زمان مطالعه: 1 دقیقه
خواندنی های المپیک استکهلم- 1912( بخش سوم)

خواندنی های المپیک استکهلم- 1912( بخش سوم)

در المپیک 1912 برای نخستین بار روزنامه‌های قاره‌های دیگر نیز صفحات اول خود را به المپیك اختصاص دادند.

در بازی‌های 1912 نیز چون اغلب المپیك‌های دیگر، دو و میدانی شاه رشته بازی‌ها بود و بیشترین توجه را به خود جلب كرد.بسیاری از ورزشكاران شركت كننده در این المپیك، قبلاً نیز در المپیك لندن شركت كرده بودند. دوستی در بین ورزشكاران آن‌چنان بود كه تبریك گفتن و در آغوش گرفتن یكدیگر پس از مسابقه كاملاً عادی بود.

متیو مك گراث ایرلندی‌الاصل تا بیست و هفت سالگی عنوانی بهتر از هفتم در رده‌بندی جهانی نداشت. اما از آن پس ركورددار جهان شد و تا سن پنجاه سالگی در بین ده پرتابگر برتر چكش جهان باقی ماند!
در میانوزن کشتی مسابقه «مارتین كلین» روس و «آلفرد آسیكاینن» فنلاندی مساوی شد تا كلین دوم شود و آسیكاینن سوم. صحنه‌ای از مبارزه را مشاهده می‌كنید. صحنه‌ای از رقابتی كه یازده ساعت به درازا انجامید!
 مسابقه سه هزار متر تیمی به پایان رسیده است و تیم آمریكا بالاتر از تیم‌های سوئد و بریتانیا فاتح این رقابت‌ شده است تا دوندگان آمریكا آماده دریافت جایزه خود شوند.
گروهی از دوندگان تیم ملی آمریكا با تاجی از درخت زیتون بر سر مشاهده می‌شوند. دوندگان آمریكا پانزده طلا از 27 طلای دو و میدانی را تصاحب كردند.
تیراندازی با تپانچه از جمله ورزش‌های پرطرفدار در المپیك 1912 بود و محلی برای درخشش ورزشكاران كشور میزبان به شمار می‌آمد.
تیم سوئد از مسابقه تیراندازی به آهوی كوهی قهرمان المپیك شد. اعضای تیم از چپ به راست عبارتند از: آلفرد اسواهن، آكه لوندبرگ، «اسكار اسواهن» و «پر اولوف آرویدسون».
اریك لمینگ پس از كسب دو طلای پرتاب نیزه در المپیك 1908، این بار در حضور هموطنان سوئدی برای دفاع از عناوین خود در المپیك شركت كرد.
ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «خواندنی های المپیک استکهلم- 1912( بخش سوم)» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.