها جشن می گیرند. آن ها مراسم شکرگزاری برگزار می کنند و به دعا و نیایش می پردازند و از الهه ثروتشان سپاسگزاری به عمل می آورند. تمیز و روشن بودن خانه ها در این روز بسیار مهم است و در طول این مدت افراد درهای خانه ها را باز می گذارند تا الهه خوشبختی و ثروت از خانه آن ها دیدن کند. مردم در این روز شیرینی و هدیه میان بچه ها و افراد پخش می کنند.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «4 نوامبر؛ فستیوال دیوالی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.