زمان مطالعه: 1 دقیقه
خواندنی های المپیک سن لویی- 1904( بخش سوم)

خواندنی های المپیک سن لویی- 1904( بخش سوم)

در بازیهای المپیک 1904، دوری مسافت سبب شد تا تنها 12 كشور، ورزشكاران خود را به المپیك بفرستند.
هري هيلمن در دوهاي با مانع همتا نداشت. چه در 200متر با مانع و چه در 400 متر با مانع! 

جيمز (جيم) لايت بادي در دوي 800 متر با ركورد 0ـ1:56 دقيقه قهرمان شد و در دوي 1500 متر موفق شد «ويليام ورنر» را در رقابتي كه صحنه‌اي از آن را مشاهده مي‌كنيد، پشت سر گذاشته و با ركورد 4ـ4:05 دقيقه فاتح مسابقه شود.

فليكس كارواخال نامه‌رسان كوبايي عاشق شركت در دوي ماراتن المپيك بود. او براي شركت در المپيك، كار خود را رها كرد و با استفاده از اعانه‌هاي مردم، هزينه سفر به المپيك را به دست آورد.
مسير مسابقه ماراتن، از بين باغ‌هاي سن لويي عبور مي‌كرد و سراسر خاكي بود. تنها چيزي كه در اين راه طولاني، مي‌توانست براي دوندگان اميدواركننده باشد، مربيان و تمرين‌دهندگاني بودند كه سوار بر دوچرخه‌ در كنار شاگردان خود حركت مي‌كردند
وقتی در انتهای مسابقه ماراتن، سرو كله «تاماس هيكس» پيدا شد. امّا او چنان تلوتلو مي‌خورد كه نمي‌توانست روي پايش بايستد.
المپيك سن لويي نيز به پايان رسيد و آن چه باقي ماند چيزي نبود جز شكست و ناكامي براي جنبش المپيك. اين پوستر يادگاري از «نمايشگاه جهاني سنن لويي» است.
ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «خواندنی های المپیک سن لویی- 1904( بخش سوم)» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.