درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
خواندنی های المپیک 1900-پاریس( بخش اول)

خواندنی های المپیک 1900-پاریس( بخش اول)

رقابتهای دومین دوره المپیک در 14 می 1900 آغاز شد و در 28 اكتبر 1900 به پایان رسید یعنی بیشتر از 5 ماه به درازا انجامید!

رقابتهای دومین دوره المپیک شامل87 مسابقه بود در 20 رشته ورزشی. تصاویری از این المپیک را با هم می بینیم.

رقابت تنيس اولين مسابقه‌اي بود كه در بخش زنان در المپيك برگزار شد. در اين مسابقه شارلوت كوپر بريتانيايي در فينال(6ـ1) و (6ـ4) هلن پره ووست فرانسوي را شكست داد و اولين قهرمان زن در تاريخ المپيك لقب گرفت. كوپر در بخش مختلط نيز برنده يك مدال طلاي ديگر نيز شد.

فردي لين ـ به عنوان اولين شناگر، مسير دويست متري مسابقه را طي كرده و از آب بيرون مي‌آيد. لين در 200 متر آزاد ركورد 2ـ2:25 دقيقه و در شناي 200 متر با مانع ركورد 4ـ2:38 دقيقه را برجاي نهاد تا به همراه جان آرتور جارويس، بريتانيايي، با دو عنوان قهرماني بدل به موفق‌ترين شناگر مسابقات المپيك گردد.

 در تصوير همسر بارون فين فرانسوي در حال ضربه زدن به گوي مسابقه گلف مشاهده مي‌شود اما نه او و نه هيچ كدام از شركت كنندگان فرانسوي در گلف توفيقي كسب نكردند و هر سه مدال به آمريكايي‌ها رسيد مارگارت ابوت، پولي ويتي‌ير و داريا پرات اول تا سوم شدند!

ستاره المپيك پاريس آلوين كرانزلين آمريكايي بود. دانشجوي دانشگاه پنسيلوانيا در مدت سه روز در چهار مسابقه شركت كرد و قهرمان دوي 60 متر سرعت، 110 متر با مانع،200 متر با مانع و پرش طول شد.
 زمان 15 جولاي 1900 است و ايروينگ باكستر آمريكايي در حال پريدن از مانع مي‌باشد. باكستر كه متولد 25 مارس 1876 در نيويورك بود. با ركورد 1.90 متر قهرمان اين مسابقه شد و ديگر عنوان قهرماني خود را در پرش با نيزه به دست آورد. او در اين مسابقه ركورد 3.30 متر را برجاي نهاد.
ريموند كلارنس اوري در پرش جفت ركورد 3.30 متر، در پرش ارتفاع بدون دورخيز 1.65 متر و در پرش سه گام بدون دورخيز 10.58 متر پريد و در يك روز صاحب سه مدال طلا شد.
نظر خود را درباره «خواندنی های المپیک 1900-پاریس( بخش اول)» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره خواندنی های المپیک 1900-پاریس( بخش اول) فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.