زمان مطالعه: 1 دقیقه
15 آذر؛ روز حسابدار

15 آذر؛ روز حسابدار

15 آذر ماه هر سال در ایران به نام روز حسابدار نامیده شده است. این تاریخ در گرهمایی سالانه نهاد های حسابداری در سال 1386 انتخاب و نام گذاری شد.

 

پیشینه نامگذاری روز جهانی حسابدار

فدراسیون بین‌المللی حسابداران (آیفک) در سی‌امین سال تاسیس‌اش 2 تا 8 دسامبر 2007 (برابر با 11 تا 17 آذر 1386) را به عنوان هفته جهانی حسابداری اعلام کرد و از اعضای خود در همه کشورهای جهان خواست آن هفته را به همین نام اعلام کنند و گردهمایی‌ها یا آیین‌های ویژه‌ای را به همین مناسبت تدارک ببینند.

15 آذر، روز حسابدار
15 آذر، روز حسابدار

 

در آن سال، انجمن حسابداران خبره ایران ضمن اعلام این خبر همه نهادهای حسابداری ایران را برای تعیین روزی با عنوان روز حسابدار فرا خواند.

روز حسابدار در تقویم شمسی:

در تقویم شمسی 15 آذر هر سال تحت عنوان روز حسایدار می باشد که در این روز از تمامی حسابدارانی که در شرکت ها، کارخانه ها، بانک ها، دفاتر و ... مشغول به کار هستند تقدیر و تشکر می شود.

پیشینه نامگذاری روز حسابدار در ایران: 

بر اساس آن فراخوان و نشست‌هایی که سپس بین رهبران انجمن حسابداران خبره ایران، جامعه حسابداران رسمی ایران - به عنوان دو انجمن ایرانی عضو آیفک - انجمن حسابداری ایران، انجمن مدیران مالی، و سازمان حسابرسی تشکیل شد.

!happy accounting day
!happy accounting day

سرانجام، در گردهمایی 13 آذر 1386 روز 15 آذر هر سال به عنوان روز حسابدار در ایران نام‌گذاری شد.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «15 آذر؛ روز حسابدار» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
: برای دریافت مشاوره درباره 15 آذر؛ روز حسابدار فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.