زمان مطالعه: 1 دقیقه
درمان بیماری کلیوی با یوگا

درمان بیماری کلیوی با یوگا

  نارسایی کلیوی نوعی بیماری مزمن است و در اکثر موارد درمانی ندارد. افرادی که این بیماری را دارند اغلب از...
در این مطلب می خوانید : [بستن]

 

 

نارسایی کلیوی نوعی بیماری مزمن است و در اکثر موارد درمانی ندارد. افرادی که این بیماری را دارند اغلب از علائمی نظیر ماندن آب در بدن، تکرر ادرار، تورم ساق پا، قوزک پا، پا‌ها و صورت، کوتاه شدن تنفس به خاطر وجود مایعات در خون، ناموزون بودن ضربان قلب، خستگی، سرگیجه و فشار خون کم رنج می‌برند.

یکی از نکات بارزی که اغلب این بیماران از آن می‌نالند، اختلال در خواب به خاطر تکرر ادرار است. آن‌ها نمی‌توانند خوب بخوابند چرا که در طول روز باید مدام دستشویی بروند.

این اختلال روی سایر فعالیت‌های آن‌ها هم تاثیر می‌گذارد. روش‌های شل کردن عضلات مانند savasana و sukhasana بهترین روش‌های درمانی برای این مشکل است.

در واقع این روش‌ها باعث تنظیم شدن ضربان قلب شده و از بیماری‌های عروقی پیشگیری می‌کند. برخی حرکات ورزشی برای از بین بردن این مشکلات عبارتند از:

درمان کلیه با یوگا

درمان بیماری های کلیه با یوگا

روش Dradhasana

 روی پشت خود دراز بکشید و به سمت چپ برگردید. - دست چپ خود را خم کرده و آن را به عنوان بالش زیر سر خود بگذارید. - بدنتان را در یک سمت صاف کنید و دو پایتان را در‌‌ همان حالت و به شکل جفت روی هم قرار دهید. - دست راستتان را در امتداد پا و روی بدنتان قرار دهید. - چشمانتان را ببندید و حدود پنج دقیقه در این حالت بمانید.

روش Dhanurvakrasana

روی شکن دراز بکشید در حالی که دست‌ها و پا‌هایتان را کاملا از هم باز کرده اید. - پا‌هایتان را از زانو خم کرده و در حالی که بازو‌هایتان را حسابی کش می‌دهید سعی کنید مچ پا‌هایتان را بگیرید. - سرتان را رو به بالا بگیرید. - سعی کنید پا‌هایتان را بیاورید بالا و همزمان آن‌ها را به عقب فشار دهید. - به مدت 10 ثانیه در این حالت بمانید.

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «درمان بیماری کلیوی با یوگا» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.