درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
24 می؛ روز جهانی تکنسین تعمیر و نگهداری هواپیمایی

24 می؛ روز جهانی تکنسین تعمیر و نگهداری هواپیمایی

24 می روز تولد چارلز ادوارد تیلور دستیار برادران رایت و نخستین کسی که اولین موتور را برای هواپیمای برادران رایت ساخت.

24 می روز جهانی تکنسین تعمیر و نگهداری هواپیمایی (Aviation Maintenance Technician Day) است. آسمونی این روز را که به عنوان روز جهانی مهندسین مکانیک هواپیما نامگذاری شده است، به همه مهندسین تعمیر و نگهداری هواپیما تبریک می‌گوید. 

نگهداری و تعمیرات هواپیما اورهال، تعمیر، بازرسی یا اصلاح یک هواپیما یا بخشی از آن است. نگهداری و تعمیرات ممکن است شامل وظایفی مانند حصول اطمینان از انطباق با بخشنامه صلاحیت پرواز یا بولتن‌های خدمات پرواز باشد. به منظور اطمینان از عملکرد ایمن و درست در طول پرواز، نگهداری و تعمیرات هواپیماها بسیار قاعده‌مند است. مقررات ملی توسط سازمان‌هایی مانند سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشوری (ایکائو) با استانداردهای بین‌المللی هماهنگ می‌شوند. همه عملیات نگهداری و تعمیرات، پرسنل و بازرسی دارای نظم و ترتیب مشخص بوده و کارکنان باید برای فعالیت‌هایی که انجام می‌دهند دارای تاییدیه باشند.

مقررات نگهداری و تعمیرات هواپیما

نگهداری و تعمیرات هواپیما بسیار قاعده‌مند است. چرا که کوچکترین اشتباهی می‌تواند به سقوط هواپیما و در نتیجه مرگ انسان‌ها منجر شود. سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشوری (ایکائو) مجموعه استانداردهای جهانی را وضع می‌کند که توسط سازمان‌های ملی یا منطقه‌ای در سراسر جهان به کار گرفته می‌شوند.

سازمان‌های محلی دارای صلاحیت پرواز 

  • آژاانس امنیت هوانوردی ملی برزیل (ANAC)
  • اداره هواپیمایی کشوری چین (CAAC)
  • سازمان نظارت و ارزیابی شرکت‌ها و خطوط هواپیمایی کشوری بریتانیا (CAA)
  • سازمان ایمنی هواپیمایی کشوری استرالیا (CASA)
  • اداره کل هواپیمایی کشوری هند (DGCA)
  • آژانس ایمنی هوانوردی اروپا (EASA)
  • اداره هوانوردی فدرال آمریکا (FAA)
  • ترانسپورت کانادا (TC)
ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «24 می؛ روز جهانی تکنسین تعمیر و نگهداری هواپیمایی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.