زمان مطالعه: 2 دقیقه
نکات مفید آشپزی

نکات مفید آشپزی

شاید بارها هنگام آشپزی به مشکلاتی برخورد کرده باشید که اطلاعاتی در رابطه با آن می‌تواند کار آشپزی را برای شما هموار کند.

در آشپزی نکاتی وجود دارد که رعایت آن باعث می‌شود در تهیه غذا کارها را با لذت به پیش برده و همینطور در بسیاری از موارد صرفه جویی هم انجام دهید. در ادامه با آشپزی آسمونی همراه باشید تا به چند نکته در این مورد بپردازیم.

لذت آشپزی با رعایت این نکات
نکات مفید آشپزی

آب مرغ یا سبزیجات

هنگامی که آب مرغ یا گوشت و سبزیجات شما بیشتر از حد معمول شد آنها را دور نریزید و آن را درون یک قالب یخ قرار دهید و در فریزر بگذارید و هر بار که قصد درست کردن سوپ یا خورشت را دارید می‌توانید از یک یا چند قالب آن استفاده نمایید.

حین پخت و پز رعایت کنید

هنگامی که مشغول پخت و پز هستید دسته تابه را از خود دور نگه دارید تا از ضربه زدن به آن جلوگیری شود و باعث نشود که مقداری از غذا روی اجاق گاز بریزد.

یخ زدن ماهی

برای از بین بردن مزه یخ زدگی ماهی آن را داخل شیر قرار دهید تا طعم دلپذیری به ماهی شما داده شود و هم تازگی ماهی را به رخ بکشد.

خارج کردن چربی از خورش

برای اینکه چربی‌ها را از غذا خارج کنید زیر خورشت و یا هر ماده غذای دیگر را خاموش کنید و فرصت بدهید که مقداری چربی رو بیایند بعد از این اتفاق چند عدد یخ را داخل غذای خود قرار دهید تا چربی در اطراف آن سفت شود پس از این به سرعت قبل از آب شدن یخ آنها را خارج نمایید.

آسیاب کردن خاک قند

بهترین جایگزین برای شکر می‌تواند خاک قند آسیاب شده باشد.

کش آمدن پنیر پیتزا

با اسپری کردن آب بر روی خمیر پیتزا قبل از گذاشتن آن در داخل فر می‌توانید از کش آمدن آن لذت ببرید.

مزه بهتر شیر برنج

خیس کردن برنج با شیر می‌تواند مزه خوشمزه تری را به شیر برنج شما بدهد.

سفیدتر کردن برنج

در داخل ظرف برنج در حال جوش چند قاشق ماست بریزید با اینکار برنج شما سفیدتر می‌شود.

تازگی سوسیس

با فشار دادن انگشت سبابه بر روی سوسیس می‌توانید تشخیص دهید که سوسیس تازه است یا خیر به این صورت که هنگام فشار دادن اگر جای انگشت شما باقی ماند سوسیس تازه نمی‌باشد.

تلخ شدن گیاهان

از بین بردن تلخی هر گیاهی با قرار دادن آن گیاه به مدت یک ساعت در آب یخ امکان پذیر خواهد بود.

نگهداری از کلم بروکلی

در نگهداری از سبزیجاتی مانند کلم‌ها بهتر از آنها را نشسته داخل یخچال قرار دهید و پس از هر بار مصرف اقدام به شستن آنها کنید.

نگهداری از سیب

مدت نگهداری سیب دو ماه می‌باشد به این شرط که به آن ضربه نخورد و در جای خنک نگهداری شود.

کیک خشک شده

خشک شدن کیک زمانی اتفاق می‌افتد که سفیده تخم مرغ را به اندازه زیادی زده باشید.

اضافه کردن هویج برای زخم مرغ

با اضافه کردن چند عدد هویج به مرغ می توانید بوی زخم مرغ را از بین ببرید با این کار هم بوی زخم از بین می رود و هم طعم بهتری می گیرد.

شکستن تخم مرغ

هنگامی که می خواهید تخم مرغ را بشکنید به هیچ عنوان از لبه ی ظرف استفاده نکنید زیرا با این کار پوسته تخم مرغ وارد غذا می شود اما اگر تخم مرغ را بر روی یک سطح صاف بشکانید  این اتفاق نمی افتد.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «نکات مفید آشپزی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.