درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
خواندنی های المپیک 1956( بخش چهارم)

خواندنی های المپیک 1956( بخش چهارم)

در بازیهای المپیک 1956 بود که امامعلی حبیبی برای اولین بار طلای المپیک را برای ایران به ارمغان آورد.
اگر خجسته‌پور در مسابقه با «سالكا مانیدزه» روس با امتیاز می‌باخت سوم می‌شد و اگر با ضربه فنی شكست می‌خورد دوم می‌شد. چنین شد كه او ضربه فنی شد تا به مدال نقره دست یافته و در بازگشت به میهن این چنین مورد استقبال قرار بگیرد.

این از بدشانسی یعقوبی بود كه هم وزن نابغه ترك «مصطفی داغستانلی» بود. داغستانلی در زندگی ورزشی خود هرگز طعم شكست را نچشید و پیروزمندانه دنیای كشتی را ترك كرد. او با پیروزی بر یعقوبی فاتح المپیك شد.

امامعلی حبیبی پس از یك پیروزی دیگر. او لحظه به لحظه به طلا نزدیك‌تر می‌شد ولی حالش نیز بد و بدتر می‌شد تا جایی كه تصمیم گرفت در مسابقه آخر خود شركت نكند.

33ـ قبل از المپیك حبیبی مطمئن بود كه فاتح المپیك می‌شود. چنین نیز شد و او علیرغم تب چهل درجه آخرین مسابقه خود را نیز با پیروزی پشت سر گذاشت تا اولین طلای المپیكی ایران را تصاحب كند.

پس از قهرمانی در المپیك، قهرمان ایرانی یكراست به بیمارستان منتقل شد. پزشكان متحیر بودند كه این مرد با تن بیمار چگونه كشتی گرفته و عجیب‌تر آن كه پیروز شده است؟! در تصویر حبیبی را در بین عیادت‌كنندگان ایرانی مشاهده می‌كنید.
غلامرضا تختی در رستوران دهكده المپیك. تا آن روز تختی عنوانی بهتر از مدال نقره مسابقات جهانی و المپیك كسب نكرده بود و خود، بیش از تمامی هوادارانش در آرزوی كسب مدال طلا بود.
مرد محبوب كشتی ایران سرانجام طلا گرفت. «بوریس كولایف» روس و «بلیر» آمریكایی دوم و سوم شدند.
ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «خواندنی های المپیک 1956( بخش چهارم)» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.