درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
خواندنی های المپیک آمستردام- 1928

خواندنی های المپیک آمستردام- 1928

در المپیك آمستردام ركوردی باور نكردنی به دست آمد. ركوردی كه تا سال 1968 دست نخورده باقی ماند: ورزشكاران 28 كشور برنده مدال طلا شدند!

 

 

شهر آمستردام بارها كاندیدای میزبانی المپیك شده بود. امّا مخارج و مشكلات فراوان میزبانی سبب گردیده بود كه این شهر از درخواست خود انصراف دهد. امّا سرانجام در المپیك 1928 این شهر به آرزوی خود رسید و این بدان معنا بود كه المپیك نهم در كشور هلند برگزار خواهد شد.

یكی از پوسترهای المپیك آمستردام كه توسط «پیكو» طراحی شد را مشاهده می‌كنید. حلقه‌های المپیك در بالای پوستر و تصاویری از رشته‌های مختلف ورزشی در حواشی پوستر دیده می‌شوند. این مسابقات اولین دوره از بازیها بود كه در آن مشعل المپیك روشن گردید.

برای حضور در مرحله نهایی المپیك، در كشورهای مختلف برگزاری دیدارهای انتخابی امری عادی بود. در رقابتی كه می‌بینید «فرانك وایكوف» (نفر سوم از راست) دانش‌آموز 19 ساله مدرسه «گلن دیل» كالیفرنیا با برتری مقابل رقیبان خود، عضو تیم دوومیدانی ایالات متحده می‌گردد.

برای میزبانی المپیك، مهمترین مسأله «خارج شدن سرفرازانه از این آزمون سنگین» می‌باشد و این ممكن نیست مگر با عزم عمومی و همكاری قشرهای مختلف مردم. ساكنان آمستردام از روز 17 می تا 12 آگوست به خوبی از عهده میزبانی بازی‌ها برآمدند.

تا قبل از المپیك نهم، رسم بر آن بود كه كشورهای شركت‌كننده به ترتیب حروف الفبا رژه می‌رفتند. امّا از این دوره قرار شد كه یونان به عنوان اولین گروه و كشور میزبان به عنوان آخرین گروه در مراسم رژه شركت كنند.  در تصویر شاهد رژه دختران هلند می‌باشید.

پرچمداران تمامی 46 كشور شركت‌كننده گرد آمدند و «هنری دنیس» فوتبالیست هلندی پرچم كشورش را در دست گرفت و سوگند رقابت‌ها را قرائت كرد. آن‌گاه مشعل بازی‌ها روشن گردید.

تصویری از مدال بازی‌های 1928 مشاهده می‌كنید هرآنچه كه حال و هوای سنتی مسابقات را حفظ می‌كند در این مدال وجود دارد. از جمله اعداد لاتین، اساطیر و آثار باستانی یونان و تاجی از درخت زیتون. به نفرات اول تا سوم 109 مسابقه ورزشی، چنین مدالی اهدا گردید
«ابراهیم مصطفی» در سال 1904 متولد شد و بیست سال بعد برای نخستین بار قهرمان كشتی مصر شد. و در آن سال در دسته نیمه سنگین المپیك پاریس چهارم شد. امّا چهار سال بعد حكایت فرق می‌كرد و پهلوان حماسه‌ای مصر با شكست دادن كلیه رقبای خود فاتح المپیك شد. این اولین طلایی بود كه نصیب مصر و قاره آفریقا می‌گشت.
اولین طلای قاره پهناور آسیا نیز سرانجام در پرش سه گام كسب شد و «ملیكیو اودا» با ركورد 15.21 متر و چهار سانتیمتر برتری نسبت به نزدیك‌ترین رقیب خود قهرمان المپیك گردید در تصویر «اودا» را با پیراهن «سرزمین آفتاب تابان» می‌بینید.
: برای دریافت مشاوره درباره خواندنی های المپیک آمستردام- 1928 فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۶۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «خواندنی های المپیک آمستردام- 1928» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.