زمان مطالعه: 1 دقیقه
خواندنی های المپیک لندن- 1908( بخش دوم)

خواندنی های المپیک لندن- 1908( بخش دوم)

در سال 1908 با تلاش وسیع بریتانیایی ها، برای اولین بار المپیك و مسابقات مختلف آن دارای مجموعه قوانین ثابت و منطقی شد.

ایجاد مجموعه ورزشی المپیك لندن به نام «شفرد – بوش» با ورزشگاهی به گنجایش 90 هزار نفر به صورت ایستاده (استادیوم وایت سیتی) و تأسیسات مجهزی برای مسابقات دوچرخه‌سواری، شنا، شمشیربازی، ژیمناستیك و كشتی، در فاصله كمتر از دو سال، كاری بزرگ بود. بخشی از مسابقات برگزار شده در این استادیوم را مشاهده می کنید.

المپیك لندن هم مثل ادوار قبلی المپیك، چند ماه به درازا انجامید و این امر سبب گشت تا برنامه اولین بار مسابقه اسكیت نمایشی روی یخ نیز در المپیك برگزار شود. «اولریش سالچوو» قهرمان سوئدی این مسابقه را در تصویر مشاهده می‌كنید.
«چارلز دانیلز» پرافتخارترین شناگر المپیك سن‌لویی با سه طلا، یك نقره و یك برنز، یك بار دیگر طلا  گرفت، امّا این بار در مسابقه‌ای كه در المپیك قبلی نتوانسته‌ بود قهرمان آن شود؛ شنای صدمتر

مسابقات شنای المپیك لندن، اوج درخشش «هنری تیلور» بریتانیایی بود. او در 400 متر آزاد با ركورد 8ـ5:36 دقیقه و حدود هشت ثانیه برتری نسبت به نفر دوم قهرمان شد! در 1500 متر آزاد نیز ركورد 4ـ 22:48 دقیقه را بر جای نهاد

در لندن قهرمانی دوی 100 متر از قارّه آمریكا خارج شد. عكس قهرمان را مشاهده می‌كنید:‌ جوانی با اصلیت نیوزیلندی و متولّد 1889 به نام «رجینالدواكر»

واكر برای آفریقای جنوبی می‌دوید و مسئولین تیم آفریقایی از تنها مدال‌ طلای كشور خود چنان شاد شده‌اند كه او را روی شانه‌های خود گرفته‌اند.

اعضای تیم طناب‌كشی «پلیس لیورپول» یكی از تیمهایی بودند كه به نمایندگی از بریتانیا در المپیك شركت كردند. آنان تا فینال مسابقات طناب‌كشی صعود كردند و با شكست مقابل «پلیس لندن» عنوان دوم رقابت‌ها را از آن خود كردند.

. تیراندازی با كمان در المپیك لندن در سه مسابقه برگزار شد كه یك مسابقه آن مخصوص زنان بود.

در رقابتی كه شاهد گوشه‌ای از آن می‌باشید. «كویینی‌نوال» با 688  امتیاز اول شد.
ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «خواندنی های المپیک لندن- 1908( بخش دوم)» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.