درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
خواندنی های المپیک انتورپ- 1920

خواندنی های المپیک انتورپ- 1920

شهر آنتورپ میزبان اولین المپیک بعد از جنگ جهانی اول شد. اما امکانات آنتورپ برای میزبانی بازیها ناچیز بود.

 امكانات كم به دلیل جنگ خانمانسوز جهانی بود. امّا در عوض، جنگ جهانی انسانهایی با قلبهایی پولادین پرورش داده بود كه بسیاری از آن‌ها در المپیك آنتورپ حماسه ساختند. در این شماره با سربازان جنگ و قهرمانان المپیك 1920 بیشتر آشنا می‌شویم.

نبرد کوله ماینن و بوین در المپیک 1912. پس از هشت سال کوله ماینن به المپیک بازگشت اما دیگر خبری از بوین فرانسوی نبود و او در زیر خروارها خاک خوابیده بود.

با دقت به نوع پوشش نمایندگان برزیل، كانادا، شیلی و دانمارك متوجه خواهید شد كه در آن دوران پوشیدن لباس رسمی در روز آغازین متداول نشده بود و شركت در رژه با لباس ورزشی امری غیرعادی نبود.

«ویكتور بوین» شمشیرباز بلژیكی با در دست داشتن پرچم كشور خود و ادای سوگند المپیك، نوید یك شروع را داد. آغاز رقابت‌های شرافتمندانه و شروع صلح بین‌المللی پس از جنگ جهانی.

«پاوو نورمی» دونده بزرگ فنلاندی و قهرمانی كه ركورد او در دوی یك مایل با زمان 4ـ4:10 دقیقه از سال 1923 تا 1931 دست نخورده باقی ماند، با لباس رسمی و كلاه كپ. او در المپیك آنتورپ درخشش خود را آغاز كرد.

طناب‌كشی هم در روزهای آخرین خود در المپیك را سپری می‌كرد. در نبردی كه مشاهده می‌كنید، بریتانیا بر آمریكا غلبه كرد. تیم بریتانیا در پایان قهرمان المپیك شد و هلند و بلژیك عناوین دوم و سوم را از آن خود ساختند.

در دوی 5000 متر رقابتی شورانگیز آغاز شد و «پاوو نورمی» (نفر ششم از چپ) و «ژوزف گیله مو» (نفر هشتم از چپ) دیگر دوندگان را به سادگی پشت سر نهادند تا مشخص شود كه این دو نفر تعیین‌كننده سرنوشت قهرمانی می‌باشند.

«گیله مو» در اواخر مسیر با سرعتی خیره‌كننده لحظه به لحظه فاصله خود را با «نورمی» بیشتر ساخت تا با ركورد 6ـ14:55 دقیقه قهرمان المپیك شود. 

«ژوزف گیله موت» شاد از كسب طلای المپیك. او سه روز بعد در دوی ده هزار متر با نورمی مسابقه داد و این بار پس از نورمی نقره گرفت
«پاوو نورمی» فنلاندی در دوی ده هزار متر ركورد 8ـ31:45 دقیقه را بر جای نهاد تا «گیله موت» با ركورد 2ـ31:47 دقیقه دوم شود
: برای دریافت مشاوره درباره خواندنی های المپیک انتورپ- 1920 فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۶۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «خواندنی های المپیک انتورپ- 1920» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.