زمان مطالعه: 2 دقیقه
ورزش برای لاغری شکم و پهلو ( قطعی ، ساده و  بدون خروج از خانه)

ورزش برای لاغری شکم و پهلو ( قطعی ، ساده و بدون خروج از خانه)

ورزش برای لاغری شکم باید شامل ترکیبی از تمرینات هوازی و قدرتی باشد. تمرینات هوازی به سوزاندن کالری و کاهش چربی بدن کمک می کنند.

ورزش برای لاغری شکم باید شامل ترکیبی از تمرینات هوازی و قدرتی باشد. تمرینات هوازی به سوزاندن کالری و کاهش چربی بدن کمک می کنند، در حالی که تمرینات قدرتی به تقویت عضلات شکم کمک می کنند. در ایمن مقاله به تعدادی از ورزش های مناسب برای لاغر شدن شکم و پهلو اشاره شده است اما نباید نقش تغذیه را نادیده گرفت.

تماس با متخصص تغذیه ( شبانه روزی + اعزام در کمتر از یک ساعت ) : مرکز درمان در منزل

ورزش های ایروبیک ( هوازی ) برای لاغری

در اینجا چند نمونه از تمرینات هوازی برای لاغری شکم آورده شده است:

استفاده از چوب : یک چوب یا میله به قطر سه سانتی متر و طول 140 -160( به اندازه باز کردن دست ها در عرض شانه ) تهیه کنید.

حرکت اول برای لاغری چربی های موازات معده :  بیاستید و پاهای خود را به اندازه عرض شانه باز کنید. میله را در دست گرفته و دست های خود را به موازات شانه ها قرار دهید. ( یک سمت چوب یا میله در دست راست و سمت دیگر در دست چپ باشد) پاها را ثابت نگه داشته و سعی کنید بالا تنه را به چپ و راست منحرف کنید. در روز های اول از 20 حرکت شروع کرده و در ادامه افزایش دهید.

حرکت دوم برای لاغری قسمت میانی شکم : مانند حرکت اول ، پا را به اندازه عرض شانه باز و ثابت نگه دارید. فقط بالا تنه به سمت جلو در زاویه 45 درجه به جلو خم می شود و چرخش بالاتنه به سمت چپ و راست ( چوب یا میله باید مثل حرکت اول در دست نگه داشته شود) ادامه می یابد. این حرکت را نیز در روزهای اول به تعداد دلخواه انجام داده و به مرور زمان افزایش دهید.

حرکت سوم برای لاغری قسمت پهلو ها : این بار نیز حالت نگه داشتن چوب در دست ها بمانند دو حرکت قبل می باشد اما باید حرکت را نشسته و روی صندلی انجام دهید . دقت کنید فضای کافی برای چرخش به سمت چپ و راست با چوب یا میله ای که دارید ، فراهم باشد. تعداد حرکات با وضعیت سلامتی شما باید تنظیم شود.

 دویدن : دویدن یکی از بهترین ورزش ها برای سوزاندن کالری و کاهش وزن است.

شنا: شنا یک ورزش عالی برای کل بدن است و به ویژه برای تقویت عضلات شکم مفید است.

دوچرخه سواری : دوچرخه سواری یک ورزش کم ضربان قلب است که به کاهش وزن و تقویت عضلات شکم کمک می کند.

پیاده روی سریع : پیاده روی سریع یک ورزش کم ضربان قلب است که به کاهش وزن و تقویت عضلات شکم کمک می کند.

نکته : برای درمان یبوست ما به شما خدمات تنقیه در منزل را پیشنهاد میدهیم.

تمرینات شکم برای لاغری

در اینجا چند نمونه از تمرینات قدرتی برای لاغری شکم آورده شده است:

کرانچ : کرانچ یکی از محبوب ترین تمرینات شکم است.

پلانک: پلانک یک تمرین عالی برای تقویت عضلات شکم است.

بالا آوردن پاها: بالا آوردن پاها یک تمرین عالی برای تقویت عضلات شکم است.

چرخش پاها: چرخش پاها یک تمرین عالی برای تقویت عضلات شکم است. روی زمین دراز بکشید. بالاتنه ثابت بمانند. یک پا را خم کرده و پای دیگر را به روی آن ( به شکل ادرارات و پاروی پا انداختن ) قرار دهید. پایین تنه را به چپ و راست منحرف کنید.

برای رسیدن به بهترین نتیجه، باید ترکیبی از تمرینات هوازی و قدرتی را انجام دهید. همچنین، مهم است که این تمرینات را به طور منظم انجام دهید. هدف این است که حداقل 30 دقیقه ورزش هوازی در اکثر روزهای هفته و 2-3 جلسه تمرین قدرتی در هفته انجام دهید.

تغذیه لاغری

در کنار ورزش، رژیم غذایی سالم نیز برای لاغری شکم ضروری است. باید از مصرف غذاهای پرکالری و پرچرب خودداری کنید و به جای آن غذاهای کم کالری و پرفیبر مانند میوه ها، سبزیجات و غلات کامل را مصرف کنید.

با پیروی از یک برنامه ورزشی و رژیم غذایی سالم، می توانید به لاغری شکم و رسیدن به تناسب اندام دلخواه خود کمک کنید.

مطالعه کنید:گرفتگی عضلات

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «ورزش برای لاغری شکم و پهلو ( قطعی ، ساده و بدون خروج از خانه)» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.