زمان مطالعه: 3 دقیقه
سامانه بام ملی ایران

سامانه بام ملی ایران

بانکداری اینترنتی ملی به صورت مخفف "بام" شناخته شده است که امکانات و خدمات خوبی را در اختیار مشتریان قرار داده است.

بانکداری اینترنتی به مفهوم ارائه خدمات بانکی از طریق اینترنت با واسطه های ایمن و بدون نیاز به حضور فیزیکی مشتریان است. استفاده از بانکداری اینترنتی سبب صرفه جویی در هزینه و زمان، همچنین دسترسی به روش های متعدد برای انجام عملیات بانکی مشتریان می شود. خدمات موجود در پرتال بانک ملی ایران به صورت برنامه‌های کوچک و مستقل (برنامک) ارائه شده‌اند. مشتریان با توجه به سطوح دسترسی خود می‌توانند از برنامک‌های موجود استفاده نمایند. هرکاربر از مجموعه برنامک‌های در دسترس خود، می‌تواند آن‌‎هایی که کاربردی‌ترند را به صفحه‌ی پیش خوان خدمات خود اضافه نماید. هم‌چنین در صورت تمایل می‌تواند برنامک‌های اضافی را از صفحه‌ی پیشخوان خود حذف کنند. در ادامه آسمونی به معرفی بیشتر سامانه بام ملی می پردازیم.

سامانه بام بانک ملی

جهت ورود به سامانه بام ملی (bam melli) بر روی لینک زیر کلیک کنید:

https://my.bmi.ir/portalserver/signin

نحوه عضویت در سامانه بام بانک ملی ایران

جهت ثبت نام در سامانه بام، کافیست شماره کد ملی خود، تلفن همراه و اطلاعات یکی از عابر بانک های فعال خود را در دسترس داشته باشید.

پس از وارد کردن کد ملی و شماره تلفن همراه خود، کد فعال سازی ای به شماره‌ی شما ارسال می‌شود. با وارد کردن کد دریافت شده و تاریخ تولد مندرج در شناسنامه خود به مرحله سوم ثبت نام هدایت می‌شوید. پس از ثبت اطلاعات یکی از ملی کارت های خود و تایید توافق نامه ی استفاده از سامانه بام، می‌توانید به مرحله‌ی تعریف نام کاربری بروید. در انتها نام کاربری و کلمه‌ی عبور خود را تعیین کنید و وارد سامانه شوید.

  • مشتریانی که در سامانه‌ی ارسال پیام کوتاه بانک ملی (ساپتا) عضویت دارند و اطلاعات آن‌ها در بانک ملی مورد تایید ثبت احوال می‌باشد، می‌توانند وارد پرتال شده و از خدمات آن، به صورت محدود استفاده نمایند. برای افزایش دسترسی جهت انجام سایر خدمات لازم است به یکی از شعب بانک ملی مراجعه نماید.
  • مشتریانی که در سامانه‌ی ارسال پیام کوتاه بانک ملی (ساپتا) عضویت ندارند و یا اطلاعات آن‌ها در بانک ملی مورد تایید ثبت احوال نمی‌باشد، می‌بایست به منظور تایید اطلاعات خود و ثبت شماره تلفن همراه در سامانه‌ی ساپتا، به نزدیکترین شعبه‌ی بانک ملی مراجعه نمایند. این دسته از مشتریان در هنگام مراجعه به شعبه، می‌توانند میزان دسترسی جهت انجام سایر خدمات را نیز مشخص نمایند.

پروفایل مشتری در سامانه بام بانک ملی ایران

در این برنامک اطلاعات مشتری از قبیل اطلاعات شناسنامه‌ای، تماسی و تاریخ آخرین ورود نمایش داده می‌شود و در صورتیکه نیاز به اصلاح اطلاعات موجود و تغییر رمز ورود باشد، می‌توانید از این برنامک استفاده نمایید. زبان پیش فرض، حساب پیش فرض و نام مورد نظر جهت نمایش در پرتال را در این برنامک می‌توانید تنظیم نمایید.

خلاصه حساب در سامانه بام بانک ملی ایران

در این برنامک می‌توانید لیستی از حساب‌های متعلق به خود و اطلاعات مختصری از آن‌ها را مشاهده نمایید. این اطلاعات شامل مواردی همچون شماره‌حساب، مانده‌های حساب و نوع حساب می‌باشد.

صورت حساب در سامانه بام بانک ملی ایران

در این برنامک می‌توانید تاریخچه‌ای از لیست تراکنش‌ها و جزییات هریک از آن‌ها را مشاهده نمایید. هم‌چنین امکان مشاهده‌ی تراکنش‌ها با دسته بندی درآمد و مخارج در بازه‌های زمانی هفتگی، ماهیانه و به صورت نموداری را دارید.

محاسبه اقساط تسهیلات در سامانه بام بانک ملی ایران

در این برنامک می‌توانید به محاسبه اقساط تسهیلات، بر اساس مقادیر دلخواه خود از قبیل نوع تسهیلات، مدت زمان تسهیلات با نرخ‌های دلخواه یا نرخ‌های موجود در بانک بپردازید. نسبت مبلغ اصل وام به مبلغ کل بازپرداخت را می‌توان به صورت گرافیکی در این برنامک مشاهده نمود

محاسبه سود سپرده‌ها در سامانه بام بانک ملی ایران

در این برنامک می‌توانید به محاسبه سود سپرده‌ها، بر اساس مقادیر دلخواه خود از قبیل نوع سپرده، مدت سپرده‌گذاری و مبلغ سپرده، با نرخ‌های دلخواه یا نرخ‌های موجود در بانک بپردازید. نسبت مبلغ سود سپرده به مبلغ کل اصل سپرده را می‌توان به صورت گرافیکی در این برنامک مشاهده نمود.

پرداخت قبض در سامانه بام بانک ملی ایران

در این برنامک می‌توان قبوض را بصورت تکی با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت و یا به صورت دسته‌ای از طریق آپلود فایل حاوی اطلاعات قبوض پرداخت نمود. می‌توانید قبض‌ها را در سیستم ثبت و در زمان مناسب تمامی یا تعدادی از آن‌ها را توسط کارت‌های بانک ملی خود پرداخت کنید.

انتقال پول در سامانه بام بانک ملی ایران

در این برنامک می‌توانید انتقال پول بین حساب‌های ملی خود، حساب ملی سایرین، حساب به ملی کارت ، پایا ، ساتنا به صورت آنی یا با امکان زمانبندی پرداخت مستمر را انجام دهید

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «سامانه بام ملی ایران» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.