کد مطلب: 56802 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بازی های شب یلدا، 5 پیشنهاد هیجان انگیز برای شما!

بازی های شب یلدا، 5 پیشنهاد هیجان انگیز برای شما!

خواندن فال حافظ و شاهنامه‌ از رسومات اصلی شب یلدا هستند. این روزها ممکن است برای دور کردن جوانان فامیل  گوشی و تبلت به چند بازی گزوهی و مهیج نیاز پیدا کنیم.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

هزاران سال است که ایرانیان در طولانی ترین شب سال گرد هم می آیند و زایش خورشید را با هم جشن می گیرند. در قدیم این شب را در کنار آتش جشن می گرفتند اما امروزه شب یلدا  زیر کرسی ها، در خانه های گرم خود و در کنار سفره های رنگین جشن گرفته می گیرند. با آسمونی همراه باشید تا چند بازی هیجان انگیز را به شما عزیزان معرفی کنیم.

از رسم و رسومات شب یلدا می توان به فال حافظ، خوردن آجیل، هندوانه و انار اشاره کرد که هر کدام نماد برکت، شادمانی و فراوانی می باشند. بزرگان فامیل در شب نشینی های یلدا تفالی به حافظ می زنند و شعر های آن را تفسیر می کنند. علاوه بر این این، بازی های هیجان انگیز بسیاری وجود دارد که می توانید با انجام آن ها در کنار عزیزان خود شبی به یاد ماندنی را رقم بزنید.

مشاعره

مشاعره یکی از بازی های پزطرفدار در ایران است که که در آن افراد با خواندن بیتی از شعر ها به رقابت می پردازند. این بازی جذاب طرفداران خود را میان جوانان و افراد خوش ذوق پیدا کرده است. این بازی قوانین خاص خود را دارد و افراد با به کار بردن شعری تکراری از رقابت حذف می شوند.

اسم فامیل

این بازی نیازی به معرفی ندارد و یکی از بازی های محبوب در دورهمی ها و میهمانی های دوستانه محسوب می شود. شما با حضور ذهن بالا و دایره لغات گشترده به راحتی می توانید رقیبان خود را در این بازی شکست دهید.

اسم فامیل

پانتومیم

پانتومیم یک بازی هیجان انگیز امی باشد که با تعداد افراد زیاد فضای رقابتی جذابی را ایجاد می کند. در این بازی، افراد به دو یا سه گروه تقسیم می شوند و بر سر حدس معنای پانتومیم گروه مقابل باهم به رقابت می پردازند.

پانتومیم

اسم روی پیشانی

برای این بازی ابتدا تمام افراد باید اسم شخصیتی شناخته شده را بر روی کاغذ بنویسند  و روی پیشانی دیگری قرار دهند. بقیه باید به صورت غیرمستقیم آن فرد را راهنمایی کند تا اسم چسبانده شده بر روی پیشانی اش را حدس بزند.

اسم روی پیشانی

گل یا پوچ

گل یا پوچ یک بازی راحت برای مهمانی های خانوادگی می باشد که بیشتر برای بزرگترهای فامیل مناسب و لذت بخش است. اگر قصد بازی با مادربزرگ و یا پدربزرگ خود را دارید، این سرگرمی جذاب را به شما پیشنهاد می کنیم.

گل یا پوچ

معرفی نویسنده:

کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی هستم. اگه به دنیای هنر و ادبیات و آموزش زبان علاقه دارید، با من همراه باشید. تو آسمونی قراره چیزای زیادی یاد بگیریم.

ثبت نظر درباره «بازی های شب یلدا، 5 پیشنهاد هیجان انگیز برای شما!»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

6 - 4 = ?