زمان مطالعه: 4 دقیقه
حمل و خرید مستقیم از سایت علی بابا

حمل و خرید مستقیم از سایت علی بابا

سایت علی بابا جزو برترین سایت‌های فروشگاهی دنیاست که می‌توانید از آن برای خرید و واردات کالا از چین به ایران استفاده کنید.

سایت علی بابا جزو برترین سایت‌های فروشگاهی دنیاست که می‌توانید از آن برای خرید و واردات کالا از چین به ایران استفاده کنید. این سایت فروشگاهی امکان خرید عمده و حمل از چین به نقاط مختلف دنیا از جمله ایران را فراهم می‌کند است. بازرگانی وانیکس از این ویژگی برای واردات کالا برای بازرگانان استفاده می‌کند تا با بهترین قیمت و در کمترین زمان ممکن کالاهای موردنیاز آنها را از چین به ایران انتقال دهد. خرید مستقیم از سایت علی بابا با وانیکس قابل انجام است و تنها با چند کلیک می‌توانید از این خرده‌فروشی آنلاین خرید کنید.

خرید از چین و واردات به ایران

برای واردات کالا به ایران لازم است که ابتدا مراحل این کار را کامل بشناسید. هر بازرگانی که قصد واردات کالا به ایران دارد، ابتدا کالاهای مورد نیاز خود را از شرکت‌های چینی این محصولات را به صورت عمده تهیه می‌کند و با کیفیت و قیمت مناسب در اختیار مشتریان قرار می‌دهند خریداری می‌کنند. خرید مستقیم این کالاها این‌گونه است که بازرگان یک درخواست خرید مستقیم به نام پروفرما برای شرکت فروشنده ارسال می‌کند و آنها این درخواست را بررسی می‌کنند و اگر با آن موافق بودند، کالاهای درخواستی را تهیه می‌کنند و به گمرک چین می‌دهند تا اجازه ارسال به ایران را به آنها بدهد.

در مرحله دوم واردات به‌صورت مستقیم، بازرگان باید برای ترخیص کالاها از گمرک اقدام کند. جالب است بدانید که این مرحله با خرید از سایت علی بابا از پیشِ روی شما برداشته خواهد شد و لازم نیست آن را انجام دهید. در مرحله نهایی نیز نوبت به ارسال کالاها به ایران می‌رسد. برای این کار شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی زیادی وجود دارد که از سه راه دریایی، هوایی و زمینی کالاها را از چین به ایران ارسال می‌کنند. هر کدام از این روش‌ها مزایا و معایب خود را دارد که باید برحسب شرایط واردات خود یکی از آنها را انتخاب کنید. نکته مهمی که باید بدانید این است که این مراحل با استفاده از سایت علی بابا خیلی ساده انجام می‌شود.

درباره علی بابا چه می دانید

سایت علی بابا در سال 1999 توسط جک ما و تیم وی طراحی شد. این سایت در ابتدا با هدف کانکت کردن خرده‌فروشان چینی به خریداران در سراسر دنیا طراحی شد. به مرور که سیاست‌های دولت چین به سمت تولید همه کالاها و صادرات آنها به سراسر دنیا رفت، جایگاه ویژه این سایت برای صادرات کالا به کشورهای دنیا ارتقاء پیدا کرد و توسعه آن باعث شد که سایت علی بابا به یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های فروشگاهی دنیا تبدیل شده و نتیجتا جک ما به یکی از ثروتمندترین کارآفرینان دنیا تبدیل شود.

امروزه این سایت از سمت گمرک چین اجازه دارد که کالاهای درخواستی بازرگانان از سراسر دنیا را برای آنها ارسال می‌کند و تنها درصد اندکی مالیات و ارزش افزوده از آنها دریافت کند. همین باعث شده که کار واردات از چین برای بازرگانان ایرانی نیز بسیار ساده شده و بتوانند با هزینه و زمان اندک کالا از چین وارد کنند.

ساخت اکانت در سایت علی بابا

برای خرید از علی بابا در مرحله اول لازم است که در این سایت یک اکانت کاربری دائم بسازید. ساخت اکانت در این سایت درست مانند ساخت اکانت در همه سایت‌های فروشگاهی ایرانی و خارجی بوده و بسیار ساده است. تنها کافی است وارد قسمت ثبت‌نام شوید و مشخصاتی مثل نام، نام خانوادگی، آدرس و شماره تلفن ثابت خود را در آن وارد کنید.

در مرحله نهایی نیز لازم است یک ایمیل معتبر در این قسمت وارد می‌کند و درنهایت نیز شماره حساب بین‌المللی خود را به اکانت کاربری اضافه کنید. در هنگام ساخته شدن اکانت به این نکته توجه داشته باشید که نقش خود را هم فروشنده و هم خریدار در نظر بگیرید زیرا ممکن است روزی بخواهید صادرات هم انجام دهید.

انتخاب کالا و پرداخت هزینه خرید

بخش مهمی که در خرید از علی بابا نیاز به واسطه‌گری شرکت بازرگانی وانیکس دارد، هنگامی است که کالاهای مورد نیاز خود را انتخاب می‌کنید و قصد دارید هزینه خرید آنها را پرداخت کنید. چون در این مرحله لازم است که شما از داخل ایران هزینه را با سیستم‌های پرداخت آنلاین پرداخت کنید که به مشکل برمی‌خورید؛

زیرا همه سیستم‌های پرداخت آنلاین بین‌المللی مثل پی پال و علی پی در ایران تحریم هستند و برای بازرگان ایرانی این امکان وجود ندارد. برای همین رابط‌های بازرگانی وانیکس در خارج از ایران این پرداخت هزینه را برعهده می‌گیرند. خود سایت علی بابا یک سیستم پرداخت به نام علی پی دارد که کارمزد آن بسیار کم بوده و حتی امکان پرداخت هزینه خرید با یوان را هم برای کاربران فراهم می‌کند است.

حمل کالاها به ایران

با نهایی شدن خرید و پرداخت هزینه آن، نوبت به ارسال کالاها به ایران می‌رسد. در سایت علی بابا یک سیستم حمل‌ونقل جدا وجود دارد که می‌توانید ارسال کالاها را به آن بسپارید. با این حال بهتر است این کار را هم توسط متخصصان وانیکس انجام دهید. علت آن هم این است که ارسال کالا از چین به ایران با استفاده از بازرگانی وانیکس این کار را بسیار ساده خواهد کرد.

بازرگانی وانیکس برای ارسال کالا از چین به ایران روش ویژه‌ای دارد. این روش این‌گونه است که ابتدا کالاها با هواپیما یا کشتی به دبی ارسال می‌شوند و سپس از دبی با استفاده از لنج‌های باری به ایران ارسال می‌شوند. این روش ارسال باعث می‌شود که هم هزینه انتقال کاهش یابد و هم در زمان کوتاه‌تری کالاها به دست شما برسد.

بازرگانی وانیکس و واردات با علی بابا

بازرگانی وانیکس به خاطر تجربه زیاد در خرید و واردات کالا از چین بهترین گزینه برای انجام کارهای خرید و حمل کالا از چین به ایران با استفاده از سایت علی بابا است. تجربه بیش از 10 سال این بازرگانی و روش‌های ویژه و البته تضمینی که به شما می‌دهد تا بتوانید کارهای واردات را با خیال راحت به آنها بسپارید، باعث متمایز شدن این بازرگانی از دیگر شرکت‌های بازرگانی شده است. شما می‌توانید با هزینه اندک و در زمانی بسیار کوتاه کالاهای خود را با کمک بازرگانی وانیکس از چین بخرید و به ایران حمل کنید.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «حمل و خرید مستقیم از سایت علی بابا» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.